כלבת הפאג שלי צורחת ונופלת על צידה - עזרה!

טוםבת

New member
כלבת הפאג שלי צורחת ונופלת על צידה - עזרה!

יש לי כלבת פאג שחורה שהיצלתי ממשפחה שהתעללה בה לפני כשנה. לפני שלושה חודשים היה לה מין התקף מוזר. היא צרחה נורא ומיד נפלה על צידה והתקשתה כשהראש בתנוחה אחרונית) . (יכולתי לקפל את רגליה) החזקתי לה את הראש בין ידיי ודאגתי שיכנס אויר. כל הסיפור לקח שניות וזה הסתיים (אני רוצה להגיד שיש לי נסיון עשיר מאוד עם כלבים וגם עבדתי במרפאה וטרינרית הרבה שנים ולא ראיתי דבר כזה) הכלבה לא פירכסה ולא יצא לה ריר מהפה. לפני חודש חזר ההתקף שוב, הפעם קל יותר. דיברתי אל הכלבה ונראה היה שהיא שומעת אותי אבל היה לה קשה לקום. שוב, זה הסתיים תוך שניות והיא חזרה לעצמה. לפני שובעיים התקף שלישי דומה. הייתי אצל הוטרינר שלי והוא אומר שזה מין התקף של חוסר חמצן ושזה טיפוסי לגזעים הפחוסים. הוא עוד אמר שהתרופה היחידה היא ניתוח שצריך לעשות בתוך לוע הכלב (לחתוך שם משהו..) לא יודעת, אומנם אני מאמינה בוטרינר שלי ומעריכה אותו מאוד, אך משהו כאן לא מסתדר לי. בכל מקרה החלטתי שאם יהיה עוד התקף אני אלך לוטרינר אחר לשמוע חוות דעת נוספת. האם מישהו כאן מכיר את התופעה? ד"ר??? תודה

לא פשוט

קודם כל היא נראית חמודה אמיתית לגבי הארועים שאת מתארת - צריך באמת לנסות להבדיל כאן בין התעלפות - שזה ארוע שנגרם מחוסר חמצן למח, לרוב על רקע של בעית לב או באמת מחסור פתאומי בחמצן כמו בעית נשימה קשה, לבין ארוע על רקע נוירולוגי (יותר בדומה לאפילפסיה). לצערי ולצערך, הכלבה שלך היא מגזע ששתי הבעיות אופייניות אצלו, כי לפאגים יש לא מעט בעיות במערכת העצבים (יש אפילו דלקת במח שספציפית לפאגים) על פניו, התאור שלך יותר נשמע לי כמו בעיה עצבית בכל זאת. העובדה שהיא נראית לך ערה, וכאילו שומעת אותך אבל לא יכולה להגיב, יותר מתאימה לבעיה עצבית בעיני (בהתעלפות הם פשוט כמו ישנים, ואז פתאום חוזרים לעצמם). כדי לברר את העניין כמו שצריך, אני ממליץ לגשת לבית דגן למומחים בתחום. ולא לחכות לזה שהמצב יתדרדר עוד אלא לנסות להגיע לאבחנה מוקדם ככל האפשר. בהצלחה

טוםבת

New member
אגב, עוד שאלה קטנה...

האם זה יכול להיות בגלל הרקע של הכלבה? (סיפרתי בקצרה שהיצלתי את הכלבה ממשפחה שהתעללה בה, הלסת שלה הייתה שבורה ובגלל שלא טיפלו בה, היא התאחתה לבד אבל עקום.. יכול להיות שיש קשר?? בכל מקרה אני אפנה לבית החולים. תודה שוב.

למעלה