לא ברור אם יש חלב...

• פותח הנושא Verrr
  • פורסם בתאריך

Verrr

New member
לא ברור אם יש חלב...

שלום לכולן,
אודה לעזרתכן- והרי הבעיה.
כל הזמן אני מרגישה שאין לי חלב ולכן בערך פעם ביומיים אני נאלצת לתת תחליף חלב או חלב שאוב... אני לא אוהבת לעשות את זה אבל אני מרגישה שהיא מורעבת..
היום הרגשתי את אותו הדבר ונתתי לה מטרנה בצהריים. מיד אחר כך שאבתי (ויצאה כמות גדולה יותר משנתתי לה אפילו). ז"א שהרגשתי שאין חלב אבל בפועל היה מספיק...
הקטנה מאד אוהבת לינוק אבל היא לא "שואבת" את החלב כמו שהייתה בהתחלה ולכן כנראה היא גם לא יונקת את כולו... בנוסף, בדרך כלל היא פשוט נרדמת אחרי כמה דקות ולא מסיימת את החלב- ואז אני שואבת את השאריות. אחר כך היא מתעוררת כעבור 10 דקות- ואחרי חצי שעה שוב פעם בוכה מרעב...
בקיצור, הדרך היחידה שמצאתי לפתור את זה היא לתת לה בקבוק- אבל אני ממש מעדיפה להמשיך הנקה רגילה... האם יש דרך להתגבר על העניין?
אשמח לעצות!
תודה

תני עוד כמה פרטים - בת כמה

איך העליה במשקל, איך היציאות שלה (פיפי וקקי).

באופן עקרוני, אם כל המדדים תקינים, הדרך להתגבר על כך היא דרך קפיצת גדילה יזומה - לפנות את היומיים הקרובים, להיכנס למיטה עם הרבה שתיה ופשוט להניק להניק להניק. כך הגוף יקבל איתות לייצר יותר חלב, ואת לא תצטרכי להוסיף בקבוקים כל הזמן.
אבל חשוב לוודא לפני כן שאין בעיה אחרת, כמו בעיה בתפיסה, שגורמת לתינוקת לינוק ולהיות רעבה למרות זאת.

אופס, לא ראיתי את התגובה שלך

תתני קצת פרטים..

בת כמה בתך? מה משקל הלידה? מה המשקל עכשיו? כמה טיטולים רטובים יש ביום? כמה עם קקי? האם יש לך כאבים/פצעים מההנקה?
למה את פשוט לא ממשיכה להניק, אלא שואבת ונותנת תוספת? הרי את גם רואה שיש לך מספיק חלב.
האם הייתה אצלך יועצת הנקה?

michal@gal

Active member
מנהל
לפי התיאור שלך יש מספיק חלב

אבל כנראה שיש בעיה עם היניקה.

אם באופן קבוע את נותנת לה בקבוקים, יתכן שמה שקורה כאן הוא התחלה של העדפת בקבוק. היא התרגלה לקלות שבה החלב יוצא מהבקבוק ולכן היא מתעצלת לינוק ברגע שהקצב יורד והיא צריכה להתאמץ יותר לינוק.

הפתרון הוא דווקא להמנע ממתן בקבוקים בתקופה הקרוב, ולא לתת בקבוק כשהיא מתעצלת, כמו שאת עושה בזמן האחרון.

למעלה