כלב חדש

ztapuz

New member
כלב בפעם הראשונה

היי , אני גרה במושב ורוצה לקחת כלב בפעם הראשונה בחיי . פתאם התחלתי לחשוש , אני רוצה שהוא יהיה משוחרר , מה אם הוא יעשה נזקים ? הוא על אחריותי ! מה אם הוא ינשך אחרים , יריב עם כלבים , יהרוס לשכנים את הדשא , יפיל פחי אשפה . אין לי שום כוונה לקחת כלב מופרע , אני רוצה לקחת כלב בוגר וטוב מתנו לחיות לחיות , אבל איך אני אדע שהוא בסדר ? ואיך אדע שהוא יודע לשמור על עצמו , לא ידרס , וידע להגיע חזרה הביתה . מישהו יכול להפיג את החששות שלי ?

collie

New member
לפי דעתי כלב לא צריך להיות לבד

משוחר. יש לנו אחריות לחיות שלנו וצריכים לדאוג להם. אומרים שלכלב יש שכל של ילד בן 3 שנים ואני לא חושבת שאיזה אבא או אמא עם קצת אחריות איתנו לילד שלהם בגיל הזה לחצות לבד את הכביש או ללכת לבד ברחובות. אני אישית לא חושבת שמישהו יוכל להבתיח לך שאת תקבלי כלב שיודע לשמור על עצמו ולא destroy דברים- כלב הוא כלב ואם הוא יהיה לבד וירא מקור למשחק הוא ישחק עם זה גם אם הוא יהרוס את זה. לי יש כלב מקסים שהוא ממש לא נחשב למופרע אבל בכל אפשרות שיש לו ומשעמם לו אז הוא לוקח דברים כמו נעלים וממש הורס אותם. גם את הגינה וגם אם הוא רואה כלב יותר גדול ממנו והוא מפחד אז הוא רוצה לתקוף אותו אבל מזל שהוא תמיד יוצא לטיול שלו עם leash . גם תחשבי אם יש ילד או אפילו מבוגר שמפחד מי כלבים ויעשה movement שיפחיד את הכלב והכלב שלך יחשוב שרוצאים לתקוף אותו הוא יתקוף את הבן אדם ואת תהיה אשמה בזה ב100%. גם יש כלבים שמאד אוהבים גלגלים והם רצאים אחרי bicycle ומכוניות וזה ממש מסוכן. אני רואה פה בשכונה שלי מה קורה עם זה וזה מפחיד. יש הרבה כלבים גדולים ומסוכנים שמשתובבים חופשים כמו אמסתפים ואם הם לא יהבו את הכלב שלך אז את יודעת מה יכול לקרות לא. גם חשבת מה תעשי איתו עם תחליתי ללכת לכמה ימי חופשה? אסור leave אותו לבד. את צריכה לברר אם מישהו יהיה מוכן לשמור עליו. גם הכלב שיש לנו הוא הכלב הראשון שהיה לנו אבל חוץ מי הנושא של העיקור ידעתי שזה הרבה אחריות אבל לא תיארתי לעצבי עד כמה לפעמים זה יכול להיות קשה. לא לחשוב שלגדל כלב תמיד יהיה כיף וקל למרות שאנחנו בחיים לא נוותר עליו (ויתרנו על טיול בגלל הכלבלב שלנו אבל עליו בחיים לא) עוד משהו עם בכל זאת את מחליתה כן לקחת- אם הכלב לא מסורס חשוב לסרס אותו כדי למנוע מחלות ועוד גורים שלא רוצאים אותם. גם תחשבי על האחריות שיש לך ל15 שנה עם לא יותר. כלב זה לא צעצעו זמני שאפשר לזרוק אותו כאשר הוא כבר לא מתים לסגנון חיים שלנו או אם הבן זוג שלנו לא רוצה אותו. לאמץ כלב זה כמו לאמץ ילד למשפחה. אם זוקרים את הבע"ח אחרי זמן שהוא היה איתנו זה truama לבע"ח שקשה להתגבר עליו. כלב זה הרבה הרבה אחריות והרבה פעמים הוא יעשה משהו שירגיז אותנו אבל חשוב לזכור שהוא לא מבין וצריכים המון סבלנות ולא לארביץ אלה לדבר איתו בtone שהוא יבחין שאנו כואסים עליו. וכמו שלא נזרוק ילד כי הוא הרס לנו את הבית גם לא נזרוק את הכלב שלנו. בקיצור אני מתצטערת שאני לא עוזרת לך עם החששות שלך אבל הם נכונות ובשביל לך, ובשביל השכנים ובמיוחד בשביל הכלב אל תקחי כלב אם את מתכוונת לתת לא להיות משוחרר כי שוב אף אחד לא יכול promise לך שהוא לא ידרס (מה אם ירא כלב או חתול בצד השני של הכביש וירוץ אליהם או אם יחצה את הכביש ויבוא מכונית במהירות????) מצטערת על ההודעה ההרוקה אבל שמדובר בבע"ח מאד חשוב לי לומר כמה שיותר כדי לנסות ולעזור וגם סליחה על העברית שלי.

