לא שמחה עד הסוף

crema2

New member
לא שמחה עד הסוף

אז ככה..אני ארשום פה רקע קצרצר שעליו אני יבסס את מה שמפריע לי. עבדתי בתחנת דלק ופוטרתי אחרי 8 חודשים במקום 9 (התבלבלו) על מנת לא לקבל קביעות. למזלי ניום האחרון נפל לי על פורים והצלחתי להתחפש בתחנה בסוף פברואר. עכשיו ..עברה עלי תקופה לא קלה . התקשרתי לפני שבוע כמעט למנהל בתקווה שיחתים אותי על חוזה מחדש . הוא אמר לי שיבדוק ויחזור אלי. אני נלחצתי, נכנסתי לסרטים שמה ידוע לי שיצא חוק חדש שעל מנת לא לקבלפיצויים צריך לחכות חצי שנה הפסקת עבודה ולא שלושה חודשים. אמא דרבנה אותי להתקשר היום ולא לחכות עוד שבוע עד שהוא יחזור אלי- ``אני יבדוק ויחזור אלייך``. התקשרתי אליו היום כשלא ישנתי בלילה מרוב מתח . הוא עדיין לא בירר הסתבר לי . שאל כמה חודשים עברו . שאל גם מה מעניין אותי בתחנה שאני כל כך מתעקשת לחזור אליה. הייתי נבוכה מהשאלה ועניתי ``למה לא?``. היה קשה לי להסביר לו שבשבילי העבודה הזאת כמו גן עדן. אז הוא היסס אמר ``אני לא רוצה להרוס לך את העתיד``. מתאים לך השכר? אז אמרתי שכן מתאים ואני מתה לחזור . עבר חצי שעה נוראים בשבילי..הדמעות הציפו אותי שמה הוא לא רוצה שאחזור , שלא מעריכים אותי בתחנה. ואז הוא התקשר אמר שבדק ואני יכולה לחזור. שהוא עושה סידור עבודה לשבועיים והוא כבר עשה את הסידור לשבוע הזה והבא נראה לי. שביום א אתקשר אליו בבוקר לתכנון סידור חדש. ואז אמר לי הערה :`` אני מקווה שלא יהיה לך בעיות עם הכסף ותקלות אחרות. תקופה קצרה לפני שנגמר החוזה וגם בכלל לפעמים קרה לי שהחזרתי ללקוח יותר עודף בטעות או מרוב רכבים פספסתי כסף (מעולם לא שעיתי טעות חמורה של לשים דלק בסולר או ההפך) . לרוב בתחנה קוראים דברים כאלה. רק מה עבדתי עם עובד אחד שהלשין למנהלוהוא דוחף תמיד את האף (הןוא כבר פוטר) אולי זה אחת הסיבות שלא קיבלתי קביעות למרות שלא נראה לי.. די הופתעתי ממה שהייתי אמורה להבטיח לו כי מבחינתי זה זניח. קודם כל גם אם יש לי חוסר בקופה זה הולך לי מהמשכורת ולא לחברת הדלק. דבר שני שמפריע לי.. זה שאם אני חוזרת נגיד שבוע הבא וגם אם עוד שבועיים אני הולכת לפספס את פורים בתחנה. בשבילי זה נורא חשוב .. פעםן שעברה לא קיבלתי אפילו יום אחד מעבר ל8 חודשים. התחלתי בתאריך 28.06 ופוטרתי בתאריך 28.02. המנהל אמר שהוא לא יכול לשים אותי יום אחד מעבר כי להנהלה הראשית זה עולה יותר כסף (30 אחוז יותר). ככה שאני מרגישה במצוקה. אני יודעת שיש לי את האפשרות עכשיו להילחם להיות אחראית משמרת ולזכות לקבל קביעות כמו שחלמתי אבל עדיין זה לא בטוח. זה רק הרצון שלי.נראה מה הם יחליטו לגביי.. עכשיו אני הולכת לפספס פורים וזה לא יהיה יפה מצידי לבקש לדחות את עבודתי ל20 לחודש (פורים יהייה השנה הקרובה בין 17-20 במרץ ). מכיון שאני יודעת שחוץ מתחנה אין לי איך לחגוג אני עצובה מאוד. האם יש דרך שאוכל כן לחגוג את פורים בלי קשר לקביעות? האם לבקש ממנו לשים אותי ב20 לחודש ישהיה כפיות טובה מצידי? מצד שני ..אני שמחה שבכלל הוא נותן לי לחזור מה גם השמנתי עכשיו כל הלקוחות והמנהל יראו איך עליתי 10 קג לא פחות, איזה פאדיחות. בסוף השיחה המנהל אמר שהוא מחזיר אותי כי אני 10 ואני ילדה טובה והוא אוהב אותי (מבחינה מקצועית). ועדיין פורים יש לי בראש ומפריע לי להיות שמחה ב100 אחוז. יש לציין שפורים האחרון בכלל לא תכננו להתחפש ואני זאתי שהעלתי את הרעיון ואף התעקשתי. אני מפחדת שאם אני יגיד לו משהו לגבי פורים זה יהיה מגוכך קצת, ואני יכולה להבין אותו למה.. זה קטנוני בשבילו ובשביל הסביבה בשבילי לא. אולי בכלל השנה לא יהיה קרנבל בתחנה . ואולי בכלל הוא יפטר אותי לפני 9 חודשים מכל מני סיבות שבעולם. אז למה אני מוטרדת מכך במקום לשמוח? באמת אני לא אסרטיבית. כ``כ בא לי להילחם על פורים -לדחות את תחילת העבודה לעוד שבוע אבל זה פתטי ממצד הסביבה ,ונראה לי אני הולכת לשתוק כי אני צריכה להגיד בכלל תןדה שלקוח אותי שלא יתחרט, נכון? מה אתם הייתם עושים במקומי ?

פני לקו לעובד ותתיעצי איתם

ארגון "קו לעובד" נועד לטפל במקרים כאלה. תרבות ההעסקה בישראל של עובדים בלתי מקצועיים מתחת לכל ביקורת. את צעירה. פני להכוונה מקצועית (התקשרי למשרד העבודה), למדי מקצוע, פני לייעוץ אך אל תתקעי שם בתחנת הדלק הארורה יותר מדי זמן.

למעלה