כיצד הרבנות ביטלה את אלוהים ולקחה את מקומו וסמכותו - מיתוס התורה שבעל-פה.

vuit
אין זו אשמתי שאינך מבין את ההבדל בין מאמר מחקרי למאמר דעה מנומק למדי שאין באפשרותך להתמודד עם הטענות שהוא מעל

כנראה שאתה לא שם לב שחוץ מההערכה הרבה שלך להבלים שאתה מצטט, תוך שימוש בפוליטיקה זולה שמאפיינת אותך בכלל המקומות בהם אתה מגיב, אין כאן כלום

אלפיני

Well-known member
vuit

כנראה שאתה לא שם לב שחוץ מההערכה הרבה שלך להבלים שאתה מצטט, תוך שימוש בפוליטיקה זולה שמאפיינת אותך בכלל המקומות בהם אתה מגיב, אין כאן כלום
החיים הם פוליטיקה. הפורום הוא פוליטיקה. הדת כולה פוליטית . אפסח לרגע על האסלאם והנצרות ואתמקד ביהדות בלבד: הסופרים כותבי התנ"ך כולם עשו זאת למטרות פוליטיות שישרתו את תקופתם. כנ"ל ממציאי התושב"ע שרצו לתפוס את מעמדם של הכוהנים. בעקבותיהם חז"ל, כותבי שולחן ערוך, וכל הפרשנים מאז. התופעה רק החריפה מאז קום מדינת ישראל כי היום הרבנים ללו מיוצגים על ידי מפלגות.

דת היא בסך הכל דעה אנושית המגובה בסיפורים על בורא עולם במטרה לשלוט על ההמון. כבר מזמן קראו לה אופיום להמונים.

החיים הם פוליטיקה. הפורום הוא פוליטיקה. הדת כולה פוליטית . אפסח לרגע על האסלאם והנצרות ואתמקד ביהדות בלבד: הסופרים כותבי התנ"ך כולם עשו זאת למטרות פוליטיות שישרתו את תקופתם. כנ"ל ממציאי התושב"ע שרצו לתפוס את מעמדם של הכוהנים. בעקבותיהם חז"ל, כותבי שולחן ערוך, וכל הפרשנים מאז. התופעה רק החריפה מאז קום מדינת ישראל כי היום הרבנים ללו מיוצגים על ידי מפלגות.

דת היא בסך הכל דעה אנושית המגובה בסיפורים על בורא עולם במטרה לשלוט על ההמון. כבר מזמן קראו לה אופיום להמונים.

חוץ מכתיבת פרשנות ודעה אישית עצובה אין בדבריך כלום, לא כאן ולא למעלה. לי ברור שאתה טועה, ואני משער שתפיסת העולם המוסרית המעוותת שניכרת מבין השורות האלו היא הנקודה.

jackie111

Well-known member
נתקלתי בטיעונים וההוכחות של אותם חוקרים ולא רציתי לפרסם אותם
כאן כי זה ירוצץ את האמונה הדתית.

אני מעוניין שיהיו דתיים פתיים שיעשו את השטויות שכתובים בספרים
העתיקים מלאי השטויות והסתירות.

כי זה עושה אותם מאושרים יותר לעת זיקנה.

למעלה