לא הגיוני.....!

RedStorm

New member
לא הגיוני.....!

לדעתי המשפט "לא הגיוני" לא יכול להיות ......אפשרי ....... מישהו יכול להסביר לי מה הפרוש "הגיוני" ואם זה מה שאני חושב שזה אז המשפט הזה דפוק .....כי בעצם אין הגיוני ...כל מה שאנחנו רואים לא הגיוני אז מה כן ומה לא ,,,ואיך מישהו יכול להגיד "לא הגיוני" על פי מה?

דז

New member
לא הגיוני

זה מצב זמני . דברים יכולים לסטור את עצמם כי העולם זז . ברגע הזה בשניה המדויקת הזו לא הגיוני שיש לי כנפים { אני מקווה } ומכך תשיג שלי אין כרגע כנפים . נויה

לרד-על ההיגיון

לרד מה זה בכלל המושג הזה היגיון מילה שהאדם קבע כדי להגדיר לו את התהליכים שמתרחשים בעולם אז כמו שיש משהו שהוא הגיוני לאחד הוא לא יהיה הגיוני לשני הכל ענין של השקפה אישית שלך חנה גונן

RedStorm

New member
השקפה אישית!

נכון..לדעתי זה הכל רק לפי השקפה אישית .....ואפילו אם מספר אנשים עומדים מול אחד ואומרים שהוא עושה משהו לא הגיוני זה עדיין הגיוני... אבל אולי זה לא הגיוני - לא מקובל בחברה שהוא נמצא בה כרגע. אבל עדיין כל אחד וההגיון שלו! זה גורם לי לחשוב ..... שאין רע אין טוב אין הגיוני אין לא הגיוני אין יפה אין מכוער זה הכל ......השקפה! ככל שזה של יותר אנשים זה הופך להיות "נכון"

רוזנה

New member
חיבורים של מוסר וחברה...

לדעתי יש להבדיל בין "הגיוני" ל"לא הגיוני" לבין התפיסה של "טוב ורע". יש את ההיגיון האישי של כל אדם בנוגע לתפיסה מסויימת, שאכן יכולה להיות מושפעת רבות מהחברה בה הוא חי, אבל לרוב מושפעת מהיכולות של פתיחות האדם לתפיסות וראיות שונות (כפי שנכתב). בנוגע לטוב ולרע, אני חושבת שזו שאלה מוסרית, אתית חברתית בלבד. ישנם דברים שאין עליהם עוררין, והם על פי תפיסות חברתיות- אפילו רצח אדם נחשב במקומות מסויימים כדבר לגיטימי (קניבלים למיניהם) או גניבה וכ"ו. יכול להיות שאני מדברת באופן גלובלי מדי, אבל לדעתי ישנו הבדל גדול בין תפיסות אלו. המממ... זה פותח עוד כמה חלונות חשיבה אצלי...

silentmoon

New member
תגובה להשקפה אישית

redstorm אני חושבת שהטענה שלך הייתה מאוד נכונה, כל אדם יכול לראות דבר כלשהו בחיו כשונה, כעובדה מדעית, גם כל אדם מצלם אל מוחו את הדברים שהוא רואה בצורה שונה מהשני, ומכך מפיק מסרים ומסקנות, שכמובן, כולנו שונים, ומכך יהיו חילוקיי דעות. כך שאני לא חושבת שצריך לפסול בן אדם על הדיעה שלו, כי ברור לי שמאחוריי כל דיעה יש רקע... ואנו לא תמיד יכולים לדעת מהו, וחבל סתם ככה לזלזל ממה שבה מהבן אדם.. מאוד נהנתי לקורא את דעתך.. אני

כדי לדעת מה לא, צריך לדעת מה כן..

מה זה הגיון ? הִגָּיוֹן - שֵם ז´ ‏ ‏1. שכל ישר המתגלה בדיבור, במעשה או בהתנהגות. אני מסכים איתו - יש הרבה היגיון בדברים שהוא אומר. העקשנות שלו חסרת כל היגיון. ‏ ‏2. חשיבה נכונה, מסודרת ועקבית או היכולת לחשיבה כזו; היכולת לבנות טיעונים תקפים ולהסיק מסקנות, השימוש ביכולת זו. טענתך אינה עומדת במבחן ההיגיון. ‏ חוק הסתירה נחשב לאחד מחוקי ההיגיון הבסיסיים. ‏3. אופן חשיבה (נכון או בלתי נכון); דרך חשיבה אופיינית לאדם או לקבוצה, צורת חשיבה או שיקולים המיוחדים בתחום מסוים. אינני מצליח להבין את ההיגיון המשונה שלה. הסופר מצליח להביא לידי ביטוי את ההיגיון הילדותי-פרימיטיבי של הגיבור. יש היגיון כלכלי בצעדים שנקט שר האוצר. ‏4. רציונאליות, קוהרנטיות, תבוּניות. ‏ ביצירותיו ניכרת ההשקפה שהעולם מלא מוזריות והתרחשיות חסרות היגיון. ‏5. (לרוב בתוספת ה´ הידיעה) מערכת הנימוקים, הסיבות וההצדקות למשהו, הרציונל שלו. קשה לנו להבין את ההיגיון שמאחורי ההחלטה. ‏6. החוקיות הפנימית ההכרחית המאפיינת השתלשלות של אירועים; זיקה הדדית הכרחית בין עובדות. ההיגיון שעל-פיו התפתחו הדברים הוביל לתוצאה הרת אסון. ‏7. <בלשון המקרא> מחשבה, דיבור, אמירה, שיחה. "שִׂפְתֵי קָמַי וְהֶגְיוֹנָם עָלַי כָּל הַיּוֹם" (איכה ג סב). כל זה לקוח ממילון רב מילים ממוחשב - מקווה שלפי זה ולפי השימוש בהגיון שלך תוכל להבין איך ניתן להיות לא הגיוניים כלפי מישהו אחר.. :) רוח

למעלה