כמה זה עולה לי? אשמח לשמוע מנסיון שלכם

solo2

New member
כמה זה עולה לי? אשמח לשמוע מנסיון שלכם

שלום, אחד מהדרכים שלי להתמדוד עם הוצאות כספיות זה להבין כמה יעלו לי הוצאות עתידיות כדי שאני אתכונן לזה, ועכשיו אני רוצה להתכונן להוצאות עתידיות שאין לי בהן מושג ואשמח לשמוע מהנסיון שלכם. עכשיו אני ואישתי מתחילים לחשוב על ילד, הייתי שמח לדעת מה יהיו ההוצאות שלי בהלך חודשי ההריון (בדיקות וכו). בעזרת השם שיגיע ילד אני בטוח שבתקופה הראשונה יש הוצאות ראשונות קבועות, כגון עגלה,מיטה,רדיטור בגדים...מה הערכה שלכם שיעלה התשלום הראשוני? דבר נוסף, אני מקווה שבתקופה הקרובה ניכנס לדירה (מחכים לתשובה)...עשיתי הערכה ששיפוץ לדירה יעלה לי בסביבות 100 אלך , מטבח,ריצוף,פרקט בחדרים ודלתות...אני מניח שהכסף לא יספיק גם לשיפוץ מקלחת ושירותים אז את זה נשאיר ליותר מאוחר...מה דעתכם, הסכום נשמע הגיוני? עוד דבר שאני מנסה לעמוד אותו זה תכולת הדירה, חוץ מטלוזיה ומערכת אין לי כלום...מה אתם חושבים תעלה לי תכולת דירה? ריהוט, מוצרי חשמלץ קישקושים...האם יש לכם טיפים בעיניין זה כדי לחסוך? אני לא וצה להישמע מצן, אני פשוט אוהב לדעת מה מצפה לי בתחום הכלכלי ולנסות להתכונן אליו כמה שיותר.. תודה על הזמן

המחיר

מ-0 ש"ח ועד אינסוף בערך... נתחיל מתינוק - אם עושים רק מעקב ובדיקות דרך קופת חולים - כמעט חינם (לדעתי השרות בהחלט מספק) אם עושים מעקב הריון אצל פרופסור בכיר - יעלה המון (מאות שקלים לביקור, אלפי שקלים לבדיקות). ציוד לתינוק - אפשר לקבל הכל יד שניה במצב טוב מחברים או בפרוייקט אגורה, או במחירים סמליים באתר יד 2 ואפשר ללכת לחנות סופר פלצנית ולקנות "חבילת לידה" ב-10000 ש"ח. מה שתמיד עולה והרבה זה חינוך עד גיל 5 וגם פה אפשר לבחור בין אמא/אבא במשרה מלאה, מטפלת, גן פרטי, גן רווחה - והמחירים משתנים מאיזור לאיזור. דירה - אפשר לא לשפץ בכלל או לשפץ באינסוף כסף - אתה מחליט לפי התקציב שלך מה לעשות. תכולת דירה - כמו עם ציוד לתינוק.... כמעט הכל אפשר דרך אתר יד 2 או אגורה... או לקנות את הדברים הכי יקרים ואמינים בחנויות הכי יוקרתיות. בקיצור - קח את התקציב שלך ולפי זה תחלק בסדרי עדיפויות.

avital42

New member
זה יעלה לך כמה שתחליט להוציא

הכסף שאתה הולך להוציא הוא שלכם. אתם יודעים כמה יש לכם, ולכן זה השורה התחתונה. עכשיו תעשו חשבון הפוך. כמה אתם מקציבים, ע"פ סדר העדיפויות שלכם,לכול סעיף. העיקר זה לא לחרוג!!! המון בהצלחה

ליטל Lital

New member
מה עם בדיקות גנטיות? חומצה פולית? ברזל?

נכון שויטמינים במהלך ההריון עולים מעט יחסית, אבל גם זו הוצאה שמצטברת. לנו כזוג עם ביטוח משלים הבדיקות הגנטיות עלו קרוב ל-1,800 ש"ח (שנינו אשכנזים, זה קצת יותר בדיקות מזוגות מעורבים). השקיפות העורפית, סקר ביוכימי, ועוד כמה בדיקות כאלה - עולות 100 ש"ח לבדיקה שגם זה כסף כי זה מצטבר. קורס הכנה ללידה (במכבי זה לא ממומן) עולה גם הוא בין 400 ל-800 ש"ח. האם אלה מותרות בעינייך?