ztapuz

New member
תודה על התשובה הארוכה

בן הזוג שלי לא רוצה שהכלב יהיה בבית . אז מה שנשאר זה שהוא יהיה בחצר ובתוך שטח מגודר . הוא הוא לא יהיה מסכן כשכולם מסתובבים חופשי , ורק הוא כלוא ? האם בתנאים האלו כדאי כבר לוותר על הכל ?

collie

New member
תשובה

טוב לפי דעתי : אומרים שלא כדי לקחת בע"ח אם הבן זוג לא כל כך אוהב או רוצה כי אז הבע"ח וגם הבני זוג יסבלו והאמת ראיתי אז זה אצל חברים שלנו ואני בטוחה שיש עוד דוגמאות כאלה. גם לנו יש חצר מגודר ולפעמים אני באמת חושבת איזה מסכן הכלב שלי שהוא לא בחוץ עם הכלבים אבל אז אני שומעת כל מיני סיפורים על כלבים משוחחרים ואני אומרת שיש לכלב שלנו מזל לכלב שהוא לא משוחרר. אני שומעת סיפורים על כלבים שהלכו לאיבוד או גנבו אותם. כלבים אפילו כלבים קטנים שהיו משוחחרים ונשכו איזה ילד ואפילו אם לילד לא קרה כלום ההורים התלוננו (כי לא חסר אנשים בלי לב לחיות) והכלב המסכן בהסגר. גם שמעתי סיפורים על הנשים שחיפשו את הכלב שלהם ואז מצאו אותו דרוס בכביש (כן אני שומעת הרבה סיפורים כאלה גם מי שכנים וגם מי חברים ובמיוחד בפורוםים של בע"ח). כאשר אנחנו לוקחים את הכלב שלנו לטיל אז הוא משחק עם כלבים או יש כלבים בגודל שלו שהם מכירים והם באים לשחק איתו בחצר שלנו. אולי באמת כדי לך לחשוב על זה שוב? תוכלי לעמוד בזה שגם בקור כאשר יש רעמים הבן זוג שלך לא יסכים להכניס את הכלב שלכם הביתה. גם כאשר אתם בבית ומאד חם בחוץ למשל כמו אתמול האם תסכימי להיות בתוך הבית במזגן והכלב המסכן בחוץ בחום. אני פשוט חושבת על הכלב שלי ואני יודעת איך הוא מרגיש במזג אוויר (אתמול בבוקר בטיול שלו הוא כל הזמן משך אותנו לחזור הביתה והוא מאד מאד אוהב לטיל גם בגשם). אני חייבת לומר שלי יש מזל כי תמיד רצאיתי כלב ואמא שלי לא רצתה כלב בבית. אחרי החתונה יומיים אחרי הhoneymoon אני ובעלי לקחנו כלב כי שנינו תמיד רצאינו וזה מאד כיף ונחמד שגם הבן זוג אוהב אותו ומכניס אותו לא רק הביתה אבל גם למיטה

יורקי 27

New member
"סליחה" על ההתערבות אבל

כשאני כתבתי לך את הדברים כעסת עלי...אבל כשאחרים אומרים לך את אותו דבר אז זה בסדר??? לפחות אל תתנפלי שנמאס לך ושתוקפים אותך, כי ההודעה שלי היתה פחות ארוכה מזו של coolie

collie

New member
טוב אני לא טובה בסיכומים כמוך ../images/Emo8.gif

אבל באמת בסוף שנינו אמרנו אותו דבר.

kasa

New member
אני בהחלט מסכימה עם הדיעה

שנאמרה לך כאן - לא מומלץ בכלל לקחת כלב אם קיימת התנגדות נחרצת של אחד מבני הזוג - זה מתכון לצרות, ולאומללות - שלכם, ושל הכלב. לא לגמרי הבנץי גם - האם אתם רוצים כלב לצורך מסויים ?! (שמירה וכד') או כבן-משפחה ?? את עצמך נשמעת לי גם מהססת לגבי העניין, ולאור הסתייגות בן-זוגך, אני חושבת שכדאי לכם לוותר על הרעיון. כלב יכול ואוהב לחיות בחוץ, אך זה דורש גם השקעה רבה מצידכם (למשל - לסדר לו מקום מקורה ומוגן מפני שמש, רוחות, וגשמים וכל מזג אויר אחר. לרסס את המקום הזה למניעת קרציות ופרעושים. לנקות את השטח. להוציאו לטיולים מספר פעמים ביום וכו'). מעבר לכך, שלדעתי, בתנאי מזג אויר שרבי או גשום וסוער - זה בהחלט התעללות להשאיר כלב בחוץ. כלב הוא בן בית, בן לוויה. ואם מראש ברור שהוא לא יהיה כזה - לדעתי, כדאי לוותר. את כמובן יכולה בינתיים לנסות לשכנע את בן-זוגך שכלב הוא בן משפחה.

