כתבה לשיפוטכם

idanshaf2

New member
כתבה לשיפוטכם

שוטטתי לי ברחבי האינטרנט ונתקלתי בוואלה בכתבה הנ"ל... לאחר שקראתי אותה לא הצלחתי לגבש דעה על הכותב.. כי מצד אחד הוא צודק באמירה שלו ומצד שני הוא לא מסיק א תהמסקנות הנכונות.. אשמח לשמוע את דעתכם כי בסך הכל אתם אלה שיוצאים בתקופה הזאת לטיולים שנתיים... והאם אתם יודעים על תופעות כאלו גם במכבי??

cenas girl

New member
לא יודעת..

מצד אחד, נמאס לי לשמוע כמה אנחנו לא בסדר (כנוער), נמאס לי ששוללים מאיתנו דברים כי יש כמה מאיתנו שהם גורם מפריע, נמאס לי שאנחנו מקבלים יריקה בפנים ממשרד החינוך כל שנה והפתרון היחיד שלהם זה להפוך את זה לחוויה לימודית. מצד שני.. חלק קטן מאיתנו הורס אותנו, מה שאנשים עושים זה פשוט ביזיון, להשתכר ולעשן וכו'... זה פתרון לגיטימי. אז אני לא יודעת.

assafein

New member
מסכים איתך....

לפני יומיים קיצרו לאחי את הטיול השנתי והחזירו אותם לפני צהריים במקום בערב... אני חושב שלא צריך לקחת את כל השכבה לטיול שנתי אלא כתה כתה או 2 ביחד מקסימום, ולפצל את זה לכמה מקומות, או לעשות את אותו טיול בהפרש של כמה ימים, כי פשוט אי אפשר להשתלט על שכבה שלמה!

SoulDancer

New member
לווא דווקא..

זה מאוד תלוי בגיל, ובבצפר. בצצפר שלי לוקחים כל פםעם את כל השכבה, ומט-יא גם ישנים בשטח פתוח, ז"א לא בחדרים, ובנים בנות ביחד. זה אומר שהמורים צריכים אמון מלא בתלמידים. מה לעשות, יש את התלמידים שהורסים כי לא חינכו אותם כמו שצריך <ואני לא מדברת דווקא על שתייה/עישון/וכאלה...אלה אלימות [שפה אגב תנועות נוער גם נכנסות לתמונה]> וזה דופק את כולם. אני דוגלת בשיטה שלא מוציאים מישו עם התנהגות ג', כי זה רק מראה שאי אפשר. מה שעוד, שיקראו לזה איך שבא להם, זה עדיין טיול, עם הבצפר, לכמה ימים.

assafein

New member
אבל בגילאים של חטיבת ביניים ותיכון.

הרבה פעמים גם כאלה שאין להם התנהגות ג' מתפרעים.... לפעמים מנסים לארגן מחאה ודברים כאלה כנגד המורים והצוות החינוכי...

SoulDancer

New member
מחאה

זו דרך התבטאות. לא תמיד היא במקום, אבל מניסיון אישי, המון פעמים המורים באמת מגזימים. אז מותר להתבטא, אבל צריך לדעת מתי עוברים ת'גבול, ולא לעבור אותו.

assafein

New member
אבל יש אנשים שלא יודעים מה זה גבול,

אז זה שיהיו לידם פחות אנשים ולא שכבה שלמה, יגרום לכך שיהיה פחות מסוכן עבור אנשים אחרים...

נראה לי שטויות במיץ עגבניות

אף פעם לא ניתקלתי בכאלה מקרים קיצוניים... מקסימום אלכוהול שניסו (ואני מדגישה - ניסו) להחביא.. חוצמזה, מה זה שונה מבד"כ? כל השנים הטיולים מלווים בהסברים וכל זה, וההכנה לטיול - שיעורי של"ח. אז מה החידוש? פיפסתי את המטרה של הכותב.. קופר.

אני חושבת..

אני חושבת שהם די צודקים.. שכן, משרד החינוך צריך לעשות טיולים חינוכיים כי בכל זאת זה בייצפר.. ועדיין המטרה של ביצפר היא לחנך את התלמידים, ואפשר גם לעשות טיולים שמחנכים ועדיין לעשות אותם כיפים ומהנים.. אבל אני לא חושבת שזה יהיה מה שיפתור את הבעיה של הסמים/אלכוהול/אלימות וכל השאר.. עדיין יהיו את כל הבעיות האלה אבל הילדים ייצאו מהטיול בידיעה של משהו נוסף.. למרות שאני חושבת שזה לא שונה ממה שהיה לנו עד היום כי כל טיול שהיה לנו אי פעם מהביצפר הוא ההיה טיול חינוכי.. לא לקחו אותנו סתם לאיזהשהו מקום.. תמיד יש את ההסברים האלה והסיפורים על המקום שנמצאים בו..

למעלה