כלבה שמתחבאת ועושה פיפי בבית

Levinzone

New member
כלבה שמתחבאת ועושה פיפי בבית

היי,

לאחרונה הכלבה שלנו (בת 4) מתנהגת ממש מוזר. זה לא קורה תמיד אבל בהחלט קורה יותר מדי וגרם לי לשים לב...
היא מנסה להתחבא - אם זה בשירותים, בחדר העבודה או במרפסת שירות - רק לא בסלון. כשאנחנו לא בבית יש לה את כל המרחב של הסלון והמטבח (ומרפסת השירות), שאר החדרים סגורים. אני לא יודעת אם היא מתחבאת גם כשהיא לבד... מן הסתם. אבל כשאנחנו בבית היא לפעמים עושה את זה, היא לא נראית ממש מפוחדת אלא מבסוטית ומכשכשת בזנב אבל עדיין ההתנהגות ממש מוזרה. היא גם לא מוכנה לחזור לסלון.
בנוסף, בכמה פעמים האחרונות שהיא התחבאה היא גם עשתה פיפי וגם עשתה פיפי במיטה שלה
מדובר בכלבה בוגרת ומחונכת לצרכים כבר ממש הרבה זמן...
עוד התנהגות מוזרה היא שהיא לפעמים פשוט לא רוצה לעלות הביתה, מושכת כשמגיעים לבניין וגוררת את עצמה לאט במדרגות במקום לרוץ למעלה.

אני רואה קשר בין כל הדברים וניסיתי לחשוב אם יש משהו בסלון שמפחיד אותה אבל ממש לא שינינו שום דבר בבית. עוד יותר מוזרה לי העובדה שהיא לרוב מתנהגת ממש רגיל וכאילו שוכחת להיות מוזרה... ואז פתאום היא משתגעת ורוצה להתחבא.
מעבר לזה באמת שהכל כרגיל, היא אוכלת, שותה, מכשכשת בזנב ושמחה באופן כללי. חשבתי (קיוויתי האמת... סה פתרון יותר קל מסתם חרדה) שאולי יש לה דלקת בדרכי השתן - מחר נלך לוטרינר אבל רציתי בינתיים לשאול אם מישהו נתקל בתופעה דומה ויכול לשפוך קצת אור...

תודה!
יעל וטיקה

fi0na24

New member
מתי זה התחיל?

כמובן שקודם כל יש לשלול בעיה במע' השתן.
יכול להיות גם שזה קשור לנפצים? אצלי בשכונה עושים לי את המוות עם זה, והכלב שלי כבר על רטט בחלק מהיום

Levinzone

New member
התחיל לפני שבועיים-שלושה

היא עשתה פיפי בבית 4 פעמים מאז לדעתי.

אין נפצים, ממש שקט פה... אני במקרה היום בבית להיווכח במו עיני שכלום לא השתנה ופתאום היא נכנסה לסטרס...

תודה על התגובה...

fi0na24

New member
אל תשכחי שדברים שרואים משם לא רואים מכאן

השמיעה וחוש הריח של הכלבים הרבה יותר מפותחים משלנו. תנסי אולי גם לעשות איתה סיבוב בשכונה ולראות אם יש איזה איזור שהיא פתאום נרתעת ממנו

(כל העצות לא שוללות ביקור אצל וט')

עמית184

New member
קודם כל וטרינר! יכול להיות,כאמור, דלקת בדרכי

השתן או אולי אפילו, חס וחלילה, סוכרת.

סוכרת גורמת לשתייה מרובה, וכתוצאה מכך קשה להתאפק ועושים בבית. כמו כן סוכרת במצב לא מאוזן (של עודף סוכר) גורם למצב רוח עצבני תמידית ולא רגוע.

Dogs PCI

New member
התחושה האישית שלי, היא לא מרגישה טוב-פיזית :-

אולי סובלת מכאבים-פיזים, משהו רע עובר עליה (פיזית או נפשית) והיא "מנסה" לא להראות זאת (פעמים רבות כלבים נוהגים כך). - שוב רק תחושת הבטן שלי.
וכן יתכן שבכל פעם שהיא מתחבאת כשאתם בבית היא אכן צריכה לרדת לעשות צרכים - אך "מתביישת לבקש" מכם. - התנהגות זאת ראיתי מספר פעמים אצל כלבים בעלי נפש-עדינה. - שווה לנסות ולהוריד אותה אפילו רק לכמה דקות.

אני הייתי נגש לווטרינר ומבקש בדיקה-כללית, ולא רק של דרכי-השתן.
אם נשללו הסיבות הרפואיות, בהחלט כדאי להתיעץ עם מטפל-התנהגותי.
בהצלחה, עדכני.

למעלה