לאן לטוס?

• פותח הנושא JATE
  • פורסם בתאריך

JATE

New member
לאן לטוס?

שלום,
אני וחברה שלי רוצות לטוס לחודש לחו"ל, ואנחנו לא מצליחות למצוא יעד ששתינו מסכימות עליו. אולי אתם תוכלו לעזור?

אלו השיקולים שלנו:
1. זול יחסית, המחיה יותר מהטיסה.

2. מקום לא מסוכן ועם מטיילים, כדי שנוכל למצוא אנשים לטייל איתם. אנחנו שתי בנות עם פוטנציאל להסתבך...

3. לא הודו. מקום קצת יותר לא שגרתי.

4. לא תאילנד, לא גיאורגיה, לא לאוס, לא אוסטרליה-ניו זילנד. היינו כבר.

5. טוב מבחינת מזג אוויר באוגוסט- ספטמבר.

6. טוב לפרק זמן של חודש

7. לא טרקים! אנחנו רוצות יותר לראות תרבות.

אם תעזרו לנו להחליט סופסוף- תבורכו!

JATE

New member
אפשר שניהם, לדעתי

כמה מסובך יהיה לי להוציא רשיון במדינה אחרת? אני נוהגת כבר 4 שנים.

לא צריך

מוציאים בממסי רישיון בינלאומי (על סמך הרישיון הישראלי), עולה 15 ש"ח. אבל האמת היא שמאחר ויש לכן חודש שזה הרבה זמן אז אפשר בהחלט להסתמך על תחבורה ציבורית וככה גם נחשפים יותר לאנשים ולתרבות המקומית.

המשך...

מאחר ואת צעירה אז רכב שכור יעלה לך יותר (בחברות שאני מכיר). הייתי מוותר על רכב שכור לפחות בחלק מהמסלול, פרט אולי לסלובניה ואולי גם קרואטיה ששם יותר נוח עם רכב.

בלקן

אפשר למשל להתחיל ביוון (אתונה) ומשם להמשיך לאלבניה - מקדוניה - סרביה - מונטנגרו - בוסניה - קרואטיה -סלובניה - ... לא חובה לעבור בכל המדינות, תקראו עליהן קצת ותחליטו אם ועל מה מוותרים.

מאקי

New member
רק שבכיון ההפוך..כי יון באוגוסט אתונה לא משהו

עדיף להתחיל לקראת סופ אווגוסט... כשהתיירים בדרכם הביתה ולהתחיל מצפון לדרום..
אפשר רכב ואפשר רכבות....תלוי איפה ומה...ואפשר גם להצטרף לטיולים בכל מדינה.

התניידות

צריך לקחת בחשבון שלא לכל המדינות בבלקן ניתן לעבור עם רכב שכור, אפשר לבנות על תחבורה ציבורית או שילוב של תח' ציבורית ורכב שכור בחלקים שונים של הטיול.

JATE

New member
נשמע מגניב...

יש מטיילים ישראלים צעירים בזמנים האלה?
ואיך המחירים? אירופה נתפסת כיקרה, גם הארצות האלו הן חור בכיס?

החלק הזה של אירופה פחות יקר ממערב אירופה

לגבי מטיילים ישראלים צעירים, התשובה היא שיש, אבל אני מניח שתוכלי לקבל תשובה יותר מדוייקת בפורום טיולי תרמילאים (ראיתי ששאלת גם שם).

בזמנים אחרים הייתי ממליץ על תורכיה

מדינה מדהימה מתחת לאף שלנו. למרבה הצער קרה מה שקרה וזאת כבר לא אופצייה שקל להמליץ עליה (למרות שהורידו את רמת האזהרה לאחרונה).

אם מרכז אמריקה יכולה לבוא בחשבון מבחינת עלות טיסה, אז זאת בהחלט אפשרות טובה שעונה על הדרישות שלכן. בעיקר קוסטה ריקה ובליז שיכולות למלא בכיף חודש. הונדורס וניקרגואה קצת יותר קשות לטיול בעיקר בגלל תשתיות פחות טובות. אפשר לכול גם את מקיסקו אבל בה יש בעייה קצת יותר רצינית מבחינת בטחון אישי אם מתרחקים מאתרי התיירות המרכזיים.

למעלה