לאן לטוס?

• פותח הנושא JATE
  • פורסם בתאריך

JATE

New member
לאן לטוס?

שלום,
אני וחברה שלי רוצות לטוס לחודש לחו"ל, ואנחנו לא מצליחות למצוא יעד ששתינו מסכימות עליו. אולי אתם תוכלו לעזור?

אלו השיקולים שלנו:
1. זול יחסית, המחיה יותר מהטיסה.

2. מקום לא מסוכן ועם מטיילים, כדי שנוכל למצוא אנשים לטייל איתם. אנחנו שתי בנות עם פוטנציאל להסתבך...

3. לא הודו. מקום קצת יותר לא שגרתי.

4. לא תאילנד, לא גיאורגיה, לא לאוס, לא אוסטרליה-ניו זילנד. היינו כבר.

5. טוב מבחינת מזג אוויר באוגוסט- ספטמבר.

6. טוב לפרק זמן של חודש

7. לא טרקים! אנחנו רוצות יותר לראות תרבות.

אם תעזרו לנו להחליט סופסוף- תבורכו!

JATE

New member
עד כמה זה קשה פיזית?

הבנתי שבשביל כל אפריקה צריך להיות מאד בכושר. זה נכון?
לא טרקים כל הזמן?
ואיך המחירים? חברה שלי טסה לקניה לחודש והיא אמרה שלא זול...

jeshu

New member
אתיופיה היא משהו אחר עלה לי בערך 100$ לשבוע טיול לא כולל טיסה. לא נורא קל לטייל שם, אבל גם לא מאוד קשה. יש בהחלט אזורים בהם ניתן ללכת רגלית, אבל אין שם נופים כמו באנדים או בהימלאיה, אלא יותר נופים חקלאיים פסטורליים ויערות. מדינה מאוד מעניינת, אבל לא קלה במיוחד. מה שכן, לפארקים שלהם אפשר בחלקם פשוט להכנס בהליכה ולצאת בהליכה וזה מוזיל משמעותית את הטיול.

JATE

New member
לגבי אירופה-

מה למשל? היינו כבר באיטליה, גרמניה, אוסטריה, דנמרק, שבדיה, הולנד, פולין, ובטח שכחתי משהו. אצלי בראש זה יותר לטיולי משפחות. יש לך משהו יותר "צעיר" להציע?

ולגבי ארגנטינה וברזיל- זה לא סופר יקר? תמיד חשבתי שצריך למכור כליה בשביל לטוס לברזיל...

אם כבר- איך פרו מבחינת מחירים? ואיך מבחינת כמות טרקים?

sailor

New member
הבלקן

אלבניה (עם האנשים הכי נחמדים שפגשתי בארופה), מדינות יוגוסלביה לשעבר, בולגריה או רומניה.
בכולן נופים מדהימים, אנשים נחמדים ואוכל טוב וזול.

JATE

New member
טיסות לברזיל זולות יותר מטיסות לנפאל?!

בדקתי עכשיו באתר של השוואת מחירי טיסות. טיסה הלוך חזור בתאריכים שלי לברזיל יצאה זולה בכמעט 500 דולר מאשר לנפאל.
הגיוני?
ואתם יודעים אם מבחינת מחיה זול בנפאל, לדוגמא, משמעותית מאשר בברזיל?

jeshu

New member
תמחור טיסות זה עסק טריקי ולא פונקציה של מרחק בלבד. באחת הפעמים האחרונות יצא שחברת התעופה שילמה לי כסף...הכל עניין של תזמון, הבנה ותכנון נכון. בטיסה האחרונה זה לא עבד - הייתה לי שגיאה בתכנון שלא תחזור על עצמה.

JATE

New member
מה זאת אומרת, שילמה לך כסף?!

יש מדריך כלשהו להזמנת טיסות בצורה נכונה? ואם לא, תוכל לפרט? זה נשמע מסקרן ממש.

jeshu

New member
זאת אומרת שכשבועים אחרי שחרתי הבייתה הופקד לחשבוני סכום גבוה בערך פי 2 ממה שעלה לי הכרטיס.

אני בטוח שחיפוש בגוגל ילה מספיק חומר בעניין. וזה לא המקום לפרט.

שמוצקין

New member
יכול להיות שמינמאר

כנראה זולה כמו הודו אבל פחות שיגרתית .
לא ניסיתי בעצמי אבל הבנתי שפריזמן (אחד מהגולשים בפורום המזרח הרחוק) אהב

JATE

New member
חשבנו על זה, נשמע לא רע...

איך מבחינת טרקים? יש משהו לעשות מעבר לזה?
ויש שם הרבה חבר'ה שמטיילים?
ולא מסוכן שם?

שמוצקין

New member
אני חושב שכדאי שתרשמו

גם הודעה בפורום המזרח הרחוק . שם תמצאו אנשים שמבינים בזה

jeshu

New member
קשה לצאת לטיולים רגליים שם אין כל כך תשתית וחלק גדול מהמדינה לא נגיש. החדשות הטובות הן שהם סיימו השנה עם משטר של חונטה צבאית חסרת אחריות שנמשך כמה עשורים ועברו לממשלת מעבר מקצועית לפני בחירות דמוקרטיות. אם הכל ילך כשורה, וזה חתיכת "אם", אז יש סיכוי שהמדינה תפתח לתיירות באזורים רבים. אני מאוד ממליץ לטייל שם, אבל לא בשיל הטרקים.

kogawa

New member
רגע רגע רגע... לא כדאי לשאול אנשים שמכירים?

בורמה היא יעד נפלא, זול בהרבה מתאילנד, יפה בהרבה מתאילנד, זול יחסית בהגעה למי שטס לתאילנד ומשם באייר-אסיה ליאנגון, לא מסוכן כלל, יש יופי של טרקים של יום עד חמישה ימים, תרבות נהדרת, נופים משגעים, ויותר מכל - אנשים נהדרים.
ממליץ בחום לקרוא את מגזין בורמה שערכתי ואת חציו גם כתבתי.

למעלה