דבר ראשון - שיעורי בית

1. בקשר לילד הערכות של מומחים הם שבשנה הראשונה של ילד זוג מוציא עליו 30 אלף ש"ח הכי חשוב לא להתפתות ולקנות את כל החבילות שמוכרים לתינוקות ולקנות רק מה שצריך עגלה לא להשתגע להשתגע על עגלות של אלפי שקלים ולהתייחס למשקל של העגלה - חשוב שתקנו עגלה קלה אנחנו קיננו עגלה עם סל-קל ב-900 ש"ח אם אני לא טועה (עברו 4 שנים) שהיא קלה ולעומת זאת יש לי חברות שקנו עגלות יקרות וכבדות ובגיל שנה שזה כבר ממש כבד קנו עוד עגלה יותר קלה. מיטה - בסביבות 1,000 ש"ח תבדוק שעומדת בתקן, אנחנו קנינו השילב מיטת תינוק שהופכת למיטת לילד עד גיל 7 בינתיים כבר קנינו לילדה מיטת ילדים גדולה אבל אם בעוד שנתיים אתם תקועים בלי כסף אתם פשוט הופכים אותה למיטת ילדים בלי בעיה. רדיטור אם אני לא טועה בסביבות 200-300 ש"ח . בגדים אל תקנו בהתחלה רק 2-3 בגדים אתם תקבלו הרבה אני לא קניתי לילדה כלום עד גיל 6-7 חודשים קיבלנו המון אבל תיקח בחשבון אם אשתך לא תניק סימילאק/מטרנה לא זול חיתולים גם - בשניהם תעקוב אחרי מבצים אם ההורים עוזרים תבקשו שיקנו לכם את הדברים הגדולים כמו מיטה עגלה סל-קל. 2.תכולת דירה - גם כאן תלוי בסטנדרט שאתה רוצה מה שאתה צריך לעשות זה או להסתובב בחנויות ולעשות רשימת קניות ומחירים או להכנס לכל מיני אתרים באינטרנט ושוב לעשות רשימה עם מחירים. 3. בשיפוץ השמיים הם הגבול תיקח כמה הצעות מחיר ואז יהיה לך סכום מדוייק אם תרצה תפנה אלי במסר ואשלח לך אנשים להצעות מחיר. *** כדי להיות חכם יותר צריך הרבה ריצות וכאב ראש כשאנחנו קנינו את הבית הינו ב- 100 חנויות לפחות (אני לא מגזימה) של ריהוט ובהרבה של ריצוף (גם שיפוץ) תעקוב אחרי מכירות של רשתות גדולת קנינו את המכונה והמייבש מעודפים של שנה קודמת הרשתות נותנים לך את אותה אחריות בדיוק ותכלס אין ממש הבדל בין שנה לשנה ואותו דבר בדיוק לגבי הדברים שקנינו לילדה הסתובבנו הרבה מצאנו איפה זול ואחרי שילדתי בעלי קנה. **עוד טיפ לא פחות חשוב אם אתם לפני עיצוב הבית ולפני לידה תחשוב צעד קדימה על בטיחות מזנון גבוה בלי זכוכיות רהיטים שלא יהי מסוכנים לילדים, גובה השקעים. סלון מעור כשהילד שלך יגיע לגיל שנה תבין למה. שיהיה במזל טוב ותהיה רגוע שכולנו עוברים את זה

chenshotokan

New member
מנוגע לתקופת ההריון עצמה

לדעתי יש הוצאות בממוצע של בסביבות 400-1000 ש"ח בחודש (מחודש שני- שלישי, תלוי מתי הגוף מתחיל להשתנות)- רק להריון עצמו לא כולל דברים לתינוקת שתוולד. שזה כולל בדיקות שונות לווא דווקא פרטיות, והדבר שכולם שוכחים - בגדים בגדים בגדים וחשקים לדברים שונים. לנו למשל היתה הוצאה של 100 ש"ח בשבוע על גלידות וקרחונים קטנים כי הגוף שלי לא הסכים לקבל שום צורה אחרת של חלב וזה העביר לי קצת את הבחילות וההקעות.ועוד 50 ש"ח בשבוע על מסטיקים. בנוגע לבגדים, הגוף מתרחב, אם יש מימי לקחת בגדים יותר גדולים לחלק מהזמן זה מצויין, בממוצע פעם בחודשיים וחצי צריך להחליף "מלאי" כי הגוף משתנה, ואצלי יחסית הוא פחות משתנה מאצל אחרות, אז אולי אצל אחרות זה יותר...

