כמה שאלות קונקרטיות

secondtime82

New member
כמה שאלות קונקרטיות

היי ליודעות הדבר :( אז אני 10 ימים אחרי הגרידה 1. הדימום היה כבד יחסית מיד אחרי, במהלך היום הראשון נרגע ולמחרת זה כבר היה ברמת ההכתמה עד נקי לגמרי. מאז מדי פעם טיפ טיפונת בניגוב, ממש כלום. אתמול פתאום בניגוב דם טרי בכמות רבה יותר, שמתי פד אבל אפילו לא מילא אותו. זה נורמלי? מצריך בדיקה? מרגיש לי שלא אבל שואלת ליתר בטחון. 2. בדיקת קרישיות יתר. כמו שכתבתי, באיכילוב המליצו על ביצוע הבדיקה מאחר והפסקת הדופק הייתה אחרי שבוע 10 (ככל הנראה בשבוע 13) בראש שלי אני כבר מנהלת ויכוחים מול מכבי כדי שיאשרו לי ... השאלה, לחכות עם זה לרופא נשים (בינתיים יש לי תור בעוד 3 שבועות) או ללכת כבר לרופאת משפחה ולקדם את זה? צריך לעבור פרק זמן מסוים מהגרידה כדי לבצע את הבדיקה? 3. עוד בעניין קרישיות יתר, אמא שלי אמרה שסבתא שלי סבלה מזה מאד. האם זה רלוונטי לעניין הבדיקה? יעזור לקבל הפנייה?

מנסה לעזור

1. האם הדימום הטרי ממשיך מאז אתמול או שזו היתה אפיזודה חולפת?
מצד אחד הנטיה שלי היא כן ללכת להיבדק, למקרה של שארית. מצד שני, גם כשיש שארית, הרבה פעמים ההמלצה היא לחכות לוסת הראשונה ולקוות שהשארית תצא בכוחות עצמה.
2. אני כבר לא זוכרת אם אני יזמתי את בדיקות הקרישיות או שרופאת המשפחה שלי המליצה על כך, אבל היא נתנה לי הפניה להמטולוגית של הקופה וההמטולוגית היא זו שקבעה אילו בדיקות עליי לבצע.
ההמטולוגית נתנה לי סט די רחב של בדיקות קרישיות לבצע, חלקן בקופה עצמה וחלקן בבי"ח בהשתתפות עצמית כלשהי.
במקרה שלי ההפניה היתה אחרי ההריון החמישי. עד אז עברתי: הפסקת דופק ספונטנית, לידה במועד, 2 הפסקות הריון יזומות והפסקת דופק ספונטנית בשבוע 9+3.
על אף שהיו לי "רק" 2 הפסקות דופק וגם הן לא היו רצופות, הקופה אישרה את כל הבדיקות שההמטולוגית נתנה לי לבצע.
למיטב ידיעתי צריך לעבור פרק זמן מינימלי בין סיום ההריון לבין ביצוע הבדיקות, אבל אני לא בטוחה מהו פרק הזמן הזה. סביר להניח שהמטולוג יוכל להנחות אותך באופן מדויק.
3. היסטוריה של קרישיות במשפחה בהחלט אמורה לסייע בקבלת ההפניות המתאימות וכדאי לשתף את רופא המשפחה ורופא הנשים שלך בעניין.

secondtime82

New member
עונה

לגבי הדימום - אפיזודה חולפת. שמתי פד ליתר בטחון אבל אין כלום. זה היה דם טרי אבל כמות די מועטה. לגבי היתר - תודה על המענה המפורט.

ציטה 9

New member
נראה לי שעדיף שרופא מומחה יפנה אותך

משום שהם בקיאים בכל הבדיקות הרלוונטיות מבחינת קרישיות ויש לא מעט. עשו לי את כולן ואני לא יודעת באיזו קופה את, אבל מה שאני עשיתי זה לצלצל להמטולוגיה בתל השומר או לשלוח להן את ההפניה של רופא הנשים, כי חלק מהבדיקות המיוחדות עושים אך ורק שם, למיטב ידיעתי. רופא המשפחה שלך יכול לאשר לך טופס 17.
האימייל של ענת מימון, המזכירה הנהדרת [email protected]
יש לי גם מספר טלפון ואם את רוצה את רשימת הבדיקות שעשו לי בשנתיים האחרונות. משום מה החלק הזה נמחק מההודעה המקורית

secondtime82

New member
תודה

בינתיים כבר הייתי בשבוע שעבר אצל רופאת המשפחה שלי והיא נתנה הפניה להמטולוגיה. יש לי תור בשבוע הבא (דרך מכבי)

תוכלי למצוא כאן בפורום רשימה מלאה

של פאנל קרישיות יתר.
כדאי שרופא יוודא שלא נוספו בדיקות חדשות מאז, כי מה ששמור בטאגליינס, הוא מעט ישן, אך מאד יתרום לך להגיע איתו מוכנה כבר להמטולוג ולהראות שעשית שיעורי בית.
את הבדיקות ברובן עושים בבתי החולים בארץ, משום שחלקן הגדול נעשה רק שם, אז כבר עדיף שהכל ילקח יחד והתשובות יתקבלו יחד.
בהצלחה !

secondtime82

New member
ויקטור, מקווה שתראי את ההודעה ביממה הקרובה

אני לא מוצאת את הרשימה שאמרת לי ... יכולה להסביר לי איך להגיע לשם? אני לא רגילה להיכנס מהמחשב אז כנראה פחות מתמצאת פה.

אני רואה ששינו מעט את ההודעות השמורות

לא מצאתי בדיוק את מה שחיפשתי והוא רק רשימה מאוגדת של בדיקות הדם לאבחון קרישיות יתר.
מצאתי אבל מעין סיכום שעשתה אחת מחברות הפורום בעבר עם הסברים על סוגי הקרישיות והטיפולים בכל אחת ובסופו יש רשימה.
מזכירה שוב - הקובץ מלפני כמה שנים טובות ויתכן שנוספו מאז בדיקות, אז לודא עם הרופא המטפל, אבל זה יתן לך בסיס טוב להתחלה.

למעלה