לאחרונה

לאחרונה../images/Emo70.gif

הגעתי להחלטה מכרעת לגבי דעתי המדינת על מזרח ירושלים. למען השלום והשמירה על הדמוקרטיה במדינת ישראל יש לחלק את ירושלים. על השכונות היהודיות במזרח העיר להשאר בידינו. אך על השכונות הערביות שם עלינו לוותר. למען השלום אבל שלום אמת. על הרובע היהודי והכותל להשאר בידינו לעד. ובקשר להר הבית-מסגד אל אקצה-עלינו לעשות שם משטר מיוחד הכולל שיתוף של שני העמים. למען השלום והשמירה על הדמוקרטיה במ דינת ישראל החלטתי שמהיון והלאה לא אחגוג כלל את יום ירושלים. אבל אעשה יום מיוחד חגיגי לשחרור הרובע היהודי והכותל.ב-7 ביוני כל שנה-היום שבו שוחרר הרובע והכותל. יום זה אציין בחיגיגה דרך הדברים שאוהבת,הליכה לרובע אם מתאפשר ועוד. למען השמירה על הדמוקרטיה. בין ערכי הדמוקרטיה הביסיים מצויי חירות הפרט וזכותו להיות מי שהוא ומה שהוא. עקב כך שיש אנשים מסויימים באליטות מסויימות (אז מה אם הם דתיים הם גם אזרחי המדינה)שהתנגדו לזכותי לחיות את חיי כפי שבחרתי וניסו "לחנך" אותי בניגוד לדרכי ועדיין מנסים דרך מכתבים שונים הנשלחים אליי לשנות לי עמדות ולנסות "לחנך" אותי לשיטתם.(כל ניסיונות אלו עלו להם בירושלים) בין ערכי הדמוקרטיה הבסיסיים מצויי חירות הפרט וזכותו להיות מי שהוא ומה שהוא. לא יתכן שאנשים באליטות מסויימות יתנגדו לזכותי לחיות את חיי כפי שבחרתי וינסו "לחנך" אותי בניגוד לדרכי. אי לכך,יש לחזק במדינה את ערכי הדמוקרטיה. אי לכך,ולמען השמירה על ערכי הדמוקרטיה במדינה לא חוגגת יותר את יום ירושלים. זאת זכותי שלא לחגוג זאת,כמו שזכותי לחיות את חיי כפי שבחרתי ולהיות מי שאני ומה שאני.

L m a o

New member
אבל

למה לתת להם את ירושלים המזרחית, איך זה יועיל לנו? יש סיכון שהחמאס ישתלט על האיזור כפי שקרה בעזה. וזה לא יעזור- הם רוצים את כל ירושלים ואת כל ישראל.

תראה

הכל כמובן צריך להיעשות בהסדר שלום טוב. ולא סתם לצאת מהשכונות הערביות שבמזרח העיר. בכל אופן,ממזרח ירושלים אסור לנו לצאת באופן חד צדדי. אלא רק עם הסכם שלום טוב. למה לתת להם: כי השכונות הערביות שבמזרח ירושלים שלהם. כבשנו מהם אותם.אבל זה שלהם.כבשנו כדי שנוכל להגיע להסדר שלום כולל עם שכיננו. ולא כיבוש לשם כיבוש. למען השלום צריך לוותר. אך אסור לנו בשום פנים ואופן לוותר על הרובע היהודי והכותל.

L m a o

New member
זה לא מדוייק

אני מסכים שתמורת שלום, אבל רק תמורת שלום, צריך לתת, אבל זה לא נכבש מהם, זה נכבש מירדן.. הם התיישבו שם לאחר המלחמה. זה מאוד בעייתי לעשות איתם שלום, הם לא מדינה, ובקצב שהם מתנהגים הם גם לא יהיו.

את מאמינה בשלום? שלום אמת.

אני פחות. אני מאמין בהסדר כלשהו בעתיד, לא בשלום אמת. מצער, אבל לא חושב שזה מה שהערבים רוצים.

