כסף...

little thing

New member
כסף...

אני בזוגיות שנתיים, יש לי חבר מקסים.
אני השתחררתי לא מזמן, וחבר שלי עדיין בסדיר, ולעוד הרבה זמן...

אני עובדת, יש לי כבר חסכונות בסכומים גדולים. יש לי מקום גם ללימודים וגם לבילויים.
וחבר שלי... חייל. משתכר כ-350 ש"ח בחודש. כל סוף חודש הכסף הזה נעלם כלא היה.

אני משתדלת לא להתערב לו בחשבון הבנק. לא רוצה שזה יהיה ענייני. הוא ילד גדול והוא ישתמש במה שיש לו איך שבא לו.

יש לי יומולדת בעוד כמה ימים.
לפני כמה ימים הסתובבנו בעיר, ואז הוא אמר לי שהוא צריך להוציא כסף, סבבה.
הוא נעמד נבוך מול הכספומט, ואמר לי שהוא השתדל לחסוך בשביל היומולדת שלי, בשביל מתנה עבורי, הוא לא קמצן... אבל מפה לשם נשאר לו רק 150 ש"ח בחשבון. (הוא עוזר להורים שלו כלכלית המון). הוא הציע לקנות לי מתנה ע"ס 100 ש"ח ואז לאכול במסעדה כלשהי עם 50 ש"ח שנותרו.
אוקיי מבחינתי.
אני לא באמת צריכה מתנה ממנו, חשוב לי רק שיהיה שם איתי, שיחווה את היום שלי ביחד איתי, מצידי שישיר לי שיר או שיכתוב ברכה.

אבל...

לו יש יומולדת שבועיים אחריי.
שנה שעברה הכנתי לו מתנה מאוד מושקעת, והוצאתי עליה 500 ש"ח. (גם אני הייתי חיילת אז).
גם היום יש באפשרותי להוציא סכום כזה בשביל מתנה עבורו, ואפילו יותר.

עדיין לא החלטתי מה לקנות לו... זה תלוי בתקציב שלי. ואני מתלבטת מאוד מה לעשות, כמה כסף להוציא?
אותו דבר כמו שהוא הוציא עליי? יותר? כמה יותר?
אני לא רוצה שזה יהיה פחות מושקע משנה שעברה...

סתם מביך אותי שהוא אמר לי כמה כסף הוא מתכוון להוציא עליי. עדיף היה לא לדעת.

מה אתם הייתם עושים?

אכן דילמה...

את אומרת שאת לא באמת צריכה מתנה ממנו, ושחשוב לך רק שיהיה שם איתך... אולי צריך לחשוב על העניין מנקודת המבט הזו- אם הוא באמת היה שם איתך לא היית כלל מתייחסת לנושא המתנות והכסף...

רואה 6 6

New member
תלוי במערכת היחסים שלכם.

אם לא מנקר לו בעיניים כשהוא רואה אותך מוציאה בוכטה על מתנה לעומתו אז תקני איך שאת רוצה.
אם כן אז תתחשבי. ביום הולדת לא עושים חשבונות אלא רק טוב לזולת,גם אם זה אומר שלא תוציאי יותר מ200 ש"ח.

sweetdreams

New member
אז תוותרו על מתנות, ותעשו משהו כיף בשביל..

.. שניכם.
לכו לאיזו מסעדה קצת יותר רצינית לחגוג את יום ההולדת של שניכם, או לאיזו הופעה, או משהו אחר יוצא דופן שבדר"כ לא יוצא לכם לעשות.
גם ככה אמרת שמה שחשוב הוא הזמן שאתם מבלים ביחד, ושתהיו שם אחד בשביל השני. אז עזבו אתכם ממתנות חומריות, ולכו על מתנה חווייתית משותפת ליום ההולדת שלך ושלו.

את צריכה לפעול לפי הרגש שלך

מה משמעות מערכת היחסים הזו בשבילך.

את לא יכולה לכעוס עליו או לנטור לו על זה שהוא לא מצליח לחסוך 350 ש"ח לחודש. זה סכום מגוחך.
זה שאת הצלחת לחסוך גם בצבא משכר של כמה מאות שקלים (אני לא יודעת אם קיבלת תמיכה מההורים או שהצלחת להתקיים רק מהשכר הזה, בלי שקל מאף אחד אחר), זה דבר ראוי להערכה, אבל חריג.

את צריכה לעשות מה שאת רואה לנכון, ולחשוב עד כמה מערכת היחסים הזו משמעותית עבורך.

לגבי זה שהוא אמר לך, אם את לא רוצה לדעת, בפעם הבאה את יכולה להגיד לו שיעשה מה שהוא יכול, בלי לשתף אותך ביכולות שלו כשזה נוגע ליום הולדת, כי זה לא נעים לך.

אולי תדברי איתו

כסף זאת לא מילה גסה, הוא לא צריך להרגיש נבוך או דביל בגלל שיש לו פחות בגלל שהוא חייל.

תסבירי לו שאת מבינה את המצב ואת רוצה לאחד את ימי ההולדת ולצאת ביחד לבילוי משותף ששניכם תשלמו עליו. או שתגידי לו שאת מעדיפה משהו יותר אישי כמו ברכה שתשמרי לנצח.

