כישלון חוזר - הצילו

נושש

New member
כישלון חוזר - הצילו

לפעמין ההגיון הבריא הוא הדבר הכי מוטעה שיכול להיות.... הרי אובחנתי, אני על רייטלין, בטיפול, לומדת מנסה אז איך זה שאני נופלת על הפנים? מכירים את ההרגשה שעשינו הכל כמו שצריך אז למה זה לא מתרפא? אני יודעת אני יודעת שזה לא יעלם. אני אפילו לא משלה את עצמי אבל ההגיון הבריא אומר שאם מטפלים במשהוא הוא יעלם !!!!! התחלתי ללמוד שפה חדשה, לטינית והרבה מאוד תלוי בהצלחה שלי (אני רוצה להתמחות בהיסטוריה של ימי הביניים), יש לי מרצה חמוד שממש מנסה לעזור אבל אני מה לעשות לא קולטת !!!! עשיתי כרטיסיות הקלטתי את עצמי עד שהכלבים שלי כבר נובחים בלטינית ואני כלום..... שבוע שעבר אפילו לא הלכתי לשיעור כי ידעתי שיהיה בוחן מה לעשות? למישהוא יש רעיונות ללמידת שפה? אני לא יכולה לוותר, אבל נורא נורא מתחשק לי להיכנס למיטה ולא לצאת לעולם

adi1979

New member
במקרה, לגמרי במקרה

נגעת בשני תחומים שמאד מאד מעניינים אותי למרות שהם לא קשורים לתכנית הלימודים שבחרתי לי: לטינית (מקווה להתחיל ללמוד בסמסטר הבא) הסטוריה של ימי הביניים (קניתי מרצוני החופשי ספר "לידתה של אירופה" אולי שמעת עליו) וכעת לעניינינו (כמה יו"ד? צריך לברר את העניין הזה.. ): שפה- שפה זה תרגול, ותרגול מתחיל מהבסיס. אני לא מצפה שתקחי ספר ילדים בלטינית ותנסי לקרוא (בערבית זה יותר זמין, ודווקא מאד מאד נחמד: ד'הבאת פורשוק פי אל מדרסה, ווקתבאת מכתוב ) ובכל זאת? בד"כ הבעיה עם שפות חדשות שנלמדות באופן מסודר היא אוצר מלים. לכך יש שני פתרונות שעבדך מכיר: 1. שיטת המניפה- תרגול. קחי דף, כתבי עליו בטור לרוחבו רשימת מלים שאת מתקשה בהן (ואם זה כולן אז עשי זאת שוב ושוב בסבלנות) בעברית. כתבת? יופי. עכשיו כתבי אותן לטינית. עכשיו קפלי את השורה שכתובה עברית, כך שאת נשארת עם המלים הלטיניות בלבד. עשית? מצויין. עכשיו את המלים הלטיניות- תרגמי לעברית. תרגמת? מצויין. קפלי את השורה של המלים הלטיניות ותרגמי מעברית ללטינית וחוזר חלילה. הצלחה מובטחת (כל הזכויות שמורות למרצה שלי לערבית, שבעוונותיה מדאאאבאאאארררררת לאאאאאאאט). 2. לטינית היא שפה שמשפיעה על המון שפות והושפעה מהמון שפות- התאמצי למצוא כמה שיותר דמיון או קישורים משונים אבל הגיוניים וקלים למלים. החלק הזה דווקא יכול להיות קל ומהנה- למשל, ראיתי בבלגיה מתחת לפרסומת לסיגריות אזהרה, שאינני זוכר בדיוק את הכתוב (לא דובר פלמית שכמותי..) אבל את המלה KANKER אני זוכר. ובהקשר של סיגריות, אזהרות למיניהן, מה המלה הזו יכולה להיות?? CANCER, כמובן. הבנת? מאד נחמד בהצלחה!!

