לאיש הרוח

שאלה לאיש הרוח או כל מי שמבין

מוסיקה.
יש לי רולנד E600. עכשיו,שלחו לי קובץ מידי(פלייבק של שיר מסויים). אני העתקתי לדיסקט ובאתי לשים באורגן,אך כנראה הפורמט לא מתאים. מה עושים???
.
איך אני יכולה לשמוע את זה ברולנד המאמי שלי????
ולא,'בקשה אל תגידו לי לפנות לפורום מוסיקה!(אם יש כזה בכלל) תודה אמיגוס

לאיש הרוח2../images/Emo7.gif

טוב,אז נכנסתי לפתוח תמקצבים ואויש! קודם כל-הם לא נפתחים לי-->מופיעה הודעה:קובץ זה אינו תקף לשימוש הבא:רשימת אישורים אמינים. דבר שני-יש לי אותם כבר(יוסי אז הביא לי) יש מקצבים נוספים?אולי?איכשהו?איפשהו?

לאיש הרוח3

הקובץ שלא עולה לי באורגן,אם אני קוראת נכון הוא קרוי:ALL אבל מי ששלח לי אותו אמר שזה מידי.איך אני מסדרת את זה שהוא יעלה לי ברולנדוש???? יאאא איש הרוח,עוד יחשבו שיש בינינו רומן וירטואלי על רקע מוסיקלי:))

ROLAND E600

מוכרת ומצויינת! תכניסי בבקשה את הדיסקט עם הפלייבק למחשב.תפתחי את הכונן, ותכתבי לי מהי הסיומת של הקובץ. תנסי בבקשה גם להוריד את הקובץ המצורף לדיסקט ולנסות להעלות אותו באורגן.

אלפי מקצבים

במאות אתרים ופורומים. את הקובץ לא פותחים
מורידים אותו לדיסקט ומשם מעבירים ומעלים ישירות לאורגן. את קוראת אנגלית
אם כן אני אפנה אותך למקומות הנכונים:)

הוא ירד כקובץ כללי

תשני את הסיומת לMID ותנסי להעלות לאורגן. כלומר. אם למשל את רואה את הקובץ כך. A.ALL זה אומר ששם השיר הוא A והסיומת שלו היא ALL. פשוט אחרי הנקודה והנקודה חשובה כי היא מפרידה בין שם השיר לשם הקובץ,תשני לMID אז הקובץ יראה כך. A.MID עכשיו ניקח את הקובץ הזה. http://img1.tapuz.co.il/forums/32173599.mid ננסה להוריד אותו לדיסקט.עכבר ימני.שמירת קובץ בשם.ולהוריד לדיסקט.את הדיסקט נכניס לכונן שבאורגן.במקלדת יש מסך מגע.נלחץ על SONG.LOAD וננסה להאזין לשיר. מה אנחנו יכולים לעשות איתו
בE600 יש לנו סיקוונסר שהוא למעשה מכונת ערוצים.(כאן צריך להתרכז
) היא פועלת בשתי תצורות. האחת.הקלטה בערוצים נפרדים.השניה ליווי אוטומטי וערוץ סולו. אם קיבלת או הורדת קובץ MIDI .את יכולה לבחון אותו בקלות.למעשה הוא מורכב מכמה ערוצים במקרה של הקובץ שהעלתי לכאן.את יכולה למחוק את ערוץ הסולו למשל.את יכולה להוסיף אפקטים לכל ערוץ.לשנות את כלי הנגינה שהוגדר בקובץ ומכאן...הדרך ארוכה ומענינת. האינטרנט בעניין הMIDI חוצה גבולות
לדוגמא: בחור מסוריה ואנוכי הקטן מחליפים קבצי מקצבים סאונדים וMIDI כל אחד עורך את הקבצים על הסיקוונסר.מחזיר לשני והתוצאות מיותר לציין משעשעות במיוחד. צריך הרבה סבלנות לעניין. אם היא קיימת הרי שניתן לעשות דברים מדהימים.

