כיכר החלומות - ביקורת

שח_מט

New member
כיכר החלומות - ביקורת

קניה בסופר סנטר הביאה לידי תלוש השכרה של סרט ישראלי ב- 5.5 ש"ח! נפעם ונרגש פניתי לסניף הבלוקבאסטר השכונתי שלי ושלפתי מהמדף את הסרט של בני תורתי "כיכר החלומות" שאת הדיסק המעולה (!) שלו יש לי כבר כמעט שנה... אבל את הסרט טרם הספיקותי. הסרט: הסרט בפי אחדים מזכיר את "סינמה פרדיסו" בעיקר בקשר לאהבת הקולנוע ומה שהוא מסמל לקהילה. הקהילה במקרה שלנו זה שכונת הארגזים ו/או שכונת התקווה של לפני 40-50 שנה לערך. מיטב שחקני ארצנו מאכלסים את השורות (יונה אליאן, ניר לוי, שרון רג'יניאנו ויוסף שילוח). לדעתי רק לראות את הפאה של יוסף שילוח שווה את מחיר הסרט. למי שאוהב סרטים "קטנים" של אווירה ועל אנשים מיוחדים בשולי החברה, יאהב את הסרט, יזדהה עם הגיבורים ויצחק לא מעט. נקודה חשובה היא המוסיקה. לצד מוסיקה מעולה (תורכית, יוונית) ומקורית של שם טוב לוי (רוצו לקנות את הדיסק) יש 2-3 שירים יוונים של שלומי סרנגה שמשחק בסרט את הזמר יודאקיס. יש גם דואט יפה עם איילת זורר. (ציון אישי 80) ה- DVD: כרגיל, סרט ישראלי ככותר DVD זו בושה וחרפה. סאונד סטריאופוני בלבד, איכות תמונה בינונית מאוד, גרעינית ויש לא מעט פצפוצים (אבא שלי אמר אולי זה מכוון לרמוז על תקופה ישנה...) התוספות שפה דווקא קיבלו התייחסות כוללות את הסרט הקצר והמוזר מאוד "יוננן" שבו משחק יונתן שמופיע גם בסרט "האב". חוץ מזה יש "מאחורי הקלעים" מטופש, רדוד ולא תורם בעליל ושיא השיאים זה שתיים וחצי דקות בו מלהגת האחראית לתלבושות עד שקוראים לה לסט... (ציון אישי 60) סיכום: לאוהבי קולנוע ישראלי (ולא לחובבי התוספות)! אישית ראיתי את הסרט שלוש פעמים בשלושה ימים וזה אומר משהו. S

למעלה