כמה מחשבות

הידד

כלב...התנסחת כהלכה! אני ששתי להגיד את זה בצורה הזו כי גם ככה אומרים שאני קיצוני ...
א. הגישה שגורסת שכל חיה ברחוב היא אומללה היא גישה מאוד לא מציאותית. ב.פעילות למען רווחת בעלי חיים היא פעילות מאוד לא בעד זכויות בעלי חיים - כמו שנאמר שפתגם שב"י עתיק: אנחנו לא רוצים כלובים מרווחים-אנחנו לא רוצים כלובים בכלל! ג. אם רק הכמות של האנשים שבפורום הייתה מחוייבת באמת לזכיות בעלי חיים אז כמות הפיעלות בארץ הייתה עולה פלאים . בפועל אין בארץ אפילו מאה אנשים שבאמת מחויבים למאבק ובגלל זה הוא נראה ככה . הפורום האהוב הזה גורם בין היתר לאשליה של פעילות . ד. אני לא מכיר אקטיביסט אמיתי שלא יעצור לאסוף גור חתולים שעבר התעללות . אבל הוא ידע שאת רוב האנרגיות צריך להשקיע בהעלאת המודעות לתעשיה -שם נמצאת ההתעללות האמיתית

ועוד משהו

כתחביב צדדי שלי אני נוהג להסתמן מידי פעם לשורות של בני נוער שמכנים את עצמם כת השטן . הרבה פעמים הצלחתי להציל את החיות משריפה או התעללות וללמד את השטניסטים הזועמים לקח. אבל מה?.... תמיד אחרי שאני מסיים אני מרגיש איך אני מוקף בעננה של חוסר צדק... איך אני יכול לבוא לנערים שרובם עברו לוויות קשות בחיים ולהגיד להם מה שאתם עושים לא בסדר כשבחרה שבא הם חיים אנשים המכובדים ביותר שמתהדרים בתארי פרופסור שוחטים כל יום בעלי חיים לצורכי תארים ו"מדע" ואין רופא במדינה שלא ניתח בעלי חיים במהלך לימודיו .במדינה שבא נהוג לראות בבעלי חיים מזור או צעצוע לקישוט הבית או כלי שמירה או סמל סטטוס . כנראה שכלבים ישרפו על ידי נערים מתוסכלים כל עוד שלא נעצור את זה מלמעלה - ושם אני מעדיף להשקיע את מירב זמני !