סבבה..רק לא הבנתי איך משנים את

הסיומת של הקובץ?!?!ואגב,אין לי נקודה..ולא משו לפני הנקודה(שאין). פשוט יש לי את שם השיר וסיומת ALL. יש מצב שאני אעלה את זה לכאן?זה יהיה לך יותר נוח לעזור לי??אם לא,אשמח אם תאמר לי איך משנים ת'סיומת. תודה

אהמממ.זה סימן טוב שאין נקודה

ננסה ללמוד אולי משו בעניין קבצים וסיומותיהם. נסתכל על התמונה המצורפת בבקשה. יש לנו בתיקיה ארבעה קבצים.העליון מצד ימין הוא קובץ DLL למשל.כשהורדנו אותו למחשב ,המחשב זיהה אותו כקובץ כזה וידע לשייך אותו לקבוצה מסוימת וגם לתת לו אייקון. הקובץ מתחתיו ששמו יקרא בישראל R גם הוא הורד למחשב.המחשב זיהה אותו כקובץ שיכול להפתח ע"י מדיה פלייאר.איך אנחנו יכולים לדעת אם זה קובץ שמע או MIDI למשל
פשוט. עכבר ימני PROPERTIES ולמעלה בחלון שנפתח הטיפ לפתיחת הקובץ הוא MIDI Sequence עד כאן הכול טוב ויפה. הצרות מתחילות כאשר המחשב לא מזהה את הקובץ שירד אליו כגון POLKA_MT.PATו US_DRUMS.USD (בצד שמאל בתמונה).הוא יודע לספר לנו כמה הקובץ שוקל למשל.אין לו מידע היאך לפתוח את הקבצים. נשים לב שהאייקונים מצד שמאל מראים על דבר בלתי מזוהה. כאן הנקודה שכתבתי עליה משמעותית.בגלל שהמחשב לא מכיר בקובץ הזה. מה יקרה אם ניקח את הקובץ POLKA_MT.PATונשנה את הסיומת שלו במקום PAT ל MID? הפלא ופלא! הקובץ יקבל חיים! לפתע האייקון של המדייה פלייאר יזהה אותו! קובץ PAT למשל הוא קובץ מקצב שהוא למעשה קובץ "לופ" בMIDI שמתאים לקטרוןX1 הנגן במחשב ינגן את הלופ ויחזור עליו בצורה מעצבנת
לזה התכוונתי.אם ירד לך קובץ ללא אייקון זה אומר שהסיומת שלו לא מזוהה מבחינת המחשב. זה לא אומר שהקובץ לא תקין.במידה והקובץ שלך ALL מופיע בתיקיה עם אייקון מסוים,הרי שהמחשב מודע לעניין שמדובר בקובץ MIDI. אוחחחח...זה מסובך קצת.נחון

מקצבים חסידיים ומזרחיים מצוינים

לE600 תמצאי כאן. סיומת של קובץ מוזיקה לאורגן היא "MID" סיומת של קובץ מקצב "לופ" שחוזר על עצמו ב8 ערוצים ומשתנה בהתאם לאקורדים עם פתיח וסיום הסיומת שלו ברולנד היא "STL" בימהה "STY" ובסולטון "PAT". המקלדת שלך זוכרת 3 מקצבים בלבד
כשאת מקליטה או משמיעה קובץ MIDI את צריכה לשמור אותו על דיסקט בסיום ההקלטה.אפילו שאת שומעת אותו כרגע באורגן בלי שהורדת לדיסקט.ברגע שתכבי את האורגן הקובץ ימחק מהזיכרון. הסאונדים במקלדת הם בפורמט GX דומני שגם GM (ג'נרל מידי) יעלה. מומלץ לבקר בפורומים של יאהו ולהתעדכן במקצבים סאונדים ושאר ירקות.

לאיש הרוח../images/Emo26.gif

שוב אני:) אז ככה,תודה על הקישור למקצבים מהאתר של חלילית.ואללה נזכרתי בימים עברו כשקניתי את הרולנד אצל יוסי(איזה נחמד הוא הא?) ...נעים להיזכר(חוץ מההוצאה הכספית רררר) יש מצב לפתוח איזשהו פורום לגבי שאלות במוסיקה?ראיתי שיש פורומים למוסיקה חסידית,לטינית וכו'-אבל זה יותר מדבר על שירים ולא על מה שאני שואלת. תודה

השאלות שלך הן טכניות והן נוגעות

ל MIDI הנושא רחב מאוד.אפשר לדון בו גם כאן. יוסי הוא בחור נחמד מאוד והוא איש מכירות מהשורה הראשונה
חשבתי בזמנו להקים פורום בעניין מקלדות וMIDI אבל אין לי הרבה זמן לטפל בזה.אם מישו היה פותח,הייתי משתתף בשמחה. איןמודעות בארצינו לנושא.גם היידע של המוכרים בחנויות הוא די שיטחי. יש גם בחורה בפורום חרדים שמנגנת בPSR640 ומתענינת בMIDI. אם תרצו אני אוכל לתת שיעור שבועי בעניין. או כאן או בפורום כליזמרים. האפשרויות באינטרנט לחובבי MIDI הן בלתי מוגבלות. בגלל גודל הקבצים ניתן להעביר אותם בצורה מידית וקלה.

למעלה