כלי תוכנה ב´

• פותח הנושא ted
  • פורסם בתאריך

ted

New member
כלי תוכנה ב´

בהמשך לפרק א´ של כלי תוכנה: הכלים הגרפיים הנוספים שקיימים כדי להשפיע על החדות הויזואלית של התמונה הם: ג. במהלך העברת קובץ ל JPG בפרט כאשר דוחסים המון, נוצרים ארטיפקטים (תופעות לוואי) עקב תהליך הדחיסה. הדבר בולט בשני מקומות – כאשר יש משטחי צבע אחידים (שמים וכ"ו) ובאזורי גבולות הדמויות שבתמונה – במעברים בין כהה לבהיר. תופעות הלוואי האלו לפעמים מפריעות מאוד לאיכות הויזואלית של התמונה. ישנם שני פתרונות לבעיה זו: 1. פתרון תוכנתי כ – PLUG IN לתוכנה גרפית (יש לפוטושופ מספר (plug ins או בתוכנה הגרפית עצמה יש לפעמים כלים שתפקידם להחליק ולתקן את הבעיות הנוצרות עקב הדחיסה (ב Paint Shop Pro 7 יש כלי מובנה, לא רע בכלל). 2. פתרון לפני הדחיסה. פתרון זה ממליץ לדחוס מה שפחות, ולהגיע לגודל הקובץ הרצוי ע"י RESAMPLING של התמונה המקורית. למשל, אם יש לי קובץ של 3.3 מגאפיקסל ממצלמה דיגיטלית או מסריקת פילם (2048X1536 , כ-9 מגאבייט TIFF ) , ואני צריך להקטין אותו לגודל של 100K למשל, מה שאעשה זה אקטין אותו על ידי RESAMPLING לגודל של 1280X960 (1.3 מגאפיקסל, הקובץ קטן פי 2.5 בערך) ואח"כ אדחס אותו פי 35 בערך. זה יצא הרבה יותר טוב מבחינת תופעות הלוואי והאיכות הויזואלית מאשר אנסה לדחוס את הקובץ המקורי שלי פי 90 . כמובן שהפתרון הזה ישים רק כאשר הקובץ המקורי נמצא בידי, ולא כאשר אני מוריד תמונה מהאינטרנט או מקבל בדואר אלקטרוני מחבר. ד. הכלים הטובים ביותר להשבחת האיכות הויזואלית של תמונה הם כלי ה - RESAMPLE שמותקנים בתוכנה הגרפית עצמה, (בתנאי שזה נעשה נכון) וכלים חיצוניים ייעודיים למטרה הזו כמו למשל GENUINE FRACTALS של חברת ALTAMIRA . בכל תוכנה גרפית קיימת האפשרות של הגדלת והקטנת התמונה על ידי תהליך של אקסטרפולציה. ישנם מספר גדול של אלגוריתמים (כלי תוכנה) שכל אחד מתקרא בשם אחר, אבל כולם מיועדים לאותה מטרה, לשנות גודל התמונה. כיצד עושים זאת? בלי להכנס לכל המתימטיקה הנלווית העקרון פשוט: בין שני פיקסלים קיימים משתילים פיקסל שלישי שהוא הממוצע בין השניים. למשל, אם יש פיקסל ירוק ואחריו פיקסל אדום, מושתל ביניהם פיקסל שלישי בצבע ביניים – צהוב. כמובן שזה יותר מסובך, כי הפעולה מתבצעת בשני הצירים – לאורך ולרוחב, כך שלכל פיקסל יש ארבעה שכנים – ימין ושמאל, למעלה ולמטה. על ידי השתלת פיקסל ביניים, התמונה גדלה פי שניים בכל ציר, כלומר השטח שלה גדל פי 4 וכך גם גודל הקובץ. ניתן להגדיל או להקטין את התמונה לאו דווקא בכפולות שלמות, אלא אפילו פי 1.89 למשל. שוב, כלי התוכנה יודע להשתיל את הכמות הנכונה של הפיקסלים בתמונה (או לגרוע כדי להקטין). אם אנחנו רוצים לשנות את גודל התמונה, על מנת לשפר את החדות הויזואלית, הדרך לעשות זאת היא טיפין טיפין. למשל, נגדיל את התמונה ב 50% , נפעיל בעדינות את כלי ה UNSHARP MASK, נגדיל שוב את התוצאה ב 50% וכן הלאה. קיים Plug In לפוטושופ שקרוי SI ((STAIR INTERPOLATION שעושה את ההגדלה טיפין טיפין. זהו ACTION חינמי של פוטושופ, וכדאי להורידו מהאינטרנט. הכלי החזק ביותר לדעתי היא תוכנת ה GENUINE FRACTALS (GF) של אלטמירה. ניתן להוריד דמו מהאינטרנט באתר: http://www.lizardtech.com/ . התוכנה הזו מתלבשת על פוטושופ ומאפשרת לשמור קובץ בפורמט חדש עם סיומת STN שהם קוראים לו LOSSLESS – חסר איבוד. לאחר ההתקנה של התוכנה, קחו תמונת JPG בפוטושופ ותשמרו אותה עם הסיומת STN . סגרו את הקובץ ופתחו אותו שנית. כעת התוכנה מאפשרת לכם לקבוע את ההגדלה. היא פורסת את התמונה המוגדלת על המסך שאח"כ ניתן לשמור אותה כ JPG . לא להאמין למראה העיניים! כדאי להוריד ולשחק עם הדמו. מצורפת בזו דוגמה של תמונה מוגדלת סתם לעומת מוגדלת עם GF – התמונה משמאל לפני התיקון, מימין אחרי. שימו לב לפרטים בעלה למטה. להנאתכם.

