לאנורקטים שאלה

עמית*

New member
לאנורקטים שאלה

האם נותנים לכם ויטמינים? הרי ברור שיש לכם חסר חמור, וזה פוגע בבריאות.

@tagel

New member
עמיתוש`

אני לא יכולה לדבר בשם כלל האנורקטים אבל אני אבדוק את זה ביום ראשון. נכון לעצמי אני יכולה לומר, שמאז ומתמיד סבלתי מאנמיה ומחוסר וויטמינים. בגלל שאני הייתי במצב רע אז קיבלתי סדרת זריקות כל כמה זמן, זריקה אחת לשבוע, שסיפקה לי את החסר. גם היום אני מקבלת זריקות מסוג זה, רק בתדירות גבוהה יותר. אני אבדוק לגבי כלל האנורקטים. שלך תגל ותודה שבאת מקווה שתמצא לנכון להשאר.

neta-sha

New member
לא מדוייק

זה פשוט, הוויטמינים עדיים שמורים בתאים יחד עם עוד כל מיני חומרים. יכול להיות חוסר בהמוגלובין, סידן, חלבון, שומן וכו`... אבל לא כל החומרים חסרים, גם תלוי מהי צריכת החומרים.

עמית*

New member
גם את לא בדיוק מדייקת

כשאני אומר ויטמינים אני מתכוון גם למינרלים (סידן למשל). לא כל הויטמינים נאגרים בגוף. ויטמין C וכל הויטמינים מקבוצת ה-B לא נאגרים בגוף, וחייבים לצרוך אותם על בסיס יומי. לעומתם, הויטמינים A ו-E נאגרים בגוף. הגוף משתמש בכמות שהוא צריך לתפקוד יומיומי ואת מה שנשאר הוא אוגר בכבד. אולם, כאשר האדם לא צורך אותם (לא אוכל) הגוף משתמש במאגרים הללו, שיכולים להיגמר אם האדם לא מספק לגוף את אותם ויטמינים. לגבי מינרלים, אין לי ידיעה איך הם פועלים בהקשר של אגירה בגוף. ויש גם את חומצות האמינו שמקורן בחלבונים, וחיוניים לתפקוד התקין של הגוף.

למעלה