כמה שאלות לפורום תנ"ך ברשותכם

סקיפי

New member
אז לא הבנתי מה אתה רוצה להגיד.

איך הגעת למסקנה שאמרו פה שהתורה שבעל פה לא נכונה, ואיך זה קשור למנטליות מלפני אלפי שנים?

בגלל ש-פלגיה אמרה שנפלה טעות

במקום לכתוב 4 נשים שהיו לו אז כתבו " 400 " , ולפי מה שידוע לי בהתחלה היו לו " 6 " אחר כך הנביא בא ואמר לו : תישמע דודו , זה לא מספיק ! - אם אתה חרמן אז תיקח עוד 6 שיהיו לך עוד ילדים ! , אחר כך בא עוד פעם הנביא ואמר לו תיקח עוד " 6 " כי 12 זה מספר לא יפה . צריך להביא עוד ילדים

היכן התייחס הנביא להיתר תוספת נשים?

``ואתנה לך את בית ישראל ויהודה ואם מעט בעיניך ואוסיפה לך כהנה וכהנה`` אם מדובר על תוספת שילטון, אין פלא שהראב``ד הסתבך בכמות הנשים והפילגשים המותרים למלך אם היו לו זה מכבר 16 במניין כולל. ואין כאן טעות אלא חוסר הבנת הניקרא

עיין בתגובתי לפלגיה

שלא ייתכן לומר כדבריה! שלולי כן לא היו המפרשים מתחבטים איך נשא יתר על 18, עד שרשי החליט שלא היו בניו, או שהיד רמה קבע שאף כי היו נשותיו, עכ``ז רק בא עליהם פעם אחת ביאה ראשונה במלחמה שהיצר הרע שלהם התיר דבר המוכחש בתורה. ובמקום לסרס את ד2 סירסו את המיקרא

מכוח ארתחשסתא מלך פרס

שגדולה הסרת הטבעת מידי זרובבל ובן יהוצדק נבחרי יהוה ע``י הרב מטעם עזרא הסופרמרקט שבא מכוח תוקף המלכות עד שהיה בכוחו לבדות תורה חדשה שכאילו משה קיבל תורה מסיני ומסרה ליהושע, המקבילה לתורה המסורה לכוהנים ואח``כ לצדוקים שנדחו ע``י הפרושים.

הצחקת אותי

הייתי משאיר עבורך את אותו תיקון העולות החברתי שהנחילתנו תורתך! למרות ``שאף קטנה שבהן לא נישאת פחותה מ40 שנה``(ב``ב קיא)עכ``ז לא חמדו אלא אשת יפת תואר במלחמה ואפילו אשת איש.

תשאל את הרמב``ם בהלכות מלכים

מה דינו של אי מילוי הוראת המלך? =מות ללא דין וללא דיין

מלך ישראל מחוייב לחוקי התורה ../images/Emo70.gif

אצל עם ישראל , מלך הוא רק צינור מקשר בין האנשים לבין אלוקים ! . ועדיין מלך ישראל חייב ללמוד תורה כמו כל אחד בישיבה , והוא לא יכול להיות אלוהים בכבודו ובעצמו . אוליי שיבוא " מלך המשיח " אז הכל יראה אחרת ,

איזו תורה? היכן הותר למלך

``אפילו גזר..שילך למקום פלוני[ע``מ לטשטש את העובדה שהמלך בעבס את אשתו] ולא הלך, אם רצה המלך להורגו-יהרוג``(הל` מלכים ג) שבעבור זה נתברך דודו שהחרב לא תסור מביתו לעולמים, על כי הרג את אוריה בחרב בני עמון בגין אי מילוי הוראה

אולי דודו בכבודו ובעצמו מורד בתורה?

אם פיו ענה בו שנשבע לעבור על דין ``לא יוכל לבכר את בן האהובה ע``פ בן השנואה הבכור`` ואם נשבע ליתן את המלוכה לבן שאינו בכור, אין לו לבוא בתלונות אם קיבל מכת בכורות ושיכל את בניו בחייו וכך ניצל מחטוא ליהוה ולא עבר על השבועה

לא הוזכר מהן דבר

אך מדברי אותה נואפת ``כשכב אדוני המלך עם אבותיו והייתי אני ובני חטאים`` אפשר לנחש שגורלם לא שפר מ70 בני ירובעל שנטבחו בידי אבימלך, או כגורל בני יהושפט שנטבחו בידי אחיהם יהורם כדבר יהוה שהחרב לא תסור מבית דודו לעולם

חזקיהו היה מלך טוב !!!

לימדו אותי שהיו 2 מלכים של ממלכת יהודה שהיו באמת " מלכים צדיקים " . חזקיהו לא רצה שיצאו מימנו מלכים רשעים ! , ובכל זאת הקדוש ברוך הוא הכריח אותו להוליד , ולמה זה ? .......................

סקיפי

New member
רווחים... בבקשה...

קודם כל, מדובר במדרש. בספר מלכים זה לא מוזכר. אלא שישעיהו אומר לחזקיהו "במופלא ממך אל תדרוש", ולא סתם. אדם צריך לעשות מה שאומרים לו לעשות, ולא לחשב את החשבונות של אלהים.

איזה חשבונות היו לאלהים

כאשר גזר על חזקיה למות על שלא קיים פריה ורביה אם מלבד שגזר על בניו להיות זונות ממין זכר בהיכל מלך בגדד(שבת קמט)ואם בסופו של דבר גורל בניו להיות סריסים, הלא מוטב היה לו להימנע מלספק את הסחורה ולמנוע מבניו להיות בשר תותחים כמי שנגוע באיידס

סקיפי

New member
זה לא משנה.

וזה אחד המסרים העקריים של הסיפור הזה. אדם צריך לעשות מה שהוא צריך לעשות. את החשבונות שישאיר למישהו אחר. ואתה מצטט כל הזמן מאותו מקום. תאמין לי שראיתי מה כתבת גם בפעם הראשונה.

היית מוכנה להינשא עם אחד

נגוע באיידס? ומה גם עם מי שהובטח לו שהחרב לא תסור מזרעו עד עולם? רק בגלל שרצונו לקיים מצוות פרייה ורבייה ללא כל חשבונות, וכיצד היית מקבלת אילו העלים מידיעתך את גורלו האומלל? וסתם כך ההיית מתירה לאחד שכזה להינשא?

אוי ואבוי ! .........../images/Emo5.gif

ודווקא למלך שהוא נחשב בין הטובים ביותר ! ........................... ודווקא למנשה הוא נתן סוכריות . עכשיו אני מבין את הפיתגם " אלוהים נותן סוכריות למי שאין שיניים ! "

אכזרי על בניו בעיניך הטוב ביותר?

מה טוב שלדעת חזל מנשה הרג את סבו הנביא הנודיסט (יבמות מט) אשר שש ושמח לבשר לחתנו את הבשורה המשמחת ``ומבניך אשר תוליד יקחו והיו סריסים בהיכל מלך בבל`` ולדעת חזל ישמשו זונות ממין זכר. ועל כך הגיב המלך הצדיק שלך ``טוב דבר יהוה אשר דברת אם שלום יהיה בימיי``

למעלה