לא חזרתם לכושר מאז הסגר הראשון? עכשיו הגיע הזמן

תוכן-מקודם

Member
מנהל
young-man-runner-tying-shoelaces.jpg
קרדיט תמונה FREEPIK

אין ספק שתקופת הקורונה היא תקופה מאתגרת לכולנו, בטח ובטח עבור מי שפעילות גופנית היא חלק בלתי נפרד מהחיים שלו. אז איך חוזרים לכושר אחרי כל הסגרים? כל הטיפים.

טיפ ראשון - עשו את זה בהדרגה


‏‏זה לא משנה על איזה פעילות גופנית אנחנו מדברים. בין אם מדובר בכדורסל, כדורגל או סתם ריצה בים, אנחנו ממליצים לכם לחזור לפעילות גופנית בהדרגה. במידה ותחזרו לפעילות גופנית במכה ‏אחת, אתם חושפים את הגוף שלכם לפציעות ספורט לא קלות בכלל. ‏‏אל תיכנעו לרצון שלכם לחזור לפעילות גופנית מלאה במהרה והקפידו לנוח כמה שיותר, לפחות בחודשים הראשונים של החזרה לכושר.

‏הקפידו על תזונה נכונה

‏‏את הפעילות הגופנית אנחנו ממליצים לכם ללוות בתזונה ‏נכונה. ההמלצה שלנו עבורכם היא לצרוך מזון עשיר בחלבון על מנת שזה יסייע בבניה של רקמות שריר שאיבד קצת מהחוזק שלו לאחרונה. ‏הקפידו לצרוך מזון בריא שמכיל את כל הוויטמינים שהגוף שלכם צריך, כמו ויטמין סי וויטמין בי, אחרת לפעילות הגופנית שתבצעו לא יהיה שום ערך. ‏אגב, הטיפ הזה נכון עבור כולכם ללא כל קשר לחזרה לכושר אחרי הסגרים.

‏בנו תוכנית אימונים מסודרת

‏את הפעילות הגופנית אנחנו ממליצים לכם ללוות בתכנית מסודרת. רק ככה תוכלו לחזור לכושר בבטחה ולשמור על שגרת ‏ספורט שתניב את התוצאות הכי טובות עבורכם. ‏אם יש לכם ניסיון בזה, אתם יכולים לבנות את התוכנית הספורטיבית בעצמכם. במידה ולא, מומלץ מאוד להיעזר בגורם מקצועי שיבנה עבורכם את ‏התוכנית הספורטיבית, בהתחשב בכל האלמנטים שעשועים להוות עבורכם אתגר, כמו למשל הזמן הממושך שישבתם בבית מבלי לעשות פעילות כלשהי.

‏הכינו את עצמכם לפעילות

‏זכרו, הגוף שלכם כבר שכח מה היא פעילות גופנית ולכן, כפי שציינו, ואתם חושפים את עצמכם לפציעות ספורט לא פשוטות. לפני שאתם ממהרים ‏להתחיל בפעילות ספורטיבית אנחנו ממליצים לכם להכין את הגוף ולעשות מתיחות וחימום. ‏רק כך אתם שומרים על השרירים שלכם ומונעים פציעות מיותרות כמו מתיחות או קרע של הרצועות. ‏בכל אופן, במהלך הפעילות הגופנית אנחנו ממליצים לכם לנעול נעליים עם מדרסים אורטופדיים נוחים שבולמים את הזעזועים ומונעים פציעות כמו דורבן.

‏אל תשכחו להתמיד

‏פעילות גופנית זה כמובן דבר טוב מאוד, אבל אם לא תתמידו לא עשיתם בזה שום דבר. ‏בחרו לעצמכם יומיים או שלושה שבהם אתם משקיעים אך ורק בעצמכם וצאו לפעילות גופנית. ‏השתדלו לא לשחק עם הימים ולא לשנות אותם, זה גם יאפשר לכם להיכנס למשטר ספורטיבי ותתפלאו, זה אפילו יגרום לכם לחכות לסוף היום כדי לקחת קצת זמן לעצמכם במסגרת הפעילות הגופנית.

‏הזמינו חבר או שניים

‏זה נכון, לא כולם מצליחים להקפיד על פעילות גופנית ולפעמים אנחנו מוצאים לא מעט תירוצים כדי לבטל אותה. לכן, אנחנו ממליצים לכם להזמין חבר קבוע לפעילות הגופנית, במידה ויהיה לכם פחות חשק לעשות אותה, אנחנו בטוחים שהחבר ימשוך אתכם אחריו ‏וישכנע אתכם לבצע אותה. זה כמובן הדדי ואנחנו בטוחים שאתם תמשכו אותו לבצע את הפעילות גם בימים פחות טובים שלו.

‏בנו לעצמכם תוכנית מגירה

‏כפי שאתם יודעים אנחנו עדיין נמצאים בתקופת הקורונה ויתכן ואפילו נכנס לסגר נוסף. לכן, אנחנו ממליצים לכם לבנות תוכנית מגירה ושתהיה לכם את האופציה לעשות פעילות גופנית גם בבית. ‏אגב, זה לא אומר שאתם צריכים עכשיו לרוץ לחנות ולקנות מכשירי כושר יקרים מאוד. אתם יכולים לאלתר משקולות מכל מיני חפצים כבדים שנמצאים בבית, או לרכוש הליכון זול מיד שניה שיאפשר לכם לעשות את ההליכה היומית שלכם.​
 
למעלה