לא יודע כבר מה לעשות מחשב ASUS N550JV

SPONER

New member
לא יודע כבר מה לעשות מחשב ASUS N550JV

קודם כל המון תודה לעוזרים אני ממש צריך את זה .

אז ככה קנינו מחשב נייד ASUS N550JV. ופשוט אני לא מבין האם הוא תקין או שלא..

המחשב מגיעה עם מערכת הפעלה ווינדוס 8..
המחשב נשלח למעבדה פעמיים

הבעיות שיש לי :

1.שימוש בטאצ' פאד עם אצבע אחת (בשביל שליטה על סמן העכבר) גורמת למין ריטוט של סמן העכבר.. בעיה זו רנדומלית /חוזרת /הולכת/ נשארת למשך כמה זמן ואז נעלמת/ ואז חוזרת ונעלמת מהר.. משהו לא מובן בכלל..
הינה הבעיה :
http://www.youtube.com/watch?v= =L9DxUJh5US8

תקלה זו מעצבנת אותי מאוד.. לפעמים היא ממש רוטטת שמקשה ללחוץ על היפר קישור או לינק. ולפעמים היא רוטטת קצת .. בדרך כלל זה היה קורה מגביר את עוצמת הריטוט כשאני מחובר בחשמל ,אבל זה היה קורה גם כשאני על סוללה.

בעיה זו נעלמה בנתיים היא כבר כמה זמן לא בשטח .. אבל כשהוא חזר מהמעבדה בפעם האחרונה היא היתה קיימת.
==============================================================
2.משחקים כנראה לא מזוהים על כרטיס המסך החיצוני (יש שני כרטיסים חיצוני ומובנה) אז החיצוני הוא של NVIDIA והוא מופיעה במנהל ההתקנים . אבל יש שתי משחקים שבהגדרות לפני כניסה למשחק בוחרים איזה כרטיס מסך יורץ ובשניהם מופיעה רק האינטל HD4600 .ויש משחק נוסף שעשיתי בדיקה של הרצת המשחק והינה מופיעה לי כרטיס אינטל
http://www.israup.net/images/da ad561f7a2a21dbe139c8da3d2c12fda a.jpg
הינה תמונה שבהגדרות לפני כניסת המשחק מופיעה לי רק אינטל :
http://www.israup.net/images/3e e2a08f4365c18a495f9c6fc9c43568a a.png
=============================================================== היו לי עוד תקלות /בעיות לפני שהוא נשלח למעבדה בפעם השניה לצורך החלפה (היה זה איש קשר של אסוס שהיה אמור לעשות את זה -לא עשה)

המחשב חזר מהמעבדה וכל התקיעות /קפיאות שהיו לי בזמן גלישה לפני שנשלח למעבדה נעלמו ..אך כעבור כמה זמן היו לי כמה קפיאות ..
אבל סרב פרו (המעבדה) ציינה בדף המעבדה,שנעשתה בדיקה למחשב והוא נמצא כתקין ולא עשו שום דבר.. מעניין איך כל הקפיאות שהיו לי ושהדיסק הקשיח
האם קפיאות זה דבר סטנדרתי במחשבים ניידים?
במחשב הנייח בחיים לא היה לי את מה שיש לי במחשב הנייד ..
במחשב הנייח יש לי ווינדוס 7.

תודה

Y. Welis

New member
שקול להתקין מחדש את המערכת

אחרי שתגבה כל מה שיש (או שתיצור מחיצה נוספת שאינה C, ותעביר אליה את החומרים שלך). ההתקנה מחדש מפרמטת את C בלבד.

אחרי כן תן למערכת להתעדכן, בלי 8.1 עדיין, ובדוק מה השתנה. כדאי לבדוק גם אם יש עידכוני ביוס.

המעבדה 'סרב פרו' ידועה מדיווחים כבעייתית.

SPONER

New member
היי

היי ,תודה רבה לך שאתה עוזר לי .
אבל מה שהצעתה זה לא נשמע לי פתרון טוב משני סיבות :

1.אם אתה מתכוון לפרמט לגמרי את המחשב (לא הגדרות היצרן) אסור לי לעשות את זה אלא אם כן אני מוותר על אחריות התוכנה.
2.אם אתה מתכוון לשחזור הגדרות יצרן) אז אני לא מבין מה זה אמור לעשות כל המחשב יהיה אותו הדבר רק אני ימחק ויאבד קבצים?

