כמה שאלות לפורום תנ"ך ברשותכם

מי מימן את

לחם שלמה ליום אחד, 30 כור סולת ו60 כור קמח, 10 בקר בריאים, ו20 בקר ריעי, ו100 צאן לבד מאיל וצבי ויחמור וברבורים אבוסים? תשאלי את זקני ישראל באומרם לזאביק ``אביך הקשה את עולנו..מעבודת אביך הקשה ומעולו הכבד אשר נתן עלינו``

סקיפי

New member
זה לא לצרכיו האישיים

אלא למימון כל המנגנון. או שבאמת חשבת שהוא אכל כל יום שלושים כר סולת?.. כר זה באזור מאתיים וחמישים ליטר.

זה מעניין את הסבתה שלי

אני מבין מדוע התפלגה הממלכה. וכנראה שלא הועילו ליהודים כובד המיסים ב2000 שנות גלות שהיו צריכים לממן נשפי פאר בארמונות זרים, שברור שאותם מלכים לא אכלו את כל המנות שהזמנו. ומדוע לא הסתפק שלמה בלחם ועציד ולבניה כמו האימאם בתימן וע``כ לא היה כובד במיסים?

הוי בונד ביתו בלא צדק ועליותיו

בלא במשפט! ברעיהו יעבוד חינם ופועלו לו יתן לו. ``האומר אבנה לי בית מידות ועליות מרווחים וקרע לו חלוני וספון בארז ומשוח בששר`` בטח שלמה התגורר בקומת קרקע לא מטוייחת, או בעליית קיר קטנה ללא חלונות, ואף שילם לפועליו טבין ותקילין וביומם נתן שכר עבודתם. לא כן?

מי יממן את נשף המסכות?

ואת עלויות החתונות? ואין מה לדבר על עלויות התכשיטים ובגדי הפאר. ואין צורך להשתמש באומרם ``400 ילדים היו לו לדודו וכולן מבני יפת תואר והיו מהלכין בקרוניות של זהב`` (סנהדרין כא) ודי להתבונן מה נעשה בחצרות האטמורים

pembencipolisi

New member
גם אני כבר שאלתי מאיפה צצו ה 400

ופלמוני 777 כבר הראה לי מקור שבו נזכרו 400 ילדים של יפת תואר אחת ! (400 9X חדשים = 3600 חדשים = 300 שנה רק כדי להולידם בזה אחר זה... ) זה עוד יותר מוזר מלכתוב שלא הסתפק דוד ב 6 נשים הנזכרות ולא ב 10 פלגשים הנזכרות (עין ערך : משגלי אבשלום באהל על הגג) ולא ב 18 כמנין 6 ועוד "הכנה וכהנה" אלא ב 400 נשים...

אני לא מבין , מה ניסגר בסוף

היו לו 18 או 400 , האם היה לו מותר לשכב עם 2 נשים או יותר במיטה אחת ( כלומר " אורגיה " ) ?????..........................

מחלוקת רשי וטורדוס הלוי

אם לדעת רשי 400 לא בניו היו, אלא מבני ישראל מיפת תואר, בהכרח שנותר עם 18 נסואן. ולדעת היד רמה הנוטה אחר פשט חזל ``היו לו לדוד`` שהכריח שהיו לו 400 ניסואן, היה אסור עליו אורגיה ע``פ דרשתם שאסור לקחת אשת יפת תואר אותה ואת חברתה במלחמה אחת.

פלגיה

New member
ה- 400 לענ"ד

טעות בהעתקת סופרים (כתבו ת' כדי לקצר "תשעה" והפכו את זה ל- 400)

האם גירסה מוטעית נפלה בידי

כל הראשונים החל מרשי והיד רמה? ומלבד שב3 גרסאות בתלמוד נכתב מפורשות ארבע מאות ילדים שהיו יושבים בקרונות של זהב ומהלכים בראשי גייסות והם היו בעלי אגרופין של דודו. ולא נראה לי שבן צרויה היה מוטרד מ 9 ילדים כדברייך.

400=שם קיבוצי

אף אחד מהתלמוד ומפרשיו לא העלה בדעתו שדודו נשא את הצפרדע המצרית שאחת הייתה והשריצה 400 ילדים. ומלבד רשי שטען שלא בניו היו אלא בני יפת תואר של כלל שכבשו כל אחד במלחמה, ולעומתו הריבש וטודרוס הלוי והרי``ד פה אחד הכריחו ש400 ילדים הללו היו מ400 נשים

שלמה המלך רצה להיות פוליטיקאי

הוא לא הלך סתם לכל מדינה וביקש להיתחתן עם הבת של המנהיג , הראש ממשלה או המלך או הקיסר שהיו אז . הוא רצה לעשות יחסי שלום עם כל העולם וזה גם היה כבוד שילכו להיתחתן איתו . בזמן בניית בית המקדש היו שם כל בעלי המקצוע שיש בעולם .

ולשם כך ייסר את העם בשוטים

והכביד את עולו על העם הנאנק תחת נטל המיסים, כעדות בנו רחבעם זאמביק. שלעליהם היה לסבול שהמלך אינו שולט ביצריו. ואילו היה משתמש בקונדום היה חוסך מאיתנו לסבול את נבוכדראצר נכדו שסירס לבסוף את צאצאיו והשתמש בהם בתור זונות ממין זכר (שבת קמט)

שמעת על המעשיה

שאיזה ליטוויק לגלג על ברכת בעל התניה שלא נתקיימה, ועל כך הגיב האטמור הזקן, שאין בידו להועיל אם דאג לקיים את ברכתו במקום באשתו הנל תרם זרע של קיימא אצל השיקצה. מוכר לך?

סוליימן בזבז את ברכת

``קחת מזרעו מושלים אל זרע ישחק וישראל`` כאשר שכח להשתמש בקונדום בזמן שבא על מלכת שבא ויצא ממנו נבוכדנצר (רשי מלכים) הנשר הגדול ארך האבר החולש על גוים שהיה מטיל פור על גדולי מלכות למשכב זכור (שבת קמט) וביניהם הזונות ממין זכר דניאל וחבריו

למעלה