כסא בטיחות באוטו - משעמם

שוּש

New member
כסא בטיחות באוטו - משעמם

איך אתם מעסיקים את ילדיכם בכסא באוטו? הבת שלי (שנה ו-3) סבורה שזה משעמם להחריד ככה שלבת קשורה בכסא משובץ, ומגייסת את מיטב מיתריה ואבריה כדי לצאת משם, ובהקדם. יש רעיונות? חוצמיזה, שאלת סקר: האם אתם יושבים עם ילדיכם במושב האחורי, או מתמקמים בנחת ליד האביר-חסר-הסוס (מקסימום סוסיתא...)? מובן שהשאלה מתייחסת במיוחד להורים לבעלי ילד אחד (בינתיים...) אבל מותר לכולם לענות (וואו)! יום טוב ושבת שלום

שאלת השאלות

לצערי עוד לא מצאנו את נוסחת הפלא. 3 ילדיי לא מהנרדמים בנסיעות ועד השלב שהם מתענינים בדרך, הנסיעה איתם מלווה בבכי עם הפוגות קצרות לאסוף כוחות להמשך התשה או לצורך האזנה ל"צוות הווי ובידור" (=אמאבא). סיפור על התענינות בדרך: פעם כשקורן היה בן פחות משנתיים נסענו ובדרך עברנו ליד מפעל של תנובה שעל גגו סמל המפעל. הילדון מרחוק צועק: "תראו שם בשמיים - יש קוטג´".

אז ככה:

אנחנו שמים ברכב מוסיקה ולא משנה לה מה העיקר ששיש רעש ושירים. אם זה לא עוזר אני מצטיידת במלאי במבה וביסקוויטים וכמובן שתיה וזה מעסיק אותה גם. אח"כ אפשר להסתכל מהחלון לראות שמים ועצים ולפעמים גם קצת גגות של מכוניות שנוסעות ליד. בין לבין היא נרדמת בנסיעה. ואז אם היא נרדמה חזק היא יכולה להעביר את כל הנסיעה בשינה. מאחר ויש לי עוד 2 ילדים הרי שהם יושבים לידה ומעסיקים אותה במשחקים ודגדוגים וכמובן להשקות אותה במים/תה/קולה מה שיש ברכב. ואם המצב ממש בלתי נסבל אז עוצרים בצד הדרך להתרעננות. (אבל זה כמעט שאינו קורה). וכאשר היתה לי רק ילדה אחת כן ישבתי לידה כל הנסיעות ולא ליד האביר ללא הסוס. מקווה שעזרתי לך.

טוב, אז אחרי שמאיה "חרשה" את דרום

ספרד איתנו באוטו, גם אנחנו וגם היא כבר "מומחים" לעניין. הדבר שהכי טוב עובד זה הדיסקים שלה, שכוללים: טיף וטף (1,2 ו-3), פים פם פה (1 ו-2), שירים מצחיקים, דיג דיג דוג וכו´. עד שאין ציוץ מהמושב האחורי, הדיסקים שלנו מושמעים. חוץ מזה, נשנושים תמיד בהישג יד. ואם ממש ממש אין ברירה, אז אמא נכנסת לפעולה, עוברת אחורה והופכת להיות צוות הווי ובידור.

צעצועים "רק לאוטו"

לנו יש צעצוע מיוחד שיוצא מהארון רק לנסיעות ארוכות (מעל 20 דקות זה ארוך אצלנו, ולא קורה הרבה). מדובר בטלפון עם המון לחצנים וזה מספק קצת תעסוקה. בנוסף כמובן שיש דיסק עם שירים לילדים. אנחנו יושבים שנינו מקדימה, ומי שלא נוהג מגיש אחורה את המים, פיתה, חטיפים לפי הצורך. אגב קורה (ולא לעיתים נורא רחוקות) שאני נוהגת והוא יושב לידי, אבל כועסים עלי כשאני אומרת שיש פה הנחות שוביניסטיות. כך שלפעמים האביר חסר הסוס נוהג, ולפעמים הנסיכה חסרת הישע

ronnieyuval

New member
משחקים של אוטו

יושבים באוטו כל הזמן, בהישג יד של הילדה, והיא משחקת ומעניינת ככה את עצמה. (גם כן בת 1.3) בנוסף - דיסקים שהיא אוהבת, שירים שאנחנו שרים, משחקי שירים וקולות שמצחיקים אותה כמו לשיר השפן הקטן והיא מתגלגלת מהקטע של "לה לה לה אפצ´י" וגם שרה בעצמה "לה לה פצ´י..."