וחוץ מיזה המחשב מאז שנקנה הוא ככה... עבר פרמוט במעבדה עבר רענון (משהו שמתקן את המערכת ולא מוחק קבצים) עבר שחזור הגדרות יצרן .. ועדיין סמן העכבר רוטט (רנדומלי) משחקים לא רצים על כרטיס מסך נוידיאה .. הגדלה והקטנה באמצעות הטאצ' פאד מלווה בתקיעות קלות(אולי זה תקין )אבל אולי זה תקין אבל אני לא יודע ,לדעתי זה לא נראה תקין הגדלה עם הטאצ' פאד צריכה להיות חלקה ובלי קפיצות .
בכל אופן בעבר עשיתי שחזור להגדרות יצרן ושום דבר לא השתנה , סמן עכבר הרוטט המשיך לרטוט . היו קפיאות מידי פעם.

Y. Welis

New member
פירמוט = הגדרות היצרן. אותו הדבר, רק שנעשה

אוטומטית על ידי ההתקנה המקורית.

* אין אחריות תוכנה, רק חומרה.

לא ידוע מה נעשה במעבדה (והיו מקרים שלא נעשה שם דבר), כך שלדעתי הכי בטוח אם תבצע בעצמך.

אם כבר ביצעת ואין שינוי, אז נסה לעדכן דרייברים. יתכן שגם עידכון 8.1 לא יזיק (אצלי לא הזיק, על נייד בן 4 שנים כמעט).

SPONER

New member
גם התקנה מחדש של הדייבר של הטאצ' פאד לא פתר

אני הבנתי מאחרים ששחזור הגדרות יצרן זה לא 1:1 כמו פרמוט ..
ההבדל בינהם שפרמוט מערכת נקיה ושחזור הגדרות יצרן זה עם כל התוכנות של היצרן.

בררתי ואמרו לי שאם אני יפרמט את המחשב עצמאית אני לא יקבל תמיכה לגבי מערכת ההפעלה..

זכור לי כשהתקנתי עדכון 8.1 אני התקנתי 8.1 והתקנתי דרייבר כרטיס מסך אינטל .. ואז היתה לי בעיה מציקה , שרזולוצית המסך משתנה ..כלומר לפי מה שהיה לי ..

המחשב מוגדר על FHD

ושולחן העבודה היה נראה FHD.

אבל חלון של התוכנות היה שונה ברזולוציה משאר המחשב והוא היה ברזוללוציה נמוכה מאוד..

בעיה זו נפתרה רק אחרי שעשיתי רענון והעדכון 8.1 נמחק.

Y. Welis

New member
פירמוט הוא מחיקת תוכן המחיצה.

אין בזה הבטחה למשהו מיוחד. רק מחיקה. אני למשל לעולם לא מפרמט. לא ראיתי יתרון מיוחד בכך (חוץ ממקרים נדירים).

מאחר וקנית את המערכת, אתה זכאי לתמיכה מוגבלת. אבל האחריות היא לחומרה בלבד. הבעיה היא עם המעבדה - מוציאה שם רע ליבואני ASUS.

ה'ריענון' החזיר את גירסה 8 המקורית. בדוק באתר הדגם ב-ASUS אם יש דרייברים עדכניים לנייד שלך. אם יש - נסה אותם. מציע להישאר כרגע עם 8, כי ל-8.1 היו בעיות עם כמה דגמים.

SPONER

New member
אז אתה מציעה רק לעדכן דרייברים?

במידה ויש לי בעיה במחשב יחליפו לי את המחשב לחדש..
אבל אני לא יודע אם יש בעיה ..
דברתי עם בעל החנות מימנה קניתי .והוא נתן לי איש קשר מאסוס שנעלם לנו ..
אבל אם באמת יש בעיה הוא יחליף לי את המחשב.. ואני לא יודע עם אלו בעיות חומרה.

בנתיים הבעיות המציקות :

סמן עכבר רוטט , כרגע לא רוטט אבל כשיחזור זה מאוד יעצבן אותי

המחשב לא מעביר את העבודה על כרטיס המסך נוידיאה.

יש תקיעות /קפיאות לעיתים רחוקות. לפני שנשלח למעבדה היה דיי הרבה קפיאות. עכשיו המחשב עובד הרבה יותר יפה.

Y. Welis

New member
יש תוכנה של ASUS שאחראית על הקצאת כרטיס

המסך (או אולי גם של NVIDIA). צריך לוודא בה איזה תוכנה מוגדרת.

נדמה לי ששמה היה 'אופטימוס'.

SPONER

New member
לא נמצאת לי תוכנה במחשב בשם אופטימוס

הקטע המעצבן , שאין לי דרך לדעת האם המחשב תקין או שהוא תקול..
נשלח פעמיים למעבדה . בפעם הראשונה החליפו לי את המטען התקול ועשו פרמוט. והמחשב יומיים לאחר מכן התחיל להיות בעיה רצינית והופיעה כל כמה זמן תקלות חדשות.

והערות על כרטיס מסך נוידיאה לא מופיעה במשחק מסויים , לא התייחסו בכלל..

ובפעם השניה המחשב נמצא כתקין ..