נורא תמימה...לא נקבל שום תמורה מהפלשתינים

צריך לדעת לעשות דברים גם ללא תמורה מהצד השני. את התמורה נקבל מזה שנשנה את המציאות וחוקי המשחק.

אין ספק שאת מזרח העיר כבשנו, אמנם בעל כורחנו

עשינו זאת אך כבשנו, כמו גדולים יש לומר... גם את הכפרים הערביים ההרוסים כבשנו, אמנם ב48 ו49 ה"כיבוש" שהשמאל "שכח". גם הם, הקיבוצים ויישבוי הפאר - שטח של אלו הקוראים לעצמם "פלסטינים אזרחי ישראל הכבושים ומקופחים", סתם כך לידע כללי. אישית, לא גר בקיבוצים, וגם לא אגור, זהו מעוז השמאל והקומוניזם כידוע, עם הסליקים שלא נמצאו מעולם
מקום סגור לכשכמותי או לערבים המקופחים (אזרחי ישראל בלבד!!) אפילו - כך שלא מפריע לי כלל אם...
אז אין לי בעייה להחזיר אותם ל"ערביי ישראל הכבושים" בשם הצדק וסוף הקיפוח. סה"כ, מדובר בתושביהם המקוריים ויש לגרש את הפולשים שזנחו הציונות וההתיישבות (שהפכה למילה די גסה) - זאת באמצעות חקיקה דמוקרטית. ת'כלס אחרי 60 שנות קיפוח ואפליה
מה שמגיע מגיע. ייושבו הערבים בקיבוצים תחילה, כי גם להם מגיע רווחה על חשבון משלם המיסים, תשתיות, משק פעיל, בריכות שחייה, מועדונים חדר אוכל ואפילו מסגד קטן - במקום ההוא שנותץ והפך לדיר חזירים. מה את אומרת?

אין סיכוי להסדר שלום

אצל הפלשתינים היחידים שיכולים לא רוצים ומי שרוצה לא יכול. אין גורם פלשתיני שמוכן לפשרה (לא "צדק") ששני הצדדים יוכלו לחיות איתם וגם מסוגל לבצע את זה. לחמאס יכולות אירגוניות הרבה יותר גבוהות משל הפת"ח, אך מבחינתו המאבק המזויין ימשיך עד למדינה איסלמית בין הים לירדן. הפת"ח אולי מוכן לפשרה (גם זה לא בטוח) אך הוא חסר יכולת אירגונית והנהגתית, אפילו בגדה מצבו לא בטוח ובעייתי. נכון שיש לו לגטימציה בינלאומית היא זו לא שווה כלום אם אינה לא הוכחות ברחוב ואין לה.

"על השכונות היהודיות במזרח העיר להשאר בידינו"

בתור ירושלמי, האם עלי להודות לך? שאת השכונות היהודיות את מרשה "לנו" להחזיק בעוד את עצמך גרה על שטח כבוש (צומייל, לפי הכרטיס). אז תודה...אני חושב

"על השכונות היהודיות במזרח העיר להשאר בידינו"

בתור ירושלמי ותיק, האם עלי להודות לך? שאת השכונות היהודיות כבודה מרשה "לנו" להחזיק בעוד כבודה עצמה גרה על שטח כבוש (צומייל, לפי הכרטיס). אז תודה...אני חושב
בקשר לחגיגות, אנו חיים במדינה דמוקרטית, זכותך לא לחגוג את יום ירושלים ואף זכותך גם להתאבל בנכבה כל 14 למאי...

sniper 7

New member
שטויות.

ירושלים מעולם לא הייתה בירתה של שום מדינה מלבד ישראל. למה שה"פלסטינים" יקבלו אפילו ס"מ ממנה? כי הם משתמשים בטרור? מלבד זאת, ההיסטוריה של הסכסוך ה"פלסטיני" ישראלי מראה בבירור כי הטרור מתגבר בכל פעם שיש מגעים לשלום. שלום אמת לעולם לא יהיה כאן, אל מול הזוהמה הערבית יש להתנהל בתכתיבים של כניעה ללא תנאי בלבד.

