לא קונים מותגים?

iconz

New member
לא קונים מותגים?

היי רציתי לדעת אם אתם לא קונים מוצרים ששייכים לתאגידים/נחשבים מותג אז מאיפה אתם משיגים דברים כמו בגדים ונעליים ? אני בקטע של נעליים אעדיף לקנות נעל יקרה מחברה מוכרת שאני יודע שתחזיק מעמד הרבה זמן מאשר נעל זולה מאיזה סוחר שמתפרקת. כל הנעליים הם מוצרים שנוצרו תחת תנאי עבודה מכפירים. מה עם בגדים? מאיפה אפשר להשיג חולצות/ג'ינסים/מכנסיים יפים? אודה על התשובות.

amichai58

New member
אפשר למצוא

יש נעליים של חברות שהן לא מותגים. בגדים יפים שהם לא מותגים יש בהמון מקומות, כמו בשוק ועוד. אפשר לקנות גם יד שניה בכמה מקומות, אז בכלל הכסף לא הולך לתאגיד, גם אם זה מותג.

iconz

New member
היית קונה

מותג יד שנייה? או בכלל זיוף? (עיין ערך שוק הכרמל בתל אביב) ? אני אשמח לקבל המלצות על מקומות שמוכרים נעליים ובגדים יפים שהם לא מותגים חוץ מבשוק. מאיפה לכם שהבגדים משם גם הם לא נוצרים בבתי יזע? תודה על התשובות

ronron100

New member
נקודת פתיחה טובה, המשך בעייתי

נגעת בנקודה בעייתית, והיא האופן שבו פועלת תעשיית הטקסטיל הגלובלית. קבלני משנה בעולם השלישי מעסיקים אלפי עובדות בסדנאות יזע, חלקן בגיל העשרה, ובשכר רעב. הדרישה מצד ארגוני זכויות אדם היא לתת להן עוד 2 דולר ליום, כדי להגיע לשכר מחיה הוגן. קבלני המשנה מקבלים חוזים מחברות כמו "נייק" ו"גאפ", שבהיותן יצרניות הטקסטיל הגדולות בעולם קובעות את המחירים ואת תנאי הייצור במפעלים שבהם מייצרים גם מותגים אחרים. לכן הבעיה שהעלית קשה והפתרון הוא 1. חיפוש מידע עדכני באינטרנט, בארגוני זכויות אדם, בספרות על אלטרנטיבות של סחר-הוגן. זה אומנם יותר קשה מאשר פשוט ללכת ולקנות, אבל תפגוש מידע מעניין, ותוכל להיות צרכן הרבה יותר מודע ואיכפתי. 2. התנערות מתרבות הצריכה. זה אומר שאתה קונה את מה שאתה צריך ולא את מה שרוצים שתקנה. ואם אתה מגלה שאתה צריך נעל נוחה אתה קונה מה שאתה צריך. 3. אני ממליץ לא לקנות לפחות מהתאגידים "נייק" ו"גאפ", ואף להודיע להם על סיבות ההימנעות. זאת כדי לשמור על לחץ קבוע על התאגידים הללו, שבהיותם הגדולים ביותר קובעים את תנאי הייצור לכלל השוק. התארגנויות של עובדות מהעולם השלישי, יחד עם קבוצות סולידריות מהעולם העשיר, הצליחו להשיג הישגים ולשפר תנאים. כדאי שנשמור עליהם, ושנשפר אותם. מקסימום מייקל ג'ורדן יקבל פחות מיליון דולר בשנה הבאה ועוד אלפי משפחות יוכלו לשלוח את הילדים שלהם לבית ספר... כשאנשים עושים אנשים מנצחים וזה לא יהיה כתוב ב"ידיעות אחרונות" חפש את המידע בעצמך

amichai58

New member
נראה לי שאתה מפונק

יד שניה לא - לא משנה באיזה מצב שוק לא מותגים - כן רוצה ולא רוצה

rachelb1

New member
הפתרון הוא - סחר הוגן

ישנם ניצנים של נסיונות (גם בארץ) לייבא ולשווק מוצרים ללא צורך בניצול בני אדם או הסביבה. אמנם כמדומני שמדובר כרגע בעיקר על קפה וכד', אבל אפשר ליישם את העקרונות גם על ביגוד או כל פריט אחר. עוד פרטים על סחר הוגן (באתר פעולה ירוקה) וגם כאן (חס"ה - All Nations Cafe) ולסיום - באתר של Oxfam

greenteam

New member
יש חברות כאלו

ישנם חברות כאלו שמייצרות באיכות טובה ,ולא מארצות העולם השלישי. כמו gravis למי שמכיר,אבל הבעיייה העיקרית היא שלא מייבאים אותם לארץ . נראה לי שהחברות הגדולות לא רוצות שחברות קטנות יכנסו לכאן.

למעלה