kby

New member
אוי- אחרי שכתבתי למטה ראיתי

אין ספק שהשפן הקטן זה שוס היסטרי! אני רואה שלא המצאנו את הגלגל.... מעניין מה "קונה" אותם באפצ´י- זה הגיע לשלב שאם תומר מתעטשת היא ישר מתפוצצת מצחוק

galit1234

New member
ואצלנו

לנסיעות ארוכות, אנחנו נוסעים רק כמאיה, שהיא בת שנה וחודשיים, לפני שעת השינה שלה (אנחנו שפוטים, אני מודה). ובנסיעות קצרות אני יושבת לידה ומשעשעת, במידת הצורך. ותמיד, כמו כולם, אוכל - מים - מוסיקה - וצעצוע שמשמיע מוסיקה, שנמצא תמיד באוטו. וטוב, לשבת באוטו זה באמת קצת משעמם... שבת שלום גם לך. גלית

תעסוקה בנסיעה? בעיקר שתייה, חטיפים,

וכל מיני צעצועים קטנים. מישהי העלתה כאן פעם רעיון שאימצתי אותו מיד! לקחתי את כל הצעצועים הקטנים שמקבלים בכל מיני מזללות וימי הולדת, בקיצור, כל הפיצ´פקעס שמתגלגלים בבית + כמה כדורים צבעוניים מהאוהל, ושמתי אותם בקופסת פלסטיק. גם אם נועם לא ממש משחקת בצעצועים האלו, הזמן שלוקח לה להעיף ולפזר הכל במכונית...שווה את זה. חוצמיזה שהיא מאוד אוהבת להסתכל החוצה ולהרדם. אנחנו השארנו את נועם לבד במושב האחורי בגיל שנה בערך, כשראינו שהיא יכולה להסתדר בעצמה במהלך הנסיעה ופשוט לא צריכה אותנו לידה.

מאז שירין נולד

נדדנו אחורנית (זה שלא נוהג-וזה מתחלק) ירין אוהב לנסוע אז אין בעיה הוא מביט מהחלון שומע דיסקים (טיף וטף וברני) לעיתים אנחנו מנסים להחזיקו ער שלא ירדם ואז יש משחקים ספרים ומשחקי "נחש מי?" ותקשיבו טוב , ירין בן שלוש בקרוב בחיים הוא לא אוכל באוטו , אני בהיסטריה שאם הוא יחנק.....אז רק שתיה באוטו ושעשועים.

לא מנסיון סתם הצעה

כי עדיין אין לי ילדים משלי. נסעתי לא פעם עם קרובי משפחה או חברות שיש להם ילדים קטנים. אצל קרובת משפחה שפעם נסעתי אתה ועם הילד הקטן שלה ראיתי שלמושב הבטיחות של הקטן מוצמד מעין פעלולון עם הגה וידיות וכל הנסיעה הבחורציק היה מבסוט שיש לו הגה והוא נוהג כמו אימא.לכן אני מציעה לחפש בחנויות צעצועים או של מוצרי תינוקות איזה פעלולון או צעצוע שיהיה באוטו ושהיא תדע שברגע שנכנסים לאוטו יש לה צעצוע שמחכה לה

לא מנסיון סתם הצעה.

עדיין אין לי ילדים משלי ואני לא ערובה אם מה שאני אציע לכם לא יעבוד על הילד/ה שלכם.ראיתי בחלק מהמכוניות מעין פעלולון בצורת הגה עם הילוכים שנצמד לכסא הבטיחות.לכן אני מציעה שתחפשו בחנויות משהו דומה לזה. מקווה שזה יעזור לכם לפתור את בעיית השמעמום בנסיעה.אם הצעצוע לא עוזר אולי תנסו להסתכל דרך החלון ולדבר על מה שרואים.זה מה שהוריי היו עושים איתי שהייתי קטנה.מקווה שזה יעזור.ושתהיה לכם נסיעה
טובה ובטוחה.

