לא מצליח לראות את קבצי הנייד במחשב

gadisam

Active member
עד עתה תמיד חיברתי את הנייד (גלקסי A71) למחשב (Windows10) בכבל USB והוא הופיע ככונן באקספלורר ויכולתי להוריד תמונות ישירות למחשב. פתאום היום זה הפסיק לעבוד, במחשב מתקבלת הודעה USB device not recognized, והנייד לא מופיע באקספלורר. זה קורה בכל מחשב ועם כל כבל USB, כך שהבעיה היא בבירור בנייד.
מה עושים?

רוב הזמן נח

Well-known member
נראה לי שזאת שאלה מצויינת לתמיכה הטכנית שלהם.

בשיאומי לא הצליחו לעזור לי, אבל בשאלה קשה יותר.

אגב, בשיאומי גם היה לי מצב שהסלולרי פתאום לא פתח כונן כשחיברו אותו עם כבל למחשב. אבל אצלי זאת היתה בעיה במערכת ההפעלה של המחשב. אחרי התקנה מחדש הוא זוהה שוב.

ctzn99

Member
נראה לי שזאת שאלה מצויינת לתמיכה הטכנית שלהם.

בשיאומי לא הצליחו לעזור לי, אבל בשאלה קשה יותר.

אגב, בשיאומי גם היה לי מצב שהסלולרי פתאום לא פתח כונן כשחיברו אותו עם כבל למחשב. אבל אצלי זאת היתה בעיה במערכת ההפעלה של המחשב. אחרי התקנה מחדש הוא זוהה שוב.
כאשר התופעה שציינת קוראת (לפחות בשיומי) הסיבה ב- 99% מהמקרים היא התחברות המכשיר למחשב במוד "טעינה בלבד". החלף בטלפון את ההגדרה למוד MTP והכונן עם הקבצים יופיע. ניתן למצוא את האפשרות להגדרה גם כאשר מבצעים בטלפון swipe מראש המסך למטה.

רוב הזמן נח

Well-known member
כאשר התופעה שציינת קוראת (לפחות בשיומי) הסיבה ב- 99% מהמקרים היא התחברות המכשיר למחשב במוד "טעינה בלבד". החלף בטלפון את ההגדרה למוד MTP והכונן עם הקבצים יופיע. ניתן למצוא את האפשרות להגדרה גם כאשר מבצעים בטלפון swipe מראש המסך למטה.
אין לי דבר כזה מוד טעינה.

gadisam

Active member
אצלי בטלפון אין שום MTP כאשר עושים swipe כפי שתיארת.
הדבר הכי קרוב לזה זה הגדרות / אפשרויות למפתחים / תצורת ברירת מחדל ל-USB ואז יש 5 אפשרויות: העברת קבצים, חיבור באמצעות USB, העברת תמונות, MIDI, טעינה בלבד. ניסיתי את כולן, אף אחת לא הועילה.

ctzn99

Member
אצלי בטלפון אין שום MTP כאשר עושים swipe כפי שתיארת.
הדבר הכי קרוב לזה זה הגדרות / אפשרויות למפתחים / תצורת ברירת מחדל ל-USB ואז יש 5 אפשרויות: העברת קבצים, חיבור באמצעות USB, העברת תמונות, MIDI, טעינה בלבד. ניסיתי את כולן, אף אחת לא הועילה.
ב- developer options ההגדרה הדרושה היא אכן "העברת קבצים", שזה למעשה MTP בשפה לא טכנית (בעבר הם כתבו MTP, כנראה ששיומי החליטו לרדת לעם).

כאשר הנ"ל מוגדר, ברגע שאתה מחבר את הטלפון למחשב אמור לקפוץ החלון שבתמונה המצ"ב שהופיעה במכשיר שלי מיד לאחר חיבור הטלפון. אם זה לא קורה, שווה לנסות עם כבל USB אחר, אמין.
אם עדיין לא עובד, נסה לפתוח במחשב device manager ולראות אם הטלפון מופיע תחת portable devices (אמור להיות מיד אחרי network adapters). אם מופיע, נסה לבצע עדכון דרייבר.

קבצים מצורפים

• WhatsApp Image 2023-07-18 at 12.11.55.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-18 at 12.11.55.jpeg
    KB 78.9 · צפיות: 1

gadisam

Active member
ב- developer options ההגדרה הדרושה היא אכן "העברת קבצים", שזה למעשה MTP בשפה לא טכנית (בעבר הם כתבו MTP, כנראה ששיומי החליטו לרדת לעם).

כאשר הנ"ל מוגדר, ברגע שאתה מחבר את הטלפון למחשב אמור לקפוץ החלון שבתמונה המצ"ב שהופיעה במכשיר שלי מיד לאחר חיבור הטלפון. אם זה לא קורה, שווה לנסות עם כבל USB אחר, אמין.
אם עדיין לא עובד, נסה לפתוח במחשב device manager ולראות אם הטלפון מופיע תחת portable devices (אמור להיות מיד אחרי network adapters). אם מופיע, נסה לבצע עדכון דרייבר.
כאמור, ניסיתי הכל ולא עבד, עד שהחליפו לי רכיב USB בטלפון ועכשיו הכל בסדר.

gadisam

Active member
התמיכה הטכנית של סמסונג יעזרו לי? הטלפון כבר לא באחריות.

gadisam

Active member
רעיון מצוין, תודה רבה. שומר את הווידיאו הזה אצלי.
בינתיים נפתרה בעיית ה-USB. הלכתי למעבדת סלולר, אמרו שיש רכיב תקול בטלפון, החליפו אותו (כמובן בתשלום) ועכשיו ה-USB עובד כראוי.

למעלה