כמה שאלות...

psyche

New member
כמה שאלות...

אז קודם כל שלום לכולם... אני מתכנן טיול לדרום אמריקה. הטיול יכלול הרבה טרקים, ביניהם גם כאלה של שבועות בחוץ... בדקתי בכל אתר אפשרי לדעתי, וראיתי את הרשימות ציוד שרשומות שם... ומה שנגזר מהרשימות המטורפות האלה זה קנייה בלמעלה מ4000 שקל... זה נורמאלי? אנשים באמת קונים בכלכך הרבה... אני ייתן כמה דוגמאות: א. אוהל - אז אוהל 3 עונות זה איזה 700 שקל (למשהו טוב יחסית) ב. שק"ש - שק"ש (-6 לפחות) יוצא בסביבות ה400 שקל ג. נעליים - באיזור ה- 800. ד. סנדלי שורש - 300. ה. לדרמן - 500 שקל. ועוד שתי שאלות : 1. לגבי התיק(800 שקל)... הנורמאל זה ה70+ 10 השאלה אם לא מספיק ה55? 60L? כי הרי בסופו של דבר באמת כמה שאני יקנה אני ימלא... ככה זה עובד... 2. מנשא מים (150 שקל) - המנשא של ה5L מומלץ? או שזה יותר מדי? וכל זה בלי ביגוד חם וגזיה ואיזה סיר ופנס ומזרון ומדרסים ועוד מלא דברים... אז מה אתם אומרים? אני מחפש פה תשובות מכל מי שכבר ניסה ובדק וחווה על בשרו... אז כל מי שיכול לתרום לי מניסיונו... תודה מראש.

sela v

New member
יש רשימה של הפורום

בדקת אותה? לא חייבים כל דבר לקנות. לא חייבים לקנות מנשא מים אם רוצים לחסוך. בקבוק מים מינרלים יעשה את העבודה. סנדלים - אתה רוצה אותם להליכה או רק למקלחת? לגבי אוהל, אתה מתכנן טרקים? אפשר גם לשכור חלק מהציוד בדרום אמריקה. וצריך לזכור שרוב הציוד ישאר גם אחרי הטיול. אם זה טיול חד פעמי אולי לא צריך הכל.

shaishoo

New member
קצת עצות

מנשא מים לדעתי 3 ליטר זה מעל ומעבק..בעיקר בדרום אמריקה שאתה לא צריך כמו בארץ 3-4 בקבוקים לטיול כי בדרום אמריקה ממלאים את המים בכל נחל רענן מקסמום מטהרים (בשביל טיהור עדיף בקבוק בגלל הודאות בכמויות, בדר"כ כדור לליטר..) תיק 65-70 או 65+10 או יספיקו וישמחו אותך..הסיבה לגודל כי יש טרקים של 3-7 ימים ועדיף שיהיה מקום מיותר מחוסר מקום. לדרמן - לא בטוח שצריך...הוא מאוד עוזר אבל גם אולר טוב או סתם סכין חדה עושה את העבודה... אוהל - בשום פנים ואופן לא !!! סתם מיותר ויקשה עליך ואין צורך בישראל לאוהל כזה (הפשוטים מספיקים לטיול בארץ), בכל מקום שתצטרך אוהל תוכל להשכיר בגרושים ובצילה מוכרים אוהלים מצויינים 2 שכבות לכל השנה , לי הוא החזיק בגשם ושלג מצויין ב30-40$ יש עוד הרבה עצות פה ... וגם במאמרי הפורום הזה יש עצות מצויינות !!

כמו שכבר אמרו...

אין טעם קנות אוהל בארץ... קנה בצילה אוהל של doite... מחזיק מעמד בכל מזג האויר... (כל עוד היתדות מעוגנות גם מחזיק ברוח...) וזה סיפור של 40$ בערך לחדש... אפשר להסתפק בנעליים יותר זולות... וסנדלים יותר זולות... ואם קונים ככ הרבה יש הנחות שניתן להשיג... לדרמן זה נחמד אבל בדכ יש בבית כבר איזה אולר שבדכ יספיק... ומנשא מיים... למה לא להסתפק בבקבוקים?

HelloweeN

New member
בגדול, הציוד ההכרחי לטיול

הוא תיק, שק"ש ונעליים. כל השאר בגדול זה אופציונלי. מנסיוני אם אתה מתכנן הרבה טראקים בחוץ, תשקיע במזרון מתנפח לפני הכל (שמשקלו לא יעלה על 600-750 גרם) - הגב שלך יודה לך כל בוקר בשטח. (ראיתי כמה מזרונים מאוד מעניינים ב"מסלול" בת"א). עוד עצה שיש לי זה להתרחק מחברת FERRINO. היה לי עם החברה ניסיון רע מאוד (מזרון שהתפנצ'ר ולא ניתן למצוא את החור בשום אופן, מעיל גשם "יוקרתי" של החברה שהקפוצ'ון שלו פשוט התנתק, וגשם חדר פנימה בלי קשר אחרי 10 דק'), וכן מחברת SALOMON, שעד כמה לא ניתקלתי באופן אישי בשום דבר מוצלח שלהם. יש לי סנדלים שלהם שהם פשוט אכזבה. מחליקים מהרגל תוך כדי הליכה, ובמים בכלל... לא פעם הסנדל שט לו.[ בכל אופן, טוב מאוד שאתה מתייעץ לפני קנית הציוד, ככה תוכל לחסוך המון כסף על ציוד מיותר ולצאת לטיול מוכן מאוד. ועוד עצה אחרונה, תקפוץ לחנות "לכל הרוחות" בקיבוץ גבעת חיים מאוחד (ליד נתניה), שם תוכל למצוא ציוד איכותי במחירים טובים מאוד, והמון הסברים של המוכר שבאמת יכולים ללמד אותך המון. בהצלחה!

