כמה שאלות

מצב
הנושא נעול.
כמה שאלות

כמה שאלות
אני עובד בתור מלווה טיולים. החברה משלמת תשלום לפי יום ולא לפי שעה. עד 15 יום בחודש הם משלמים 190 ליום מעל 15 יום מקבלים 210 שקל ליום. השאלות: 1) האם לחברה יש זכות לשלם לי עבור יום (210 שקל נניח) אפילו שהיום היה מ6 בבוקר עד 7 בערב נניח ? ואם לא .. מה החוק אומר בדיוק. 2) אם היה לי טיול מ6 בבוקר עד 11 בבוקר .. האם הם רשאים לשלם לי על "חצי יום" ולא על יום שלם ? 3) לפני שאני מתחיל לעבוד הם מחייבים אותי לעבור מטווח שעולה 245 שקל ואני צריך לשלם אותם מכספי האישי. ואחרי 30 יום שאני עובד הם מחזירים לי 100 שקל מתוך ה245 שקל. האם זה חוקי ? נ.ב איפה כתוב את כל החוקים במפורש שאני יכול לקרוא אותם ? תודה מראש.

מקפיץ

כמה שאלות
אני עובד בתור מלווה טיולים. החברה משלמת תשלום לפי יום ולא לפי שעה. עד 15 יום בחודש הם משלמים 190 ליום מעל 15 יום מקבלים 210 שקל ליום. השאלות: 1) האם לחברה יש זכות לשלם לי עבור יום (210 שקל נניח) אפילו שהיום היה מ6 בבוקר עד 7 בערב נניח ? ואם לא .. מה החוק אומר בדיוק. 2) אם היה לי טיול מ6 בבוקר עד 11 בבוקר .. האם הם רשאים לשלם לי על "חצי יום" ולא על יום שלם ? 3) לפני שאני מתחיל לעבוד הם מחייבים אותי לעבור מטווח שעולה 245 שקל ואני צריך לשלם אותם מכספי האישי. ואחרי 30 יום שאני עובד הם מחזירים לי 100 שקל מתוך ה245 שקל. האם זה חוקי ? נ.ב איפה כתוב את כל החוקים במפורש שאני יכול לקרוא אותם ? תודה מראש.
מקפיץ
אף אחד לא יודע ?

מלווה טיולים

כמה שאלות
מלווה טיולים
שכרלשעה עד סוף פברואר 2006 הינו 17.94 שח ליום עבודה של 8 שעות 143.52 שח כל שעה נוספת 22.42 שח לשעתים הראשונות לפיכך שכר ל-10 שעות צריך להיות 188.36 שח שכר ל-13 שעות צ"ל 268 שח טיול עד 11 בבוקר מגיע 90 שח לא מגיע שכר אם לא בוצעה עבודה נראה לי כי עליך לדרוש שכר לפי שעות עבודה בפועל כולל שעות נוספות דרך אחרת אינה חוקית

חוקי עבודה

מלווה טיולים
שכרלשעה עד סוף פברואר 2006 הינו 17.94 שח ליום עבודה של 8 שעות 143.52 שח כל שעה נוספת 22.42 שח לשעתים הראשונות לפיכך שכר ל-10 שעות צריך להיות 188.36 שח שכר ל-13 שעות צ"ל 268 שח טיול עד 11 בבוקר מגיע 90 שח לא מגיע שכר אם לא בוצעה עבודה נראה לי כי עליך לדרוש שכר לפי שעות עבודה בפועל כולל שעות נוספות דרך אחרת אינה חוקית
חוקי עבודה
נסה באתר של חילן

תשובה

כמה שאלות
תשובה
חוק שכר מינימום קובע, כי גם אם נקבע שהתשלום יהיה על בסיס יומי, עדיין יש לבחון גם את התשלום על בסיס שעתי, כלומר, עליך לבדוק האם התשלום היומי (בחישוב שעתי) מגיע כדי שכר מינימום. אם לא, על החברה להשלים את הסכום. גם בתשלום על בסיס יומי יש לקחת בחשבון שעות עבודה רגילות (8) ומעבר לכך - שעות עבודה נוספות שמגיע לגביהן תשלום נוסף. לגבי חצי יום - הכל תלוי בסיכום עימם. אם מוגדר יום טיול מלא כיום של X שעות, ועבדת בהדרכת הטיול הספציפי רק 50% מאותן X שעות, הרי שרשאים לשלם לך עבור שעות העבודה בהן הדרכת בלבד. אם הסיכום הוא עבור טיול, ואין זה משנה כמה ארך הטיול, התשלום יהיה זהה, בין אם הטיול ארוך ובין אם הוא קצר. לגבי מטווח - אין הוראות בחוק שמתייחסות לכך. הכל תלוי בסיכוםש לך עם המעביד. ניתן לקרוא את כל הוראות החוק באתר משרד התמ"ת.

מצב
הנושא נעול.
למעלה