כושר לאחר ניתוח פריצת דיסק

כושר לאחר ניתוח פריצת דיסק

שלום, עברתי לפני כחודשיים ניתוח לפריצת דיסק L4-L5. אחרי שבוע לאחר הניתוח כבר חזרתי לעבודה ולשיגרה מלאה ללא כאבים. ממש אדם בריא וחדש
השאלה שלי היא, האם אני יכולה לקנות מכשיר כושר חתירה? האם זה יפגע לי בגב? הנה תמונת המכשיר שברצוני לרכוש המון תודה מראש

ננו9

New member
ספורטי היי

ברכותיי על החלמה מוצלחת לאחר ניתוח פריצת הדיסק פעילות גופנית באשר היא הינה מומלצת ואף חיונית על מנת לשמר את חוזק השרירים וגמישותם ובכך לתרום ליעילות עבודתם בייצוב והנעת הגוף, ובשמירה על הגב התחתון מהכוחות הפועלים עליו. אם את מרגישה שהגב שלך חזק מספיק על מנת לעמוד בעומס הרב שמכשיר החתירה מציב בפניו, בעיקר בעת תנועות פשיטת הגב לפנים ואז כיפופו לאחור - אז לכי על זה. השאלה הנשאלת האם ביצעת אי אלו תרגילים קודמים לחיזוק השרירים המניעים והמייצבים של הגב התחתון לאחר הניתוח? מכיוון שבמידה ולא, ישר "לרוץ" ולהתחיל להתאמן על מכשיר מורכב שכזה לא תמיד ישיג את המטרה הרצוייה.

לא עשיתי שום פעילות

ע"מ לחזק את שרירי הגב התחתון לאחר ניתוח. איך אפשר לדעת איזה תרגילים טובים לעשות? למי עלי לפנות שיסביר לי? והמון תודה על תגובתך, היא עזרה לי מאוד.

ננו9

New member
לרוב אחרי ניתוח

ועוד שכזה, מומלץ להתחיל לבצע הליך מסויים של פיזיותרפיה אשר ניתנת לך חינם ע"י הקופת חולים. נסי לברר עם הרופא המטפל/אורטופד/כירורג האם ניתן לקבל הפניה שכזו. ישנה חשיבות רבה לחיזוק ייעודי של חגורת המתניים, שרירי הגב התחתונים, שרירי הירך האחורית ושרירי הבטן טרם המעבר לביצוע פעולות מורכבות כמו חתירה. שמח שיכולתי לעזור ולו במעט חנן

למעלה