מה???

כל מה שציינת זה דברים שאם רוצים ויש אפשרות להתפנק - קונים, ואם לא אז מוצאים פתרונות חלופיים: הבדיקות דרך קופת חולים הן בהשתתפות עצמית של עשרות בודדות של שקלים, בגדים אפשר לקנות לכל ההריון כבר כשמתחילים להשמין והם גדלים איתך (לי הספיקו 2 מכנסיים ו 4-5 חולצות) וקרטיבים אפשר להכין בבית בכמעט חינם... ומסטיקים? נו שוין, תלעסי גת... אגב, גלידה זה בעיקר סוכר ושומן, החלב שם זניח (ובכלל הדעות חלוקות לגבי עד כמה חלב פרה הוא בריא וחיוני לבני אדם).

chenshotokan

New member
חולקת עליך

בדיקות גם דרך הקופה זה לפחות 100 ש"ח בחודש, יש השתתפות עצמית, ויש בדיקות שלא כלולות כמו בדיקות דם במעבדות זר (אולי גם זה לדעתך פינוק? והשתתפות עצמית של 100 ש"ח על שקיפות עורפית גם זה פינוק? ולי אין את הביטוח הבסיסי של הקופה, תחשבי שיש בנות שיש להן את הביטוח הכי בסיסי.... יש כדורים של ויתמינים/ברזל למינהם שכן צריך לקחת. אני לא יודעת איך הספיקו לך 2 מכנסיים ו 4-5 חולצות, אלא אם את הולכת עם אותם המכנסיים 3-4 ימים בשבוע או לחולופין שמה אותם במייבש כל הזמן או מכבסת מכונה של יום יומים. ומה עם חזיות ותחתונים לא צריך? וכותונות/בגד נוח להסתובב בבית, ובגד אחד לארועים. ובכלל הבגדים שקניתי בחודש השני שלישי - כבר לא טובים לי בחודש שישי-שביעי, ואין סיכוי שהייתי לובשת את הבגדים של היום בחודש שני שלישי כי הם היו גדולים מידי עלי. אני לא חושבת שבגדים זה מותרות אם הולכים לעבודה כל יום.. ולפעמים לבקר משפחה/חברים בערב,גם בהריון צריך להראות נורמאלים לשמור על היגיינה ולהחליף בגדים, במיוחד בקיץ שלפעמים מחליפים בגדים גם פעמיים ביום (ולפעמים יותר). בגלל זה כתבתי טווח של 400-1000 ש"ח. בימינו ב 400 ש"ח אי אפשר לקנות יותר מידי... (אלא אם את מאזורים זולים מאוד כגון הצפון או הדרום). 3 חזיות זה לפחות 300 ותחתונים זה לפחות עוד 70 ש"ח תוסיפי לזה עוד כדורי ברזל - הגעת ללפחות 400. וזה עוד בלי בגדים ובלי בדיקות. ובנוגע למאכלים - כל אחד מה שחיוני לו... יש בנות שעוזר להן לימון, ולי עזרו קרחונים גלידות ומסטיקים - בעיני זה לא פינוק. הם מונעים ממני להקיא עוד כמה פעמים, וקצת מקלים את הבחילות שאוכל לתפקד,וזה הרבה הרבה יותר זול מאשר להפסיד יום עבודה כי מקיאים כל היום ומרגישים בחילה עד כדי כך שקשה לדבר עם לקוחות/ עמיתים לעבודה. להכין בבית לבד קרחונים - נראה אותך מפוצצת מקרר בקרח שעשית לבד כשקצב האכילה הוא לפחות אחד בשעה. השלוקים גם ככה לא יקרים והם פיתרון אידיאלי בשבילי. לגבי גלידה- זה המוצר חלב היחידי שהצלחתי לאכול - וכן הוא חיוני גם לדעת הדיאטנית (ולא אני לא בדיאטה רק רציתי לבנות תפריט להריון)... אז נכון יש בנות שיש להן מזל ומרגישות נפלא והקוף שלהן בקושי משתנה, כתבתי לו את דעתי מנסיון אישי שלי ושל חברות.

