לאמהות העובדות

mich78

New member
לאמהות העובדות

מתי מתחילים לחשוב על חזרה לעבודה ועל סידור לילד/ה ? איך יודעים מה עדיף (פעוטון / מטפלת ) ? האם כדי לנסות לקחת את הילדה איתי לעבודה או שזה מתכון חסר הצלחה בטוח ? אומנם עברו רק שלושה שבועות - אבל מסתבר שהזמן פשוט טס ואולי הגיע הזמן לחשוב קדימה וללהתארגן בהתאם ?

היי

אני התחלתי לחשוב אחרי חודש וחצי בגדול, ושבועיים אחרי זה נלחצתי. מה עדיף? יש הרבה גישות לעניין. אני בדעה שתינוק קטן צריך תשומת לב אחד על אחד, לכן מעדיפה מטפלת - אבל זה שיקול כלכלי כבד. יש כאלה שיגידו לך שעדיף משפחתון. בקיצור - מאוד אישי - ראי שרשורים משבוע שעבר. מתי את חוזרת לעבודה? והאם העבודה שלך מאפשרת להביא ילד איתך? בהתחלה, זה יהיה קל - ברגע שהפיצקי יתחיל להתהפך תצטרכי להיות מפעילה בכל שעות הערות

mich78

New member
נותרו עוד קצת מחודשיים

ויש אופציה להביא את הפצקית לעבודה השאלה אם ניתן באמת לשלב בינהם ?

yoyo10

New member
זה תלוי בהרבה גורמים

זה תלוי בסוג העבודה זה תלוי ביכולת ריכוז שלך זה הרבה מאוד תלוי באפי של הבייבי ואת זה את תדעי רק בסמוך לחזרה לעבודה יש תינוקות שישנים רוב היום יש כאלה שערים ופעילים ברוב שעות היום הם משתנים מיום ליום וגם שעות הערות שלהם הן דבר דנמי

בהנחה שמורידים את הפקטור הכלכלי

אז מתי שאת מרגישה שזה נכון עבורך. יש אמהות שזה היה נכון עבורן בארבעה חודשים (אני) ויש אמהות שגם בגין שנתיים זה עוד לא נכון עבורן. לגבי פעוטון/ מטפלת - אני העדפתי מטפלת, כי לילדה שלי באופן ספציפי היה נכון לדעתי טיפול של אחד על אחד. שוב - זה משתנה מילד לילד (אפרופו - המטפלת של נעה כבר תפוסה אבל אם תרצי שאשאל אותה לגבי מטפלות אחרות בסביבה, תגידי לי). לגבי עבודה - זה תלוי במקום העבודה שלך. אצלי זה פשוט לא רלוונטי.

yoyo10

New member
ממש לא חייב אפשר לשאוב או לשלב תמ"ל

עדי עדיין יונק ואני עובדת מתי את מתכוונת לחזור לעבודה האם את רוצה לשאוב האם בכלל יש לך איפה לשאוב את יכולה לתת תמ"ל שאת בעבודה ושאת חוזרת להניק זה נתון לשיקול דעתך ולגבי מסגרת תנסי בנתיים להנות מהזמן שלך עם הבייבי וגשש קצת עם אמאות אחרות באיזורך לגבי מסגרות או מטפלות

לא

אפשר לשאוב (אני לא רציתי לעשות את זה) ואפשר לשלב תמ"ל (בבית מניקים בזמן העבודה - תמ"ל: זה מה שאני עשיתי)

ניצנץ l

New member
מסכימה עם הסנאית

חזרה לעבודה ממש לא מחייבת סוף להנקה. אמנם גם אני נשברתי עם השאיבות אחרי חודשיים אבל מאחר והיא כבר אכלה מוצקים (חזרתי לעבודה כשהיא היתה בת 8 חודשים), אז פשוט עברנו לאוכל רגיל בגן וציצי בבית. אגב, היא עדיין יונקת.

אמיקה

New member
השאלה היא מה מחייב המצב הכלכלי...

אם את יכולה להרשות לעצמך - תשארי בבית עד שתרגישי ש"הצאצא מיצה". זה לפחות מה שקרה איתי. היתה לי תחושה שאני כבר לא מספיקה לו, ולא הרגה אותי המחשבה של לחזור לעבודה. זה קרה בערך לקראת גיל שנה (אז הוא גם נגמל עצמאית מההנקה) לגבי לקחת לעבודה... מאוד מאוד תלוי בעבודה שלך. מאוד.

yoyo10

New member
זה לא רק מצב כלכלי

אחרי הלידה הזאת אני יאלץ לחזור מיד בתום 3 חודשים מכיוון שאני רוצה לשמור על מקום העבודה הנוחכי שלי למרות שמבחינה כלכלית טהורה זה לא ישתלם לי עם עדי נשארתי שנה וחודשיים בבית כי ככה זה הסתדר לי

למעלה