יושבת מאחור עם התינוקת

והבן עם בעלי מקדימה. איך מעסיקים...פרויקט שלא נגמר אבל ראשית שומעים שירי ילדים ושרים ביחד. ומורידים מלאי משחקים שונה לכל נסיעה

הזדמנות לשיחה

אני מנסה לחלק נסיעות ארוכות לפרקים. לבני (שנה ושבעה) יש הגה שעושה קולות וצפצופים, אז הוא נוהג בו. כשזה נמאס, יש קלטת שירים, ואני שרה יחד איתה. אחר כך יש הזדמנות לשוחח. אני מסבירה לו לאן נוסעים. למשל, אם זה לגן - אני מזכירה לו מי הילדים, מה מאפיין כל אחד, מה עשה אתמול בגן, איזה חיה תבקר אותו, עד שמגיעים. משחק אחד שבזמן האחרון מצליח במיוחד - אנחנו מנסים להזכר בכל החיות שהוא מכיר, ואז בודקים איזה קול עושה כל חיה, ומה היא הכי אוהבת לאכול, ואם אפשר, איזה תנועה היא עושה (ציפור - נפנוף בידיים, פיל - יד מדמה חדק וכו´). כדאי לנסות.

שירי ל

New member
אני יושבת מקדימה

אלא אם כן המצב באמת בלתי נסבל. זה מקומי ושם אני נשארת. בד"כ אם הנסיעות ארוכות אנחנו משתדלים לעשות את זה בשעות השינה של אופיר או לסחוב אותה עייפה עד הנסיעה ואז כל הנסיעה יש שקט. אם אין ברירה והגענו למצב שהיא בוכה בנסיעה אז יש לי תיק באוטו עם מלאן פיצ´פקעס קטנים (כל הצעצעים שהם פרסים, שמקבלים במקדונלד´ס או סתם זולים כאלה של מתנות לא מושקעות) ואני תולה לה את זה שם שתשחק. במבה מעסיקה אותה לאיזה פרק זמן או אוכל בכלל שירים שאנחנו שרים לה ולמקרה חירום אמיתי- אם אנחנו בטיול המחשב הנייד תמיד איתנו ובו די וי די שלה - ואם צריך אני שולפת- אבל אני חייבת לציין שלזה עוד לא הגענו

זה המקום לחניוך...../images/Emo43.gif../images/Emo104.gif

לא נוסעים אם לא חגורים זה המסר שהילדים צריכים לקבל מגיל אפס....הם יוצאים מהחגורה...הרכב עוצר בצד הכביש וממתינים שיחגרו....כל כך פשוט...אין פשרה כשמדובר בסכנת חיים !!!

אמברון

New member
נסיעות בכיף...

אני הדבקתי מדבקות צבעוניות (פו הדב, בלונים, פרפרים, חיפושיות...) מעל לכסא הקדמי, ואני מחליפה אותן לפי תחומי העניין של עומר. זה יורד בקלות, כך שאין מה לדאוג. חוץ מזה, יש דיסקים / קלטות (תלוי באיזה אוטו נוסעים). ובאשר לשאלה השניה - אני יושבת עם עומר מאחור ונהנית מכל רגע (בנסיעות ארוכות הכלב יושב מקדימה). אנחנו מדברים, שרים... עד שהוא נרדם. הורדנו גם את משענת הראש מהכסא הקדמי, כך שהוא יכול להסתכל על הדרך. מישהו אמר לי שזה מסייע במניעת בחילות לילדים.

kby

New member
אמא נוהגת!

אבא יושב מאחורה ליד תומר, ומרטין הכלב משמש כנווט- במושב הקדמי. כשתומר ממש נשברת מהנסיעה- הקול של ה"אפצ´י" בשיר על השפן הקטן קורע אותה מצחוק- ושמור אצלנו למצבי חירום שכאלה...

למעלה