לא יודע אם זה קשור לכאן

לא יודע אם זה קשור לכאן

אבל יש לי שלוש שאלות שממש מסקרנות אותי ומקווה שתתיחסו אליהן ברצינות, למרות שהן מתחום האיזוטריה (לכאורה). 1) בתחנות חלל, איך האסטרונאוטים משתמשים בשירותים? אני מניח שאין מספיק מים בשביל לבזבז על הטכנולוגיה שנהוגה על כדור הארץ, וכמובן... הבעייה המרכזית, שאחרי שהפסולת עוזבת את הגוף, מה מושך אותה למערכת הביוב? 2) אם מנביטים זרע (נניח של שעועית), איך הנבט יודע לאיזה כוון לצמוח, בהנחה שכוח המשיכה לא רומז לו שם איפה זה "למעלה". 3) האם נעשו ניסויים ביחסי מין בין בני אדם בחלל כחלק מהניסויים השונים שמתבצעים שם?

קשור ועוד איך לכאן...לקט תשובות:

1. ואקום. פשוט המערכת יוצרת ואקום ומושכת אליה את הפסולת. במקרה של מספר 1 - אז לכל אסטרונאוט יש מעין משפך אישי שמחובר לצינור ששואב אליו את הפסולת. במקרה של מספר 2 - אז יש אסלה אבל היא עם חור מאוד קטן. אסטרונאוטים עושים "ניסויים" על כדוה"א כדי להצליח "לקלוע" לתוך החור הקטן הזה שגם הוא פועל עם שאיבה. 2. אם מנביטים זרע בתוך האדמה הוא לא יכול לדעת לאן "כדאי" לצמוח. היו על כך ניסויים קלאסיים בחלל ואני לא מכיר את המסקנות שלהם. אני מניח שמה שקורה שרק נבטים ש"מחליטים" לצמוח לכיוון הנכון שבו השורשים מעמיקים לתוך האדמה והענף יוצא החוצה לבצע פוטוסינתזה - שורדים לאורך זמן. 3. לא נעשו ניסויים כאלו באופן רשמי. יש מספר אגדות אורבניות שמספרות על כך שהרוסים פעם עשו ניסוי כזה. לי אין מושג ואני מציע לכן לכולם להפעיל את הדמיון האישי שלהם.

לפי דעתי

כשמגדלים צמח מסויים בחלל מן הסתם במערכת הידרו עם תאורה אז הצמח גודל לכיוון האור.

למעלה