SPONER

New member
ד"א כנראה שהיו לי אתמול שני קריסות

אתמול השראתי את המחשב למשך 5 דקות לבד כשחזרתי אני רואה שהוא הגיעה למסך הכניסה של המשתמש (אצלי צריך להזין סיסמא)
אוקיי התעלמתי מזה,במהלך הערב ,זה קרה לי מול העניים הקריסה ומסך כזה, והמחשב רסטט את עצמו ,אבל לא היתה כתובה הבעיה :

https://www.google.co.il/search?q=מ...www.desig9r.com%2Ftag%2Fasus-s56c%2F;1024;576

בעל10

New member
זה שהמחשב נכנס למצב שינה

ומבקש סיסמה בהתעוררות זה נורמלי (כמובן שאפשר לנטרל את האפשרות).
השאלה היא האם אחרי הסיסמה חוזרות לך כל התוכנות שהיו פתוחות קודם?

SPONER

New member
המחשב לא נכנס למצב שינה

המחשב לא נכנס למצב שינה הוא עשה רסטרט .. המחשב שלי מוגדר לא להכניס את עצמו למצב שינה אף פעם.
וכן כשציינתי שעליי להזין סיסמא זה היה בשביל לתאר על איזה מסך אני מדבר,ואני יודע שניתן לבטל את הסיסמא
בכל אופן כאשר אני מכניס את המחשב למצב שינה הכל ממשיך מאיפה שהפסקתי ..דפדפן פתוח נשאר פתוח.

Y. Welis

New member
הבעיה כנראה של דרייבר שלא הגיב טוב ליציאה

או הכניסה לשינה.

וודא שהם עדכניים.

SPONER

New member
היי הקטע שלא היה רשום מה הבעיה

אמרתי שאצלי המסך היה ללא ההודעה של מה קרה רק שהמחשב נתקל בבעיה ורסטט את עצמו .
זה לא 1:1 כמו בתמונה
אבל כמובן תודה.

בעל10

New member
ממש מוזר

לגבי הבעיה הראשונה - נראה כאילו העכבר נכנס למצב "גרירה" שנוצר ע"י לחיצה קצרה ואז חיצה ארוכה - לא ברור לי למה זה קורה אבל אולי נטרול האפשרות הזאת יפתור את הבעיה.

SPONER

New member
היי, אני לא יודע איך מנטרלים..

ותכלס אם קונים מחשב נייד , הוא לא אמור לעבוד פיקס ?או שעליי לשנות כל מיני דברים ..
ותודה לך בנתיים

בעל10

New member
אתה צודק כמובן.

תנסה אולי את המעבדה השניה.
אפשר גם לדרוש החלפה.

SPONER

New member
האמתי זו היתה שאלה :)

אז אתה אומר שלא צריך לשנות דברים ..?
היו אמורים להחליף לי את המחשב אבל לבסוף לא החליפו .. אבל מה כן הרגשתי שיפור במחשב .. (אחרי שחזר מהמעבדה ,כיאלו הוחלף לי דיסק קשיח)

שלא נדבר שקניתי את המחשב עם מטען תקול ושלחתי (בפעם הראשונה ) כשלא עברו 14 יום לIBM והם החליפו לי למטען חלופי ..ומגושם..ולא החליפו לי את המחשב..

בעל10

New member
תיצור קשר עם השירות של ASUS

לא עם המעבדות ותדרוש מחשב חדש.
בכל מקרה צריך לדרוש מטען מקורי.

SPONER

New member
אם יצא לך לבקר בדף הפייסבוק של אסוס ישראל

תוכל להבין שאין עם מי לדבר..
הטלפון שנותנים אסוס הוא טלפון של תמיכה טכנית בלבד
וגם אני לא מבין האם לדרוש מחשב חדש ,למה אסוס יביאו לי מחשב חדש? אני לא איום בשבילם וגם אנשים שתובעים אותם לא מזיזים להם .
אז איך הדרישה למחשב חדש היתה יכולה לעזור ? אני שואל באמת כי הציעו לי את זה גם אחרים אבל בפועל זה לא הגיוני לדעתי.

ודווקא בעל החנות מימנה קניתי "נט מחשוב אילת" הוא מסייע לי בנושא , ונתן לי גם בהתחלה איש קשר של אסוס בשם גל ראובן ,שנעלם לנו אחרי כמה זמן.
שיחה אחרונה שלי בטלפון עם בעל החנות ,הוציאה אותי כיאלו המחשב לא באמת בעייתי ..וזה רק אני אוכל סרטים ..
בעל החנות שהוא גם בעל מעבדה משלו , אמר לי להגדיר את כרטיס המסך NVIDIA מביוס (אין לי מושג איך עושים את זה ,ולא נראה לי שמי שקונה מחשב אמור לעשות את כל הדברים האלו . כמו שאמרנו..

למעלה