kiTTyCaT3

New member
בהמשך למחשבות שלך ושל כלב

אני מבינה שנושא הפרות והתרנגולות במשקים התעשייתיים קרוב אליכם והייתם רוצים יותר מתנדבים שם אבל לא מתחילים בהנמכה של כל פעילות אחרת בטענה שהיא לא חשובה. אפשר לבקש מאנשים לפעול וחלק שנוטים לכך בטוח יסכימו אבל אי אפשר לומר שהאחרים לא עושים למען בעלי החיים. אני חושבת שלהעדיף סוג אחד של בעלי חיים על סוג אחר היא סוגנות. העיקרון של אי סוגנות היא לא להעדיף סוג אחד על השני. אנחנו רואים כל הזמן שפעילים אומרים לפעילים אחרים שהם שווים יותר כי בעל החיים "שלהם" סובל יותר או "לא חמוד". אני חושבת שגם מה שאמרת שאתה לא יכול להגיד לילד שמתעלל בחתול שהוא לא בסדר כי יש מישהו אחר שמתעלל בעכבר או קוף הוא לא נכון. כמו לומר שאם יש מישהו שעושה פשע אחד לא תציל את הקרבן כי במקום אחר יש מישהו אחר שעושה פשע. אני לא צריכה לתת לך דוגמאות כי אתה יודע בעצמך שאף אדם לא יעבור ליד קרבן ופושע ולא יעזור וידאג שיביאו את הפושע לדין בטענה שבמקום אחר עושים גם דברים גרועים. אתם אומרים שחלק מהחיות סובלות יותר. אם בודקים סבל כל עוד קודחים לקוף אחד בתוך המוח אסור לך למחות על פרה או תרנגולת כי הקוף כעת סובל יותר ולא מצילים כעת שום תרנגולת ושום פרה. כל מי שכבר נמצא ברפתות ובלולים ילך למוות בעינויים ואי אפשר לעשות כלום למענו. יכולים רק להוריד את הכמויות של הפרות והתרנגולות שיוולדו. הבנתי מכם שיש גידול בכמות הפרות והתרנגולות ולא הפחתה.
אני לא אומרת ששב"י חייב להילחם למען כל בעלי החיים. יש עמותות לבעלי חיים שונים: יש עמותות להצלת הדולפינים, להצלת כלבי הים ולהצלת הלוויתנים. האגודה של ענת היא כדי להציל את חיות המעבדה מניסויים. שב"י יכולה להיות החזית לשחרור החזירים, הפרות, והתרנגולות מהמשק התעשייתי. (איך העכברים שהזכיר "כלב" קשורים למשק התעשייתי? מרעילים אותם כשמגדלים גידולים חקלאיים?) יש גם פעילות אחרת למען בעלי החיים ואפשר לקרוא לה "לא אמיתית" או "כן אמיתית". לחתול או הכלב שהיצלנו בפועל לא משנה איך קוראים למי שהציל אותו. אם אנחנו מאכילים את חתולי הרחוב ודואגים להם לטיפולים רפואיים ומוצאים כלבים נטושים ומוסרים אותם לבתים זו לא פעילות רווחה אלא פעילות זכויות כי מקומם של חתולי הרחוב המטופלים הוא בשכנות לבני האדם. החצר והגינה הירוקה והחול והשמיים הם לא הכלוב הגדול של חתולי הרחוב. אם יהיו הרבה אנשים כמונו ככה חתולי הרחוב צריכים לחיות. שורפים אותם כמו שאתה בעצמך ראית והיצלת את הגורים
ומרעילים אותם וגם על זה צריך להילחם. אתם עכשיו מחליטים על הקו והמדיניות של שב"י. אתם יכולים גם להחליט שאתם רק מטפלים בחיות המשק ואף אחד לא יבוא אליכם בטענות. לדעתי אל תנסו לארגן לאנשים את הזמן שלהם ולהגיד להם מה חשוב ומה פחות חשוב ולמי קוראים "פעיל זכויות באמת" ולמי לא. לדעתי מי שאכפת לו מחתולי רחוב או מכלבים לא יפסיק את הפעילות שלו עבורם ולא במיוחד יהיה אכפת לו איך אתם מגדירים אותו.
הוא רק יתרחק ממי שנותן לו ציונים. מירב

אנטוליו

New member
נועם נכבד,

אתה כותב: "איך אני יכול לבוא לנערים שרובם עברו חוויות קשות בחיים ולהגיד להם מה שאתם עושים לא בסדר..."- האם ידעת שגם היטלר עבר בילדותו חווית קשות מידי אביו החורג, אז אולי נבין ונסלח גם לו? אני חושב שעם הנערים כאלה צריך לנהוג בדיוק כמו שהם נוהגים עם בעלי חיים. כמובן, הייתי מעניש גם את הוויוויסקטורים, אך, לפחות, הם עושים זאת לא לסיפוק יצריהם האפלים בלבד כמו אנשי כת השטן. אומנם אני גולש כבר לתחום אחר, אך הצעתי בזמנו לצמצם את מספר הנערים שיעברו "חוויות קשות בילדותם" ע"י חיוב במתן אישור להורות, כלומר, יש למנוע מאנשים בעלי מוגבלויות שונות מלהביא ילדים לעולם. משום מה, מיד כוניתי בפורום "נאצי".

תקרא שוב

את מה שכתבתי ותבין שהנערים משלמים את המחיר. רק שבראשי עוברות מחשבות אפלות של למה זה מגיע להם.

m a y a a

New member
חיה ברחוב היא לא אומללה?

קראתי שכתבת שצריך להשקיע בהאכלת חתולים במקום בכלובים, אם הם לא אומללים אז למה להאכיל אותם? הם לא רק אומללים הם גם רעבים. תפתח קופסאת שימורים לחתולים ותן לחתול רחוב הוא יטרוף כאילו לא ראה אוכל מימיו...