ted

New member
הערה:

אני מזכיר רבות את פוטושופ בכתבות שלי, והיא תוכנה מצויינת. לפני כמה זמן יצאה אדובי עם גירסת פוטושופ לאנשים כמונו - שהיא ממוקדת בטיפול בצילומים. קוראים לה פוטושופ אלמנטס, ויש בה כמעט הכל מה שיש בתוכנה הגדולה, חוץ ממספר דברים שהם ממוקדים להוצאה לאור, כמו עבודה במרחב צבע CMYK וכדומיהם, אבל יש בה הרבה תוספות ייחודיות לצלמים, שאין בגרסה הגדולה. הדבר הגדול בסיפור הוא שהיא עולה בארה"ב רק 100 דולר, וניתן להשיגה כיום שם גם ב 50 דולר (הגירסה של פוטושופ הגדולה עולה למעלה מ 600 דולר בארה"ב). אולי כדאי להתארגן ולרכוש כמה עותקים למעוניינים, או לדבר עם היבואן המקומי? חיים - אולי אתה יכול לעשות משהו?

10101

New member
אני אבדוק עם נציג Adobe בארץ.

וזה לא קרט. ראשית, אני חייב לציין שנעים לראות אנשים שמחפשים את הדרך הזולה במסגרת החוק !!! חדש בין היהודים, אבל עובדה. במקרה הגרוע, במרץ יש לי פגישה בארה"ב עם ספק שלנו, ואם יש רצון במספר תוכנות, אוכל לבצע הזמנה בארה"ב ויש לי שם כתובת פעילה, כך שאין בעיה עם המשלוח. לא לשכוח שאחזור ארצה במהלך אפריל, קרי ש 10 ימים אחרי פסח. הנה לינק לפרטים על התוכנה בחנות פופולארית בארה"ב חיים

yairleo

New member
גם אני מעוניין מאד

אני מנסה לעבוד בפוטו שופ הרגיל וזה מסובך התוכנה ניראית לי נהדרת אז זה רעיון נהדר לרכוש את התוכנה במרוכז. יאיר

ted

New member
דברתי עם קרט היום -

הם רוצים בשביל פוטושופ אלמנטס (לא מגוייר) 159 דולר לפני מע"מ. שאלתי למה כל כך יקר בהשוואה לארה"ב, והתשובה שלהם היא שהם נותנים תמיכה מקומית שעולה להם הרבה כסף. זה די הגיוני. אנסה לבדוק מחיר אמיתי בארה"ב מחר. מה דעתכם?

oriel29

New member
יש לי קשר לספק תוכנה בארץ...

כול המעוניינים בתוכנה הפשוטה(אלמנטס) או לחלופין המקורית והמלאה הכוללת את אפשרויות פורמט ההוצאה לאור (לגרפיקאים) יפנו אליי במייל, אם נאסוף מספיק פניות, אוכל להשיג מחיר דומה מאוד לאמריקאי... אוריאל

yairleo

New member
מעוניין

כמו שחיים כותב תמיד יש לקנות את האורגינל. מעוניין אנא שלח אלי את ה- מייל שלך שלי הוא [email protected] תודה יאיר

oriel29

New member
שלחו ל [email protected]

כמו כן מדובר בלהשיג מחיר טוב לכמות גדולה, כמובן עותק חוקי ברכישה חוקית הגרסה המלאה עולה בערך 900 דולר והחלקית (ללא אפשרויות הוצאה לאור) צריכה לעלות בערך 75 דולר, אם נאסוף פניות רבות נוכל הלהשוות את המחיר לזה האמריקאי..

10101

New member
שימו לב לטעות נפוצה

חברות תוכנה מספקות לפחות 2 מחירים למוצריהן. 1. מחיר לחינוך, סטודנטים, מורים... 2. קופסא לעיתים ניתנים צחירים ל OEM שאמור להימכר יחד עם מוצר חומרה, לדוגמא תוכנות שמסופקות עם סורקים מדפסות וכדומה. מחירי תוכנה לחינוך יכולים להיות זולים ב 30-50 אחוז מקופסא מלאה. זו הסיבה שניתן למצוא באינטרנט מחיר של 59 דולר לתכנה שעולה בדרך כלל 100 דולר. חיים

yairleo

New member
בואו ניקנה יחד

כח קניה גדול , פירסום דרך ה-WEB ניתן בוודאי לקבל מחירים טובים. יאיר

למעלה