כששמאלנים מדברים על חגים יהודיים המקסימום שהם ידברו זה קיטורים על האוכל

marabo

Well-known member
לא, כמובן שלא מאמינים בנס פך השמן, אולם הנצחון, כבוש ירושלים מחדש מגובים בכתבי הסטוריון ובספרות ממש מאוחרת (ספרי המקבים).
הארוע החגיגי לזכר חידוש עבודת האל - אינו מוטלים בספק...
ואתם חוגגים את חידוש עבודת האל בו אינכם מאמינים?
צבועים, מה לכם ולזה?

אלפיני

Well-known member
חנוכה הוא החג היחיד המעוגן בארוע אמיתי. יתר החגים מתוארים אך במעשיות המיתולוגיה היהודית ויסודם ההסטורי בספק.
אשר למזון, דווקא חגי החרדים בקדרה. חילוניים אינם עושים ענין מיוחד מאוכל. רוב החילוניים גם "אינם מרוצים" ממשקלם ומצויים בדיאטה לסרוגין...
גם ל"ג בעומר הוא חג המעוגן באירוע אמיתי, כמו גם תשעה באב (למרות שמדובר במאורע ).

Permafrost

Well-known member
גם ל"ג בעומר הוא חג המעוגן באירוע אמיתי, כמו גם תשעה באב (למרות שמדובר במאורע ).
ל"ג בעומר אינו מדאורייתא. כך גם חנוכה.
כאשר אני מדבר על "ארועים מכוננים" נטולי אסמכתא עצמאית חצונית, המוטלים בספק בעיני כל מי שניחן בספקנות בריאה ובחשיבה בקורתית - אני מתכוון לארועים מקראיים...

ע.משולם

Active member
א
שום מושג על משמעות החג.
מה לעשות, בחינוך הליבה השמאלנו-חילוני לא לימדו על זה יותר מדי חוץ מלחנטרש שהכול "מיתולוגיה" כי חגים יהודיים לא מתאימים לאג'נדה השמאלנית הנאלחת.
נחנו לומדים שהיהודים באו לכאן וגזלו לעם שישב כאן את ארצו.

שום מושג על משמעות החג.
מה לעשות, בחינוך הליבה השמאלנו-חילוני לא לימדו על זה יותר מדי חוץ מלחנטרש שהכול "מיתולוגיה" כי חגים יהודיים לא מתאימים לאג'נדה השמאלנית הנאלחת.
הבעיה שאין שתועלת שימושית בידע הזה.

לא עוזר לחיי היום יום.

מטרת החינוך הוא להכין לעתיד - שהאדם יהיה מבוגר.

מה זה עוזר לי בתור מבוגר לדעת דברים על חגי ישראל?

marabo

Well-known member

לא עוזר לחיי היום יום.

תגדיר מידע שימושי? איך לעשות כסף?
האם לעשות כסף זה תכלית החיים?

תגדיר מידע שימושי? איך לעשות כסף?
האם לעשות כסף זה תכלית החיים?
גבר חצי מחונכים לחלום על כסף וחצי מחונכים לנשק אבנים,
יעני תסע עכשיו לנפוש אצל סאטמר אמריקה - את מי תיקח שידבר בעדך ?
אתה לא בהכרה כי אתה סועד על שולחנם של אחרים (לפי החוק, לא מטוב לב).
מה עם הכבוד העצמי גבר ?

evglev1

Well-known member
מנהל

לא עוזר לחיי היום יום.

מורה לגיאוגרפיה בחטיבת הביניים הסביר שלומדים את מה שנקרא בשפה האקדמית מדעי הרוח כמו היסטוריה, גיאוגרפיה, ספרות וכדומה כדי שגם אם לומדים בבית ספר טכנולוגי או מדעי להיות אדם משכיל ולדעת תחומים מעבר לתחום העיסוק בעבודה שלא להיות כמו מכונה.

מורה לגיאוגרפיה בחטיבת הביניים הסביר שלומדים את מה שנקרא בשפה האקדמית מדעי הרוח כמו היסטוריה, גיאוגרפיה, ספרות וכדומה כדי שגם אם לומדים בבית ספר טכנולוגי או מדעי להיות אדם משכיל ולדעת תחומים מעבר לתחום העיסוק בעבודה שלא להיות כמו מכונה.
כן גם אני האמנתי בסיפור הזה שהייתי צעיר שהוא נכון מאוד חלקית:

אם זה היה להרחיב את הדעת היו גם דיונים חופשיים למשל על גאוגרפיה ולא היינו נבחנים עליהם באובססיביות.

ברמה הפרקטית המטרה הייתה להכשיר לאוניברסיטה - מי שהולך לבית ספר מוסלל ללימודים גבוהים,

ולבית ספר המקצועי מוסלל לעבודת ידיים.

מעבר לכך המטרה של "מיליון" מקצועות בבית ספר היא שתדע מה ללמוד באוניברסיטה - מה אתה אוהב.

ולכן ההיגיון אומר שכיון שההיטק עכשיו הוא הדבר להרויח כסף צריך להיות בתי ספר להי טק.

R 1 3

Well-known member
שום מושג על משמעות החג.
הציונים הקימו בת״א שכונה עם שמות כל משפחת יהודי המכבי
את חלקם הדתיים והחרדים כלל לא מכירים .
החג שייך לישראלים ולכל אומות העולם כפי שחגים הופכים להיות גלובליים
מה נקשר בין שמאל לחילוני? מעבר להסתה מפגרת? מי שאינו שמאל אינו יהודי כי היהדות שמאלנית
החרדים היהודים הקיצונים הרי נוקטים בגישה שמאלנית חברתית בה יש מצווה לעזור לחלש
מי שמזוהה ימין הוא עמלק
האם אין ימני חילוני - הרי אתה רק מדגיש כמה טמטום ספגת.. ימנים צבועים
מגדירים את עצמם מסורתיים שזה חילונים בריבוע.

חנן44

Well-known member
אצלכם גם אין גאולוגיה היסטוריה וארכיאולוגיה כי כל מה שהיה לפני שיהווה שלכם ברא את העולם לדיבריכם לא קיים

marabo

Well-known member
אצלכם גם אין גאולוגיה היסטוריה וארכיאולוגיה כי כל מה שהיה לפני שיהווה שלכם ברא את העולם לדיבריכם לא קיים
חשבתי שכבר סיכמנו את הדיון בנושא, העולם שלנו הוא יצירה של האל והעולם שלכם בא מפיצוצים של פיצוציה.
כל אחד והעולם שלו.

marabo

Well-known member
אם אתה מאמין להבליך אלה, אתה טפש יותר משחשבתי...
לא חשבתי שתחשוב אחרת, אתה לא ברמה להבין את מחשבותי, אבל אני לא מאשים אותך, בליבה השמאלנו חילונית לא מספקים כלים לחשוב יותר מדי, פשוט מלמדים שהדברים הם כמו שהשמאלנו- חילונים מאמינים ומי שלא חושב ככה הוא פשוט טיפש.

למעלה