כמה שאלות בשביל חברה

• פותח הנושא nngr
  • פורסם בתאריך

nngr

New member
כמה שאלות בשביל חברה

חברה שלי בהריון בשבועות הראשונים וגילו אצלה את התופעה של X שביר, הומלץ לה לעשות בדיקת סיסי שיליה האם משהי מכירה רופא טוב שמבצע את הבדיקה דרך מכבי או באופן פרטי? שאלה נוספת האם אצל בנים או אצל בנות יש יותר בעיה עם המחלה? אשמח לשמוע פרטים נוספים מכל מי שיודעת.

אני יודעת שליפיץ מאוד מומלץ

וזה בפרטי. יכול להיות שבגלל שמצאו אצלה בעיה גנטית היא תקבל חלק מהמימון מהמדינה (צריך לשאול בקופה)

אם יש לה מספיק חזרות

כלומר, חשש מהותי להעברת האיקס השביא, הרי אז היא לא צריכה לממן את הבדיקה, אלא זה ע"ח משרד הבריאות או קופת החולים. במקרה כזה, כדאי לפנות לבית החולים ולברר שם מי עושה. יש כמות יחסית מועטה של רופאים שעושים סיסי שליה וכולם טובים מאוד. בתל השומר, למשל, עושה ד"ר פלדמן והוא מצויין. שמעתי על פרופ' יגל בירושלים דברים מצויינים. באסותא (זה כבר פרטי, אבל אם היא רוצה לבחור רופא זאת אופציה) עושים ד"ר כהנא וד"ר מושונוב ושמעתי עליהם המלצות מאוד טובות מקולגה שלהם. מכיוון שהתסמונת "יושבת" על כרומוזום איקס, הרי שבנים (שלהם רק כרומוזום איקס אחד) הם בעלי סיכון רב יותר לפגיעה. בהצלחה אמא של פילפילון

wieci

New member
לגבי סיסי שיליה

אני עשיתי סיסי שיליה לפני שבוע אצל ד"ר אוסלנדר וד"ר דיוקמן בבי"ח כרמל בחיפה, לא באופן פרטי, אלא אני זכאית למימון מ.הבריאות עקב נשאות של מחלה גנטית קשה. היועצת הגנטית אמרה לי שכזכאית אני יכולה לבחור איזה בי"ח בארץ שאני רוצה ולעשות שם, ובכל מקרה רק המומחים בכל בית חולים הם אלו שעושים את הבדיקה, ולא כל אחד. את יכולה לתת לה את המייל שלי לשאלות, הבדיקה לא היתה נוראית

אגמית1

New member
../images/Emo98.gifזה לא נורא

אצלנו בשבוע 39 אמרו שהראש מתאים ל- 41 והרגליים ל- 37. תארי לך לאיזה לחץ נכנסתי(!!!!). +המשקל כל הזמן היה יותר גבוה. אולי אני לא אובייקטיבית, אבל הילד שלי הוא הכי יפה והכי מושלם בעולם. אל תתרגשי מזה, הכל הערכות. לנו אמרו יום לפני הלידה 3500 ויצא 4200, אז קחי את זה בפרופורציה. א ב ל: בלי שום קשר תפסיקי לזלול! את גם צריכה להוריד את זה אחר כך. יש מחקרים שמראים קשר בין הרגלי אכילה של האם במהלך ההריון להרגלי אכילה של הילד בעתיד. הריון זה לא תירוץ לאכול כל מה שאת רואה. שיהיה בהצלחה

למעלה