פנומן 72

New member
לא שאני רוצה להרפות ידיך

אבל אם אתה חושב על תשלומים עתידיים בזמן שאתה חושב על לעשות ילד - זה בעיקר על תשלומי מזונות. 30% מהגברים נופלים שם. אל תחשוב שאתה חסין.

מתי11

New member
דעתי

שלום לך גם ממני, ילד - אם ההריון קורה באופן טבעי אז הכל בסדר ויש את ההוצאות על בדיקות השותפות דרך הקופה ( לא כוללים אתת כל הבדיקות האפשריות).יש בדיקות שמאוד מומלץ לעשות אבל אינן כלולות בסל כמו מי שפיר,סריקות,בדיקות גנטיות למינהן.לעשות אותן בדיקות אצל פרופסורים זה לא פינוק,תאמין לי.אף אחד/ת לא יודע לאן ההריון יוביל אותו ומה יצטרך לכן זה ממש לא פינוק.יש לקחת בחשבון תרופות שונות שלוקחים במהלך ההריון.אני היתי מסכמת את נושא הבדיקות המורחבות ותרופות בהריון לבערך 4-6,000 ש"ח. בגדים ונעליים בהריון - תמיד אפשר לקחת מחברות או לקנות יד שנייה וכמובן צריך להיות צרכן נבון.לי היו כמה זוגות מכנסיים עם גומי שהתאימו ליום יום וזוג יותר אלגנטי ליציאות וכמה חולצות.הסתדרתי די טוב. פינוקי אוכל - זה באמת מאוד אישי אבל גם כאן ,לא צריך להשתגע.הריון זה תהליך טבעי בסופו של דבר ויש לרסן את יצרים. הריון לא טבעי - מבחנות וכו'....-עשרות עד מאות שקלים,מקווה שלא תצטרכו לדעת אפילו מה זה. הוצאות בשנה הראשונה-מטפלת,גן פרטי,מעון של נעמת/ויצו - הכל עינין של חישובים כלכלי ורגשי.מטפלות רוצות בין 4,5-6,000ש"לחודש באזור תל אביב והסביבה.גן פרטי עולה בסביבות 2,500 -2,700 ש"ח לחודש,נעמת/ויצו - בהתאם להכנסה למיטב ידיעתי.בייביסיטיר - 30-40 ש"ח לשעה.להוצאות האלו היתי מוסיפה עוד כ 10 % בלתי צפויים - חופשים,שביתות וכו'... בשנים לאחר מכן - מערכת החינוך הציבורית - צהרון כ 1,700-1,800 ש"ח,התשלום לגן טרום חובה כ 800 ש"ח.גם כאן יש לקחת בחשבון את החופשים ובייביסיטר או מטפלת(לאמהות העובדות משרה מלאה כמבון). דירה - אתם צריכים להחליט מה האפשרויות הכלכליות שלכם.שיפוץ זה בור ללא תחתית.אפשר לקנות קרמיקות במחיר 50 ש"ח למטר ואפשר לקנות ב500 ש,ח למטר.מטבח - יש מטבחים שעלותם עשרות אלפיי דולרים ויש בעשרות אלפי שקלים!!!לדעתי כדי לקחת אדריכל שיעשה לכם תוכנית וכבת כמויות קודם כל.על בסיס כתב הכמויות תוכל לדעת מה ההוצאות בגין שיפוץ ,ללא פיצ'פקעס וכו'...לפי היכולת הכלכלית שלכם תוכל לדעת כמה אתה יכול להרשות לעצמך להשקיע במטבח,ריהוט ,קשקושים וכו'...יש גם דברים שניתן לרכוש מאוחר יותר -וילונות,שטיחים .... מקווה שעזרתי במקצת בהצלחה

כולם שכחו את השוס הגדול

והוא אבדן ההכנסה הצפוי כתוצאה מהריון ולידה. נזכיר שגם היום (למרות שאסור בחוק) נשים מפוטרות בגלל כניסה להריון או מייד אחרי הלידה. ואם הן לא מפוטרות - הקידום שלהן בעבודה מתעכב והמשכורת בהתאם.

למעלה