C H 4

New member
מיספרים כי אתה כל כך אוהב

היום מדובר על מאות אלפי עד כמה מיליוני חתולים ללא בית, רובם הכמעט מוחלט א מעוקרים ומסורסים, לא מואכלים וחיים בסבל. אם אתה מחפש מסות כדי לעזור להם, הנה מצאתי בשבילך לעומת זאת אני מבזבזת את זמני בימים האחרונים כדי להציל 10 כרישים ו10 יונים מסכין ניתוחים בשעורים שלי אבל אל דאגה, פתרתם לי את הבעיה, יותר לא אבזבז זמן על הצלת כולה 20 בעלי חיים כאשר מיליונים נטבחים כל יום בתעשית המזון אנתח את החיות ללא נקיפות מצפון הרי להלחם בזה זה בסך הכל פעולה סנטימנטלית טיפשית, עוד 10 כרישים פחות 10 כרישים למי איכפת כשמיליונים נהרגים לשם מזון יום יום. בסך הכל ביקשתי הסברים להודעתו של כלב מת עוד הערה- לא כתבתי שכל החתולים ברחוב סובלים, גם לא כל הכלבים, אבל הרוב הגדול זה מקסים שאתה דוגל ברעיונות גדולים אבל כרגע כלב שלא יוחזק בכלוב בצב"ח חיפה יוחזק עם זריקת הרדמה בהסגר העירוני. חלומות לחוד ומציאות לחוד, אתה חכמולוג גדול שאתה יורד על מי שכולא כלבים בכלוב, נכון להיום זו בהחלט האופציה הכי טובה שקיימת. אתה מדבר על הפרדת כוחות אני מדברת על שילוב זרועות ולחימה משותפת. אם לרגע פעילי אנונימוס או שב"י היו חושבים בגדול, במקום להתקיף את אנשי העמותות אוכלי הבשר או הביצים, הם היו יכולים למצוא בני ברית נלהבים למלחמות כמו כבד אווז עגלי חלב וקרקסים. כן, אתה אולי לא מת על זה אבל כדי ליצור שינוי צריך כח, בשביל כח אי אפשר לדחות את מי שיש לו פוטנציאל לעזור אגב, את אותה הביקורת הייתי מעבירה כמעט לכל עמותה. במקום לעבוד כצוות לעניין ולתקן את העולם אתה והעמותות הקרובות ללבך עסוקים בלרדת על אנשים ש"רואים קטן ומצילים רק חתולים" התגובה היא שאנשים שלא אוהבים לשמוע כמה שהם לא שווים כלום לא רוצים קשר איתכם. הבעיה היא שיש אנשים עם טיפה יותר מידי אגו, שלא מבינים שתרומה היא תרומה. כתבת שבלי שינוי מהבסיס של המערכת לא נראה שינוי בשומקום אני חושבת על זה הפוך, אם נזנח את החתולים והכלבים ובעלי החיים שהכי קרובים אלינו פיזית, אם ניתן למצב להשאר כמו שהוא כרגע, ואנשים יראו שלאף אחד לא ממש חשוב שלחתולים ולכלבים יהיה טוב, למה שיחשבו שלבעל חיים שהם מעולם לא פגשו מגיע יותר? המסקנה הלוגית היא שאם זה בסדר שחתול חולה ישאר ברחוב, ידרס, יורעב.. אז למה זה לא בסדר שתרנגולת תסבול קצת? כדי לערוך שינוי לא צריך שיתחיל מנקודה כלשהי, צריך שכל הנקודות יזוזו לנקודת אמצע אחת. צריך לטפח את חיות הבית שסובלות ואז חיות משק המזון שסובלות ואת חיות המעבדות שסובלות, צריך לקדם את מצבן של כל אלו בבת אחת, השינוי צריך להתרחש בהכל ולא להיות נקודתי. אם תעורר מודעות לגבי חתולים, תצליח לגרום לאנשים לחשוב "למה להפסיק בחתול? למה לו מגיע להיות בריא ושמח אבל לתרנגולות לא?!"

C H 4

New member
א מעוקרים=לא מעוקרים

ואז חיות משק= ואת חיות משק

m a y a a

New member
אני כל שנה מוצאת גורי חתולים

ומטפלת בהם. אני לא מחשיבה את עצמי בתור פעילת זכויות בעלי חיים מיליטנטית אני בן אדם. מעניין מה המיליטנטיים כמו כלב הזה עושים חוץ מלדבר בססמאות כשהם רואים גורי חתולים עזובים...