69הרצל69

New member
אולי כי הם גרים שם

אולי כי הם גרים שם ומדינת ישראל לא מעוניינת לתת להם אזרחות.

אצלי זה הרבה יותר פשוט

צריך לוותר על מזרח י-ם (בלי הר הבית) גם ללא שלום, כנ"ל לגבי רוב הגדה ופינוי רוב ההתנחלויות, לא למען השלום והדמוקרטיה אלא פשוט - למענינו, לא לשלוט בפלשתינים - למענינו, להפרד מהפלשתינים שיהיה להם שטח רציף טריטוראלית ודמוגרפית עליו יוכלו אם ירצו להקים מדינה - אינטרס שלנו. זה לא יביא את השלום, השלום, אם יבוא יבוא אחר כך, אם הפלשתינים ירצו בו, אם ירצו המשך מלחמה אז פשוט נשייר קו, עם כל מה שיש לנו ואז גם לא תהיה בכלל לא תהיה פלשתין. הנקודה: לא להיות שם, פשוט לא להיות, פשוט לצאת.

sniper 7

New member
יובל,

אתה יודע מה הבעיה עם הפסקה השניה שלך? שזה בולשיט. זה לא יקרה. ברגע שנעשה את מה שאתה מציע, נפסיק את השליטה במזרח ירושלים וניתן להם מדינה משלהם, מה שנקבל זה טרור ועוד טרור, וכשנרצה להגיב, העולם שזכרונו קצר מאד יזדעזע נוכח האלימות הברוטלית של הישראלים כנגד "המדינה החדשה והחלשה שזה עתה נולדה!" ושוב ניפול לאותו מצב של חוסר אונים והפקרת התושבים שלנו.

יציאה מהשטחים ולחימה בטרור - 2 דברים נפרדים

שליטה בפלשתינים = נטל, מדינה פלשתינית = הפטרות מהנטל, זה, ללא קשר לטרור חייב להתבצע. דבר נוסף - להוציא מהראש את הרעיון המטופש שאי פעם נקבל תמורה מהפלשתינים - זה לא קרה בעבר וזה גם לא יקרה בעתיד, אם נסתמך על זה אז אנחנו בעצם בעד קיפאון מדיני ושקיעה מתמשכת בבוץ, דבר שהוא מזיק בעיקר לנו, יש לנו יותר מה להפסיד, מצב הפלשתינים גם ככה על הפנים. לגבי הטרור והלחימה בו - זה עיניין פרטי שלנו, זה לא העולם שמונע מאיתנו להלחם בו, זה אנחנו אלה שמונעים מעצמינו להלחם בו. זה לא קשור מהיציאה מהשטחים, הטרור קיים כי אנחנו מאפשרים לו להתקיים, טרור מחסלים פיזית, אין דרך אחרת, לא נשארים בשטחים כי הם אולי יהפכו לשטחי טרור, יוצאים מהם ואז ללא קשר נלחמים בטרור כמה שרק צריך, למשל בליץ מתמשך של חיסולים יומיומיים בשטחים. מעבר לזה, לגטימציה. ברגע שהסיכסוך יעבור ממדינה מול רשות למדינה מול מדינה אז תהיה לנו הרבה יותר לגטימציה. מהבחינה הצבאית: יהיו לנו יותר כוחות פנויים ללחימה כי לא נצטרך כל כך הרבה כוחות לבט"ש, להגנה עצמית ועל ישובים שכוחי אל.

אז ככה

גם אני בעד יציאה חד צדדית במקרה הצורך.ואז אם יש מלחמה להלחם בהם כמו במלחמה. כי כך גם ידינו כבולות.לעומת זאת מלחמה עם מדינה היא כבר מלחמה אחרת. וגם כיום יש לנו אנשים שם,צריך להוציא אותם משם.ואז אם הם ילחמו נגדינו נוכל להלחם בהם כמו שצריך. אך בקשר למזרח ירושלים-דיון על מעמד העיר העתיקה אך ורק בהסכם שלום טוב. בלי זה הם לא יקבלו חלקיהם ממנה! בכל אופן,על הרובע היהודי והכותל להשאר בידינו לעד.

למעלה