ztapuz

New member
כלב חדש

היי , יש לי שתי שאלות 1 - אנו רוצים לקחת כלב ושיהיה רוב הזמן בחוץ , רק מידי פעם בבית , האם זה אפשרי ? או שמהרגע שהוא יבין שהוא יכול להכנס , הוא יהיה שם כל הזמן . יש לי בעיה כי בן הזוג שלי מעדיף שהוא לא יכנס . 2 - כאשר הולכים לתנו לחיות לחיות , איך יודעים שהכלב שבחרנו הוא רגוע , ובעל מזג טוב ? שמעתי על סיפורים של אנשים שקבלו כלב מופרע וכשדברו אח"כ עם תנו לחיות לחיות לגבי החזרה הבינו שהכלב היה ידוע "כבעייתי" וכבר הוחזר כמה פעמים.

יורקי 27

New member
נסיון לתשובה....

מה הכוונה רוב הזמן בחוץ??? האם יש לכם חצר סגורה??? אם אין חצר סגורה אז לדעתי בשום אופן לא להשאיר את הכלב בחוץ כי הוא יכול לברוח או להדרס או ללכת לאיבוד.... במידה והחצר סגורה - עדיין זה לא לענין לדעתי לקחת כלב ולהשאיר אותו בחוץ כל הזמן, בחורף קר מדי, בקיץ חם מאד וזו לא צורה לגדל כלב - כמובן זאת דעתי, ההחלטה היא שלכם. ולגבי השאלה השניה - כלב זה לא צעצוע שאפשר להחזיר - זאת בכלל לא אופציה - כשמחליטים לקחת כלב אז מקבלים גם את האחריות לטפל בו ולגדל אותו גם אם זה קשה וגם אם הכלב קצת מופרע, הרי הכלב לא יכול להגיע עם תעודת ביטוח וזה לא לענין להחזיר את הכלב אם הוא קצת מופרע ולא כמו שציפינו - זה כמו שיהיה לכם ילד שיהיה קצת בעייתי מה תעשו??? תמסרו אותו לאימוץ ותלדו ילד אחר במקומו??? לדעתי אתם צריכים לחשוב פעמיים על כל הדברים האלה לפני שאתם מחליטים לקחת כלב, כי זה לא כל כך פשוט - הכלב מסכן ואי אפשר לקחת אותו ואח"כ להחזיר אותו - הוא לא צעצוע ויש לו רגשות והוא יקשר אליכם. אז באמת אני מציעה שתחשבו פעמיים לפני שאתם מגיעים להחלטה.

ztapuz

New member
נמאס !!!!!!!!!!!!!!!

נמאס לי , כל פעם שכותבים פה שאלה , ישר מתנפלים עליך כאילו שאתה הולך להתעלל בבעל החיים שלך . למה אני לוקחת כלב , כדי להתעלל בו ? מה זה כל הטפות המוסר האלו ? למה אני שואלת את כל השאלות ועושה הכנות , כי לא אכפת לי ? אולי גם תלמדו איך להתייחס לבני אדם , ולא רק לחיות . גם לי יש רגשות , ונמאס לי שכל הזמן תוקפים פה . אז שלום לכם ... הכלב שלי יהיה מאושר עם העזרה שלכם ובלעדיה .........

יורקי 27

New member
אף אחד לא התנפל עליך...אמרתי

לך את דעתי בצורה יפה ובלי לפגוע ולהתנפל, חבל שכך את מקבלת את הדברים, כל אחד יכול להביע את דעתו - אף אחד לא אומר לך מה לעשות, גם כתבתי לך את זה שההחלטה היא שלך....

אודליה3

New member
../images/Emo45.gifאת ממש צודקת..

אתם ממש מתנפלים וחושבים שאתם יודעים הכל..
.. אתם מתנפלים כי היא שאלה אם אפשר לגדל בחוץ ואתם כבר עונים שלא כי הוא יכול להדרס וכו'..
.. ממש ממש צודקת!!