psyche

New member
מזרון

המזרון המתנפח באמת כדאי??? לא מספיק המזרון הרגיל של ה15 מילימיטר???

shaishoo

New member
אם כבר מזרון

באמת דבר חשוב, בעיקר במקומות קרים גם מבודד מעולה וגם מוסיף לנוחות. ממליץ לקנות את המזרון כאן, כי אם זכרוני אינו מטעה אותי דווקא בדרא"מ המחיר של המזרון היה משהו כמו 30 ש"ח
לא לקנות את המזרון הפשוט ב15 ש"ח שמוכרים בתחנות דלק מחברת דלק, הם מאוד דקים ולכן גם מבודדים פחות טוב וגם אחרי טראק אחד הם די נהרסים, יצאתי לטיול 4 ימים עם אחד כזה והוא חסר די חסר אישיות מרופט וקרוע\מנוקב .. אומנם עשה את העבודה אבל נראה כמו חד-פעמי. להשקיע ולקנות מזרון יחסית עבה .. מקום הוא לא תופס כי קושרים אותו מחוץ לתיק... מזרון מתנפח יכול להיות נחמד כי הוא יותר נוח ויותר מבודד אבל שוב האם באמת יש לך את הכסף כרגע? והאם אתה לא מעדיף לחסוך ? וגם מבחינת משקל, יש לי חבר שקנה בחול מזרון-על מתנפח שמנפח את עצמו ונוח רצח אבל.. שוקל 1 ק"ג ! לעומת 100-200 גרם של מזרון רגיל.. זה גם שיקול האם המתנפח שאתה רוצה לקנות כבד יותר ?

HelloweeN

New member
מזרון מתנפח

אם הולכים על הדור הקלאסי של המזרונים המתנפחים (בעובי 2.5 ס"מ), אז ת'כלס אין ממש הרבה הבדל בין מזרון פלציב ומזרון מתנפח. יצא לי לראות את הדגמים החדשים של המזרונים המתנפחים של (Insul-mat) והם מדהימים. מתנפחים לעובי של כימעט 5 ס"מ, ונארזים לקייס די קטן, ומשקל של משהו כמו 750 גרם. כזה מזרון אי אפשר להשוות לשום מזרון פלציב (קשיח). הוא מבודד הכי טוב, הוא עבה, והוא נוח בטירוף. אפילו על קרקע עם סלעים ואבנים קטנות. אני באופן אישי דוגל במזרון מתנפח, כי הוא מתכוון לגודל קטן יותר (ולא צריך לקשור אותו לתיק) וכי הוא יותר נוח (מהדגמים החדשים). החיסרון כמו שציינת זה המחיר המטורף והמשקל היחסית כבד.

natyh

New member
בשמחה

סנדלי שורש ? המקור מיוצר בפירו מחיר בערך 5 דולר מחזיקות כבר 11 שנה מ 1994 , לא בטוח שכדאי לקנות שורש ... לדרמן ???? למה בדיוק זה טוב ? מה שבאמת צריך למיטב הבנתי זה MSR בנזניה טובה תרמיל ונעליים טובים , כדורי טיהור למיים או יוד , עדיף כדורים ניתן לקנות שם רק תברר מה בדיוק אתה צריך . מזרון כדאי שיהיה . ושרשרת מתכת קלה עם מנעול כדי לקשור את התרמיל שלא יעוף .... ראה תמונה ( הם עפים בעיקר באוטובוסים וברכבות) שק שינה תמיד טוב שיש וצפית לא מזיקה . זהו ... אוהל כאמור המליצו לקנות שם , עכשיו נכנסים לשאלת השימוש , לשכור מול לקנות , באזורים מסוימים ניתן לשכור ציוד מעולה בגרושים, באחרים לא . אז השלב הבא הוא ללמוד טוב טוב את השטח ולהחליט מה לדעתך מושך אותך . אם הרבה לינה בשטח כדאי לקנות אוהל טוב , אם בינוני כדאי לשכור . אם רק בצורה מזדמנת , אז רק לשכור . ראה גם פה התחלת מאמר עוד \חודש זה יושלם ויוכנס גם פרק ציוד . נתי

chico7029

New member
לא צריך להסחף

אני חושב שהמחירים מוגזמים. דבר ראשון ניתן לקנות בדרום אמריקה. אם היעד הראשון שלך זה צ'ילה וארגנטינה אז אוהל DOITE עם מרפסת 4 עונות עולה 70$ (תעשה חשבון כמה אתה חוסך)... אותו דבר עם גזיה, מסטינג וכדומה. לגבי תיק... אני טיילתי 10 חודשים בדרום ומרכז אמריקה והיה לי תיק 55+10 של the north face ... וזה הספיק לי והיה לי הכל בפנים (ובחוץ בתוך הסק, חשוב מאד !!!) כיוון שאתה ממלא את התיק שיש לך, זה חוק !!! אין צורך בלדרמן בהכרח אפשר גם להסתפק באולרים פשוטים יותר, לגבי נעליים ותיק גדול לא כדי לחסוך ... בשאר כן אתה מוזמן לבקר באתר שלי ולהתרשם ממה שעשיתי עם מוצ'ילה של 55+10 ליטר בלבד !!!! הכתובת למטה אם יש לך שאלות תרגיש חופשי לשלוח לי דרך "כתוב לי" דבר אחרון, אל תסחב עם קילו וחצי של ספר לונלי פלנט ... יש לי רעיון הרבה יותר טוב.... ערן

למעלה