מיותר

אני ממש לא מבין את ההחפשות ההדדיות האלה הדיונים פה הם מאוד וירטואלים . תפסיקו להשוות מה כל אחד עשה באופן פרטני. אי אפשר לדעת כאן מי משקיע כמה שעות. כל אחד יכול לדעת בסופו של היום מה הוא עשה ולהסיק את המסקנות לטוב ולרע. הרי אנחנו לא כאן בשביל פרסים או אגו . אנחנו כאן כדי לחסל את הרוע!

כ ל ב

New member
לא פתטית, אמוציונלית.

הפעילות הנכונה כשמדובר בפרטים ולא במשק שלם, היא ללא ספק לעזור לאותו בעל חיים שנמצא במצוקה ולא להתעלם ממנו, אבל השאלה היא כמה משאבים צריך להשקיע בזה. כמה עמותות לזכויות בעלי חיים את מכירה? כמה עמותות שדואגות לכלבים/חתולים את מכירה? כמה אנשים את מכירה שיזדהו עם חתול או כלב במצוקה? כמה אנשים יזדהו עם סבלה של תרנגולת? כלל אין פרופורציה, בעלי חיים המנוצלים באופן מתועש אינם זוכים לתשומת הלב ולמשאבים שלהם זוכים כלבים וחתולים. פעילים שקוראים לעצמם "פעילי זכויות" חייבים להשקיע את רוב זמנם למלחמה בניצול המתועש ולעשות הכל כדי שעזרה ל"פרטים" לא תפגע במאבק הגלובלי. לאורך ההיסטוריה פעילים נשאבו אל פעילות ה"חילוץ" של כלבים וחתולים במצוקה, כי זה פשוט סביבנו כל הזמן, לעומת בעלי חיים שנמצאים באיזה מושב מאחורי כלובים, במעבדה שאף אחד לא רואה, או אפילו במדינה אחרת.

בגדול, אתה צודק

אני מצטרף לביקורת, ישנה מגמה ברורה ועצובה של ירידה ברמת הדיונים. שרשור של 150 תגובות, רובו ככולו השמצות קטנוניות שכמותן ראיתי רק בגן. גם אני שואל את עצמי, על מה ולמה, אך בחרתי לשמור את הביקורת לעצמי. אני נאלץ להפציר בכותבים - כתבו עניינית או ששמרו על דממת אלחוט. לא לשם כך התכנסנו! אני לא מסכים עם הביקורת על אלה שעוזרים לחתולים. אתה רשאי לקבוע לעצמך סקאלה של חשיבות הפעילות, ואפילו סביר להניח שאסכים איתך, אך יש לעודד כל אחד שעושה משהו, שמשקיע מזמנו.

kiTTyCaT3

New member
מדוע אתה מסכים? לא שכנעתם אותי

כתבתי כמה הסברים וזה אחד מהם. (שים לב לבעיה שאי אפשר להציל שום פרה או תרנגולת כרגע בעוד שאתה מציל בפועל בעלי חיים שסובלים כעת ודואג שיהיו מאושרים.) אשמח אם תשיב מדוע הפגנה לאי בקיעה מביצים של התרנגולות בעתיד כאשר התרנגולות כעת סובלות מאוד ואי אפשר לעזור להם חשובה מהצלת חתול סובל כעת או קוף שקודחים במוחו כעת? מירב

אני לא בטוח שהבנת אותי

כתבתי שאני ל-א מסכים עם הביקורת כנגד הפועלים לרווחת חתולים. אני חושב שכל המאבקים חשובים, ואין בי ביקורת כלפי מישהו שיעדיף להתנדב בכלביה, גם אם באותו זמן נערכת הפגנה נגד כלובי סוללה. שוב - כל המאבקים חשובים, כל אחד יפעל עפ"י צו לבו והיכן שהתועלת שהוא יביא, תהיה המרובה ביותר. אני מברך כל אחד שעושה משהו ולא שופט אותו, אם הוא מעדיף לפעול אחרת ממני. הביקורות איתה הסכמתי היא לגבי רמת הדיונים. אני עדיין חושב שהיא מבזה את הפורום ולא מוסיפה כבוד לאף אחד.

למעלה