יורקי 27

New member
תראי אודליה, אנחנו עונים מה שאנחנו

חושבים ואולי זה לא תמיד מה שהשואל רוצה לשמוע, אך אין מה לעשות, ואי אפשר לאמר שמתנפלים על כל תשובה שלא מוצאת חן, לכל אחד יש דעות שונות ולכל אחד זכות להביע את דעתו ולאמר מה שהוא חושב ולא צריכים לקבל כך את הדברים, בסופו של דבר ההחלטה היא שלהם אם לקחת כלב או לו אך כל אחד אומר להם את דעתו, גם אם זה בעד וגם אם זה נגד. יכול להיות שמי ששואל לא תמיד מודע לכל הדברים וזה תמיד טוב לשמוע דעות של אחרים גם אם זה לא בדיוק מה שרוצים לשמוע, זה לא נקרא להתנפל. אל תקבלו כך את הדברים.

robin hood

New member
נסיון לתשובה...

1. הכלב יהיה רוב הזמן בחוץ - זו לא בעיה בפני עצמה. הרבה כלבים אוהבים להיות בחוץ... תלוי בסוג הכלב ובהרגלים שלו... החצר צריכה להיות סגורה ומתאימה לגידול כלב מחוץ לבית (סככה/מלונה, גדר וכו'...) אצלנו במושב יש הרבה כלבים שגדלים בחוץ ורק במקרים של סופה (בחורף) או שרב כבד (בקיץ) נכנסים הביתה. 2. בקשר לאופי של הכלב - זה בד"כ הימור וגם "תחושת בטן"... אין ביטוח ולפעמים כלב שנראה רגוע הוא בעצם פראי וגם כלב שנראה פראי מתגלה כרגוע... תסמכו על התחושות שלכם ובשום מקרה אל תוותרו ואל תגדירו את הבאת הכלב הביתה כ"נסיון". כשמחליטים לקחת כלב הביתה זה כמו להביא ילד לעולם - לקחת בחשבון שזה לכל החיים (של הכלב כמובן...)

Michalz70

New member
הכלב לא יהיה מסכן אצלך

גם אם הוא יחיה בחצר אם הוא יהיה משוחרר בחצר שתהיה סגורה היטב כך שהוא לא יוכל לברוח (לקפוץ מעל הגדר או לחפור מתחתיה) ותהיה לו שם סככה עם מלונה שהפתח שלה פונה לצד מזרח (שלא יכנס גשם) וכלי אוכל ומיים נקיים ושמיכה או כרית נקיים. וכמובן שהכל יהיה טוב אם תצאי איתו לטיולים מחוץ לחצר כמה פעמים ביום כמו עם כל כלב ותתני לו חום ואהבה. זה נשמע לי מתכון לחיים טובים לכלב גדול עם שיער עבה שמותאם פיזית לחיים בחוץ.

אלגריה

New member
אל תדאגי

בעמותות יש מבחר גדול של כלבים לאימוץ. כיוון שהם מעוניינים שהמאמצים יחזיקו בכלבים לצמיתות, הם דואגים להתאים את אלה לאלה. אנחנו מהווים דוגמה לכך: לפני חמש שנים הלכנו לעמותת "חבר על ארבע", במטרה לאמץ חבר לחיים. הסברנו, שאנחנו מעדיפים כלב, אך לאור האילוצים: דירה קטנה מאוד ושעות עבודה ממושכות, ניקח חתול. האנשים שם הבינו, והמליצו לנו לקחת בכל זאת כלב. הם אמרו שיש אצלם כלב שאינו גורם כל נזק בבית. מאז רונדו הנפלא אתנו. לא אומר שהוא ממושמע וצייתן. טוב, לא רצינו נחנח...
, אבל הוא באמת לא גורם נזקים. רק נוהג לעלות על המיטה שלנו בכל הזדמנות, למרות האיסור על כך, שהוא מודע לו היטב, ועורך שם מופע מחול פראי...הוא גם מחבב עצמים קטנים שנופלים, ותוחב אותם לפיו, אבל בזה הוא לא שונה מילד קטן. בזה מסתכמים ה"נזקים"... אני בטוחה שהכלב שתאמצו יסב לכם הרבה אושר ושמחה, ולא תבינו בכלל איך חייתם בלעדיו קודם... אלגריה.

collie

New member
זה שלכם היה מזל לא אומר שתמיד

זה כך. יש הרבה מקרים ששמעתי עליהם שביקשו כלב כך הוא אחר ואמרו בעמותה שלפי דעתם הוא מה שהאנשים מחפשים וזה לא היה כך. לכל כלב יש את האופי שלו והוא לא צעצעו שפועל בדיוק כמו שאנו רוצאים ולכן אי אפשר להבטיח לפי דעתי שהיא תקבל כלב עם הדרישות שלה. זה דעתי.

למעלה