כמה שאלות :)

285Adi

New member
כמה שאלות :)

היי, אני מתחילה עכשיו תהליך התנדבות ואני די בהתלבטות אם כדאי או לא, מה אתם ממליצים באופן כללי ?
אני מאוד רוצה משהו בתחום התקשורת, דובר צהל,במחנה,גלי צהל..
אני יודעת שמאוד קשה להתקבל לתפקידים האלה אבל יכול להיות שבגלל שזה התנדבות יש לי יותר סיכוי ?
וגם איך זה הולך יהיה לי מיונים לדברים או שהצבא קובע לי לבד תפקיד ? כי אני יודעת שרוב המיונים כבר היו..
תודה :)

נ ו ע ה 12

New member
אני מצטערת, אין לי כ"כ זמן להגיב,

אם עוד יהיה צורך אני אגיב בהמשך בפירוט
אבל רק רציתי שתסתכלי על רשימת הצעות התפקידים שקיימת בפורום - הסרטה, במחנה, דוברות ח"א, דו"צ... לא חסר.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/default.aspx?forumid=1177&cId=10335

Run for a Fall

New member
אהלן

לגבי שאלתך הראשונה, האם כדאי לך - זה כמובן תלוי בך, האם ועד כמה את מעוניינת לבצע שירות צבאי למרות הפטור. אני יכול להגיד לך שהצבא הייתה אחת התקופות שיותר עזרה לי להתפתח בהרבה אופנים, ואני לא מתחרט לרגע על השירות וההתנדבות.

לגבי התחומים שציינת - אכן קבלה אליהם הינה קשה, אבל תוכלי להתמיין אליהם כמו כל מלש"ב אחר, וכפי שנועה רשמה למעלה: תיכנסי לקישור ותראי אופציות רבות להשתלב בתחומים האלה גם בלי מיונים (אלא רק לאחר ראיון ביחידה הקולטת), ככה שאכן בתור מתנדבת האופציות שעומדות לרשותך רבות יותר בתחום זה.

לגבי מיונים - תוכלי לבקש ממדור מתנדבים להתמיין לתפקידים על פי רצונך. חשוב לציין שכמתנדבת את מחליטה באיזה תפקיד לשרת, והצבא לא קובע לך. מטרת התהליך ומדור המתנדבים היא לאתר לך תפקידים שיתאימו לך מבחינת הרצונות שלך והמגבלות הרפואיות שלך - ואת מחליטה באיזה תפקיד לשרת. לגבי המיונים שהיו - יכול להיות שתצטרכי לחכות למחזור המיונים הבא אם יש תפקיד ספציפי שאת מעוניינת להתמיין אליו.

קודם כל, חשוב להתחיל בתהליך ולקבל את האישור הרפואי להתנדבות, ורק לאחר מכן יתחיל תהליך איתור התפקיד. ראוי לציין שמשך התהליך הינו מספר חודשים לפטור רפואי ובערך שנה לפטור נפשי. כמו כן, לבעלי פטור נפשי אין אפשרות לקבל סיווג בטחוני ועל כן ייחסמו בפניהם תפקידים מסוימים שמצריכים זאת.

במאמרי הפורום (מגיעים לשם דרך "כלים ומידע" בראש העמוד -> מאמרים) תמצאי המון מידע לגבי התהליך, התפקידים, הטירונות וכו', מציע לך לקרוא ולהתרשם, ואם יש שאלות - אנחנו פה.

בהצלחה!

285Adi

New member
תודה רבה !

תודה רבה, סוף סוף יש מי שייתן תשובות!
התחלתי את התהליך אני על סעיף רפואי והרופא כבר אישר לי להתנדב לכן מבחינת הסיווג הבטחוני אני מקווה שלא תיהיה בעיה
הסתכלתי ברשימה בהחלט אצור איתם קשר
תודה רבה עזרתם לי מאוד !

YALLA6

New member
מיונים לדובר צהל וגל"צ

אהלן,
אפשר להתמיין לכל תפקידי התקשורת גם בתור מתנדבים :)

כדי מאוד שיהיה לך רקע בתחום או ניסיון כלשהו,תעבירי אותו לתא מתנדבים,תבקשי זימונים, ותקווי שיזמנו אותך
אני אישית הייתי בשני המיונים,ולשניהם הודיעו לי שעברתי לפני כשבוע, אני לא יכול להגיד לך אם זה ייתן לך יותר סיכוי זה שאת מתנדבת,אבל כן ידברו איתך על זה בראיונות האישיים,ויכול להיות שהם יהיו יותר עדינים איתך בגלל שאת מתנדבת

בכל מקרה מיונים לדובר צהל יש כל כמה חודשים (הפעם הבאה היא באפריל,עוד קצת פחות מחודש אם אני לא טועה) ומיונים לגלצ פעם בשנה (תהליך הזימון מתחיל באוקטובר)

במידה ולא תתקבלי או לא תלכי למיונים,אני יודע שבגלי צהל ובדובר צהל יש תפקידים המיועדים למתנדבים,שווה לך לבדוק גם אותם

בהצלחה!

למעלה