הוא נשמע בחור טוב פשוט המצב הכלכלי לא פשוט.

Survivor Man

New member
לא בטוח שהבנתי מאיזה מקום את שואלת.

אם זה ממקום של התחשבנות במובן של "הוא הוציא עליי X אז למה שאוציא עליו Y?" אז חבל מאוד.

אבל אם זה בא ממקום של לא לגרום לו להרגיש שהוא לא יכול להעניק לך כמו שאת מעניקה לו, במקרה כזה כדאי שתשתפי אותו בדילמה שלך ותפעלי לפי התחושה שלו בעניין.

אתם מלכתחילה בסיטואציה לא נעימה

שצד אחד משתכר גרושים והצד השני מרוויח פי 10 ויותר.

לדעתי במערכת יחסים של שנתיים אין מקום להתחשבנויות כאלה, להוציא יותר ממנו או פחות ממנו - זה קטנוני. אנחנו מדברים על הפרשים של 300 שקל, את לא תהיי ענייה בגלל זה והוא לא יהיה עשיר.

אם את לא לחוצה בכסף כמוהו ולך יש את האפשרות - אז תקני לו מתנה שנראית לך נחמדה, מתוך רצון לפנק אותו ולעשות לו טוב, לא מתוך רצון "להשתוות".

אולי כדאי שתדברו ביניכם, שיהיה ברור שהזוגיות

שלכם לא נמדדת לפי "סכום הוצאת המתנה בימי הולדת" (אלא אם כן, תודי בינך לבין עצמך שכנראה בעינייך יש קשר).

קריסטה

New member
לדעתי

את צריכה קודם כל להחליט מה היית רוצה להעניק לו, איזו מתנה היית רוצה שיקבל, מבלי להיכנס לשיקולים של עלות.
ואת המתנה הזאת לתת לו.

אגב, ההודעה שלך נקראת בטון מאוד.... ביקורתי, כלפי המצב הכלכלי שלו.
אני לא יודעת אם זה אכן כך או שפשוט הניסוח לא היה מוצלח, אבל במידה וזו אכן ביקורתיות, זה לא ממש לענין.

alona 27

New member
קצת יותר ממה שהוא הוציא עלייך

הרי הסכום שהוא הוציא עלייך לא באמת חשוב, ה150 שקל האלה הם בערך בן שליש לחצי מהמשכורת שלו. אז בשבילו זה באמת הרבה.

לכן לא הייתי מתקטננת ומוציאה עליו גם אני רק 150 שקל, אלא כמה שאת מרגישה שאת יכולה.

אלה אם כן הייתי יודעת על משהו ספציפי שהוא

מאוד רוצה ולא יכול להרשות לעצמו וזה יכל להיות ממש מגניב לתת לו אותו, הייתי משתדלת להשקיע בערך באותו סדר גודל שהוא השקיע... לא מתוך התחשבנות כמובן (!), אלה כדי למנוע אי נעימות... זה קרה לי עם ההורים שלי... לי ולאמא שלי יש יום הולדת בהפרש של כמה ימים והיתה תקופה אחרי שכבר התחלתי להסתדר שקניתי להם מתנות ממש יקרות בימי הולדת (סדר גודל של אלפי שקלים) ופתאום שמתי לב שגם המתנות שהם קונים לי נעשו בומבסטיות יותר, לא בסדר גודל שלי אבל עדין- יותר מדי עבורם (יש להם בעיות כלכליות) ויותר ממה שבדרך כלל נהוג במשפחה שלנו- מתנות צנועות וסמליות... אז חזרתי לקנות להם מתנות צנועות ואני חושבת שזה מקל עליהם מאוד.

הצעה שניה היא להגיד לו משהו כמו- מכיוון שיש לנו יום הולדת בהפרש של שבועיים מה דעתך שנשים את כל הכסף שאנחנו מתכוונים להשקיע ביחד ונבלה יום כלשהו באמצע בחוויה מושקעת משלנו, ובימי ההולדת סתם נהיה ביחד ונהנה זה מנוכחותו של זו... בסיטואציה כזאת את יכולה לקחת על עצמך את הלוגיסטיקה ואז גם להוציא קצת יותר בלי שזה יהיה לו מול הפרצוף ויגרום לו לאי נעימות...

ע מזרחי

New member
קני לו מתנה באותו סדר גודל

ואז לא תביכי אותו.

אם תתנו לו מתנה יקרה משמעותית מזו שהוא קנה לך - את עלולה לתת לו הרגשה לא נעימה.

B L I M P

New member
הצעה - תחגגו במשותף

במקום שכל אחד יוציא על האחר תעשו משהו משותף בשביל שניכם - ארוחה במסעדה טובה, לילה בבית מלון, יום ספא, אולי קמפינג מושקע - בגלל שיש לך יותר כסף, הייתי מציעה שאת תשלמי יותר. אני לא רואה מקום להתחשבנויות במקרים כאלו. ואם את יודעת שזה עשוי להפריע לו - תנסי לא לחלוק איתו את העלויות האמיתיות.

אייבורי

New member
מה קרה לקומוניזם ?

הרי אם המצב היה הפוך
עדר הנשים פה היה צועק קמצן

ואני אומר, קודם תמצאי מתנה שמתאימה ואחרכך תבדקי איך מסתדרים עם הכסף.

למעלה