כמה שנות לימוד זה אדריכלות?

מצב
הנושא נעול.

Narciss

New member

בטכניון...? וכמה תואר שני..ומה הוא נותר? כמה זה עולה יכול לעלות
?

שנות לימוד...

בטכניון...? וכמה תואר שני..ומה הוא נותר? כמה זה עולה יכול לעלות
?
שנות לימוד...
תואר מלא לאדריכל רשוי...5 שנות לימוד. [בכל המוסדות המעניקים תואר כזה בארץ ו...יש 5 כאלה] התואר הינו תואר ראשון. תואר שני, הוא תואר שני כמו בכל מקצוע אחר. אפשר לעשות תואר שני במגוון תת נושאים גם אם אתה לא בא מעולם האדריכלות ומעשית אם אתה בוחר במסלול מחקרי, אקדמי או ממלכתי, שם הקידום מותנה גם בלימודים לתארים נוספים. המתכונת שונה במקומות אחרים. בארה"ב למשל, התואר הסופי לאדריכל הינו תואר שני עלות שנת לימוד במוסדות הממלכתיים היא זהה בכל המקומות.

SnOoPy BaBe

New member
שלום , קודם כל מזל טוב על הפורום

שנות לימוד...
תואר מלא לאדריכל רשוי...5 שנות לימוד. [בכל המוסדות המעניקים תואר כזה בארץ ו...יש 5 כאלה] התואר הינו תואר ראשון. תואר שני, הוא תואר שני כמו בכל מקצוע אחר. אפשר לעשות תואר שני במגוון תת נושאים גם אם אתה לא בא מעולם האדריכלות ומעשית אם אתה בוחר במסלול מחקרי, אקדמי או ממלכתי, שם הקידום מותנה גם בלימודים לתארים נוספים. המתכונת שונה במקומות אחרים. בארה"ב למשל, התואר הסופי לאדריכל הינו תואר שני עלות שנת לימוד במוסדות הממלכתיים היא זהה בכל המקומות.
אני ממש שמחה שסופ סוף יש אחד כזה שאפשר לשאול שאלות על האדריכלות (ותאמינו שיש לי הרבה ) אני הלנה בת 24 ואני מאוד מעוניינת ללמוד אדריכלות . אני יודעת שבעירי לא ניתן ללמוד את התואר ( אני מקווה שאני טועה ) אני גרה בב"ש וידוע לי רק על תואר הנדסאי "אדריכלות ועיצוב פנים ". אתה תוכל לומר איפה אני יכולה ללמוד תור ראשון באדריכלות ? ואם לא תיהיה לי ברירה ללמוד בב"ש האם יש הבדל עצום בין שני התארים ? (תואר הנדסאי ותואר ראשון ).הא .. ובאיזה מובן ? תודה ומצעטרת ששיגעתי אתכם .

לימודי אדריכלות

אני ממש שמחה שסופ סוף יש אחד כזה שאפשר לשאול שאלות על האדריכלות (ותאמינו שיש לי הרבה ) אני הלנה בת 24 ואני מאוד מעוניינת ללמוד אדריכלות . אני יודעת שבעירי לא ניתן ללמוד את התואר ( אני מקווה שאני טועה ) אני גרה בב"ש וידוע לי רק על תואר הנדסאי "אדריכלות ועיצוב פנים ". אתה תוכל לומר איפה אני יכולה ללמוד תור ראשון באדריכלות ? ואם לא תיהיה לי ברירה ללמוד בב"ש האם יש הבדל עצום בין שני התארים ? (תואר הנדסאי ותואר ראשון ).הא .. ובאיזה מובן ? תודה ומצעטרת ששיגעתי אתכם .
לימודי אדריכלות
יש בתחום שני סוגים של תואר רשמי. תואר "אדריכל רשוי" הינו תואר אקדמי המאפשר תכנון אדריכלי ואחריות עליו בפני הרשויות. הלימודים בנויים על 5 שנות לימוד אקדמאיות ויש בארץ 5 מוסדות שמעניקים תואר כזה...ואף אחד מהם לא בבאר שבע. תואר הנדסאי, הינו תואר המאפשר עבודה בתחום, ובמקור היה בעצם "עוזר אדריכל" ונועד להכשיר כח עבודה למשרדים. התואר מאפשר זכות לחתום על בקשות להיתר בניה עד 4 קומות. עובדתית ...יש לא מעט הנדסאים עצמאיים שעוסקים בפרוייקטים קטנים ורובם "מיועדים" לעבוד כעובדים מקצועיים במשרדים וכל מיני מקצועות "ליד" בזמן האחרון קמו לא מעט מכללות שבמקביל ללימודי תאר "הנדסאי" מציעות לימודים כללים לתואר ראשון [לתואר במדעי חברה, במסגרת האוניברסיטה הפתוחה] תואר זה אינו תואר "אדריכל רשוי". יש גם מכללות פרטיות שמלמדות לתואר "בוגר" שאינו תואר רשמי, בתקווה שבעתיד המוסד יוכר אקדמית. [כך היה עם בצלאל, מכללת יהודה ושומרון, ו...כל היתר לאחר שבזמנו התואר היה בלעדי לטכניון חיפה] חשוב לציין, שתואר אדריכל אינו תואר מוגן, [להבדיל ממהנדס או אדריכל רשוי] ובעצם כל אחד שמחליט כך, יכול להקרא אדריכל. הערה חשובה נוספת, תואר הנדסאי [כמעט] אינו מחושב בקרדיט ללימודים במוסדות לתואר מלא. כאלה...שרצו להשלים בד"כ עשו זאת בחו"ל. [יש מוסדות שמכירים בקרדיט והתואר מוכר בארץ] בזמן האחרון קמו מספר בתי ספר שמתפקדים כמכינה לקראת מבחני קבלה למוסדות לתואר מלא. פרטים על המוסדות השונים אפשר לראות באתר archijob.co.il , מדור לימודים. [פרסומים של המוסדות עצמם] בהצלחה

מצב
הנושא נעול.
למעלה