לאן לפנות?

רוחנית11

New member
לאן לפנות?

לאיזה רופא צריך לפנות על מנת לאבחן אלצהיימר? רופא משפחה או רופא נוירולוג?
מה עושים אם האדם אינו מעוניין ללכת לרופא, אך בני המשפחה חושדים שמתחיל תהליך של דמנציה?

פסיכוגריאטר הכי טוב

אם לא, אז סתם גריאטר אם האדם מעל 65.
אם הוא לא רוצה ללכת לראות רופא, הרופא יכול לבוא אליו. אפשר גם להזמין גריאטר הביתה באופן פרטי (עניין של משהו כמו 700-800 שקל לביקור בית). האבחנה חשובה מבחינת אם רוצים עזרה בשעות סיעוד של ביטוח לאומי וכמובן בשביל לתת שם למצב שבו קרוב המשפחה שלכם נמצא, זה יותר בשבילכם- אתם תחליטו כמה זה חשוב לכם. אבל מעבר לזה, לאבחנה אין המון משמעות. האבחנה לא תשנה משהו באופן מהותי מבחינת חיי היומיום שלכם ולא של האדם שבו מדובר, אז לשיקולכם עד כמה להתאמץ.

חשיבות האבחנה

מסכים שפסיכוגריאטר הכי טוב, אבל אחריו הייתי ממליץ על נוירולוג שמתמחה בדמנציה.
לגבי חשיבות האבחנה: מעבר לצרכים הפורמליים עבור סיוע, זה חשוב למשפחה בכללותה. אשתי ז"ל אובחנה כחולת אלצהיימר 6 שנים אחרי שאני הבחנתי. כל השנים האלו היו לי ויכוחים עם הבנים שלי. האבחון גם חשוב לגבי תרופות שרופא משפחה אינו רשאי לכתוב חלק מהן ללא אישור מקדים של רופא מקצועי.

צודק. אתקן את עצמי

לעניין האבחנה עצמה, פסיכוגריאטר, נוירולוג. מצוין.
אם האדם מעל 65 וסובל גם ממחלות כרוניות אחרות, שהן לא דמנציה, הייתי מעדיפה גריאטר.

xfwind

New member
את הורי לקחתי למרפאה גריאטרית של קופת חולים

הסברתי ששם מסתכלים בהערכה כוללת על כל המצב הבריאותי ומאזנים אותו נכון יותר בהנחיות טיפול ותרופות.

הבעיה היא שלעיתים הסימפטומים של דמנציה ודיכאון מתערבבים. בדיכאון מטפלים בתרופות ולשם כך צריך פסיכוגריאטר....

למעלה