כיתה א´

ליקה

New member
כיתה א´

שלום רב רציתי לדעת מהי מידת המעורבות שלכם כהורים בבחירת החברים של הילדים בבית הספר. עם בני בכיתה אמור ללמוד ילד שהשפעתו מאוד לא טובה על בני. אני מוצאת את עצמי בימים האחרונים מטיפה רבות לכך שלא כדאי לו להיות איתו, שהמורה לא תאהב את החיבור ביניהם, שכדאי לו להיות עם הילדים ה"מנומסים" יותר וכו´. מצד שני אין לי אפשרות לשים אותו בחממה כל הזמן!!! אני ממש בהתלבטות איך לנהוג ומה לאמר. אודה על תשובותיכם.

תבנ

New member
אם השפעתו על בנך לא טובה,

כדאי להפריד ביניהם. כך עשו הורים אצלי ,לפני חטיבת ביניים.

חני ב

New member
אני מבינה אותך

למרות שבאמת הקבוצה אמל בני מאד טובה. ואני בעד שטיפות מח לבנך. כדאי אולי ללכת למזכירות בי"ס בבקשה להפריד בין שני הילדים.

לאה_מ

New member
דעתי קצת שונה.

אני לא מתערבת בבחירות החברים של הילדים שלי. אם זה מקרה מאד קיצוני - זה משהו אחר, אבל אם זה סתם ילד שאת לא כל כך אוהבת, חושבת שהוא שובב וכו´, אני בעד לסמוך על הבן שלך. תחזקי אותו, תני לו כלים להבחין בין טוב ורע, חזקי את הבטחון העצמי שלו - זה תפקידנו כהורים - את השאר הוא ידע לעשות לבד. ולגבי הטפות רבות - זה בדרך כלל נכנס מאוזן אחת ויוצא מהאוזן השניה, וגם גורם לילד לרצות להוכיח משהו על ידי עשיית "דוקא". בדרך כלל כלי לא ממש אפקטיבי.

droli

New member
לאה - זה בדיוק מה שאני חושבת ../images/Emo9.gif

היתה לי שיחה הבוקר עם אמא של חברה של דרור. חברה שמבלה איתה המון. הן היו ביומיים האחרונים כל הזמן ביחד אפילו ישנו האחת אצל השניה. אמרתי בהלצה שאני לא מבינה איך הן לא השתעממו קצת. חברתי להפתעתי סיפרה לי שהיא תדע, משום שהיא שואלת את ביתה על מה הן משוחחות. מה דעתך על זה?

חני ב

New member
לא פסול בעיני

השאלה אם היא שואלת את בתה כמישהי שמחטטת לה, או בדרך של מראה עניין.

לאה_מ

New member
מסכימה עם חני.

אם הן יושבות ומשוחחות, והבת מספרת לאם על דברים שהיא שוחחה עליהם עם חברתה - זה על הכיפאק. אם האם חוקרת את הבת על השיחות עם החברה, וזה לא בא מיזמה של הבת - זו חטטנות בעיני.

חני ב

New member
סוף סוף לאה מסכימה איתי על משהו

איך את יודעת שהאם חוקרת אותה? גם אותך היא בטח חוקרת
חקירה? ממש לא נראה לי, זה גם לא בסדר. היא תגרום לבתה להסתיר ממנה דברים. או שהבת כבר מאולפת.

droli

New member
היא מתחקרת,

והיא כזו. והילדים שלה מאולפים לגמרי. מספרים לה ה-כ-ל. (הגדולות גם את הפרטים הכי עסיסים)

אתיר

New member
לי יש ילדה שאפילו הק,ג,ב, לא

יצליח להוציא ממנה כלום ( ליעד אותה למוסד????

חני ב

New member
אני בטוחה שארצה

ילדים שיספרו לי הכל. גל? לא נראה לי, זה כבר אבוד. רומי - נראה לי שכן. ולשמוע פרטים עסיסיים?? אני רוצה, אני רוצה.

אתיר

New member
לא ממש לא, באופן כללי אני

מסוקרנת ממנה שקורה אצל הבנות שלי.כמובן שאם יש לך משהו לשתף, אנחנו פה.

למעלה