נושש

New member
תודהההההההההה../images/Emo6.gif

הבעיה שלי היא יותר בלימוד של כללי דיקדוק... יש לך עוד עיצות במחסן הפרטי שלך? המצחיק הוא שאני מגמגמת באיטלקית ועדיין לא מצליחה להפנים את הדיקדוק... הספר של לופז הוא נחמד.. למה קנית שיש בספריה של האוניברסיטה? אבל יש יותר פיקנטיים. אם אתה רוצה אני אשמח לספר... הבעיה אז היא להפסיק אותי

adi1979

New member
דקדוק... דקדוק...

יש כללים מסויימים לדקדוק, נכון? אם הבעיה היא בגופים, פעלים וזמנים, הדבר הקל ביותר אבל הדורש את מירב תשומת הלב הוא לסמן את השורש בצבע אחד ואת שאר הנטיות בצבעים אחרים, כשלכל גוף הצבע שלו (או קבוצת גופים עם צבע מסויים, למשל "נוכחים+נוכחות+נוכח+נוכחת" תחליטי לבד איך את מסתדרת), אם הבעיה היא בזמנים מתקדמים יותר ובניינים, את יכולה: א. לנסות את העסק עם הצבעים (להזיק זה לא יכול) ב. לנסות להקביל את התופעות לשפה אחרת מוכרת לך,אנגלית למשל או עברית- המרצה שלי לערבית, וגם המרצה לניקוד משתמשות הרבה בהשוואות לשפות אחרות, גם אנגלית וצרפתית, למרות שאינן שמיות, בשביל שנבין חלק מהתופעות. ההשוואה יכולה להיות על דרך ההקבלה או על דרך השלילה, הרעיון הוא למצוא כל דרך שתפעיל לך את הקישורים הטבעיים במוח. ג. לעשות את אותה מניפה שהצעתי בהודעה הקודמת, אבל עם כללים או דוגמאות, עליהן תחזרי שוב ושוב ושוב ושוב, מעברית ללטינית לעברית ללטינית לעברית.. הבנו? (נו"ן דגושה, דגש חזק) המון הצלחה. אם עדיין לא תסתדרי, לא תהיה ברירה וניאלץ לקרוא לך למילואים בתקופת המבחנים.

j i m m y

New member
פורטוגזית, איטלקית, רומנית, צרפתית.

וזהו. שום שפה אחרת. ולטינית באה מסנסקריט.

andre la mousia

New member
הכוונה שלי היא

מבוססת על הכרות שיטחית איתך וקריאת הודעות של כולם בפורום. השאלה היא מה זה לטפל. אם הכוונה היא לקחת כדור ריטלין וללחת לאיבחון, אז עם כל הכבוד לריטלין, הוא לא מעלים את ה-ADHD. הוא נותן לתסמינים הפוגה לזמן מה. האם בזה פתרת משהו? כן ולא: פתרת בעיה נקודתית שיש לך, אבל השארת נושא כללי לא פתור.

adi1979

New member
סלח לי- אבל לא הבנתי את כוונתך

אם אני לא טועה לא נכתב על ריטלין בהודעה שלי או של נושש. שוחחנו על הסטוריה של ימה"ב ולטינית. טיפת כימיה לא הוזכרה כאן- אפילו לא גרם. אפילו לא מיליגרם אחד. אולי אלכימיה, אבל בינתיים זהו הסוד של נושש ושלי. יכול להיות ואתה מגיב להודעה אחרת?

נושש

New member
בעיקרון אתה צודק בריבוע

אבל התכוונתי ליותר מריטלין, טיפול ביני זו הלמידה המתקנת, היעוץ וגם הפורום וההתמודדות עם השאלות שעולות כאן. אני יודעת שכמו כל טיפול והתמודדות זו מערכת כוללת. אבל לפעמים קשה לי להפנים את זה. ובצורה מוזרה זה חלק מההתמודדות. בשביל השפה אני מבקשת פיתרון טכני יותר והשאר היה בשביל לקבל בדיוק את סוג החיזוקים שנתת....
(כן כן אני זועקת לתשומת לב)

j i m m y

New member
אוי, נשמה אל תוותרי לעצמך!

את ממש לא הטיפוס המוותר.. ממש ממש לא!! אני מחזק את ידייך
ומאחל לך

למעלה