כוס ריקה

AceMagician

New member
כוס ריקה

אז אני לא הבחור הכי פעיל בעולם.
אני סופר בררן.
אם היא לא תמצא חן בעיני, או שיהיה משהו בפרופיל שלה או בצורת הדיבור שלה שיגרום לי להרים גבה או להטיל ספק - אני אמשיך הלאה.
אולי זה בגלל מי שאני, או תוצאה של חיים בבועה עצמית שהתפוצצה לפני כמה שנים טובות ונחשפתי לחברה מסביבי, או הגירושים של ההורים שקרו בצבא... או חלק וחלק, או הכל יחד - הכל משפיע איכשהו במידה מסויימת.
אני בנאדם של חצי כוס מלאה - ככה גידלתי את עצמי וככה אני תופס את עצמי - אבל לפעמים גם הכוס הזו מתרוקנת באספקטים מסויימים.
באמת שאני אופטימי, גם עכשיו כשאני כותב את הפוסט הזה אני שומע שירים שמרימים אותי, מדבר עם חברים קרובים ויקרים שמעצם קיום השיחה איתם אני מרגיש טוב כלפי עצמי - אבל כמו שיש לי צד שאומר לי שיהיה בסדר ושאני בכיוון טוב וחיובי - יש צד אחר שלא אומר כלום... אני פשוט רואה תהום עמוקה, ומקבל ממנה הרגשה קרה כזו בעצמות. מקווה שאתם מבינים את הכיוון הזה.
דימוי עצמי נמוך? יש, והרבה - אבל הוא כבר דלק מאשר מעמסה. תודות לו אני כבר שנתיים באימוני כושר אינטנסיביים שגרמו לי שינוי של 180 מעלות ממי שהייתי, לאידאה שלי אליה אני שואף. וזה עוזר, כי חמישה אימונים בשבוע לצד חמש-שש ארוחות מסודרות ביום די ארגנו לי את היום ואת השגרה בצורה המיטיבה עימי.
אבל גם שם - אני מרגיש, לא מיצוי - כי אני עדיין עם מוטיבציה כלפי ה-אני הטוב יותר, אלא, כמו ירידת מתח.
וכמו שהכוס הזו התרוקנה לה באספקט הזה שדובר עליו כמה שורות למעלה, זה שואב מאספקטים אחרים ומפריע לי כבר להתנהל גם בעבודה ובלימודים (אה, כן, משרה מלאה ולימודי ערב לתואר ראשון).
אז מה כיסינו - מעגל לא מבוטל של חברים טובים וקרובים שמרימים מעצם קיומם, משפחה סופר תומכת (לא אמרתי, אבל שווה להזכיר), שגרת ברזל לכושר ותזונה שעושה לי רק טוב ונותנת בוסט לאגו מעבר לתמורות הגופניות, עבודה מסודרת (בה אני מוערך על כל האתגרים שנקראים לדרכי) ולימודים (בהם אני עומד זקוף בנושאים מסויימים בעוד באחרים אני עדיין צריך תרגול - אבל מי לא...).
אז מה חסר?
טוב, למה אני כותב את כל זה בפורום שכזה..?
לפני כמה שבועות הרמתי (שוב) את הכפפה ושחררתי לטרף (לא באמת בדימוי הזה - אבל החלטתי שוב לצאת לבדוק מה יש בחוץ).
נכנסתי לאוקיקיופיד - ולא יודע מה גרם לי לחשוב ש*עכשיו* הכל יהיה שונה ואני אכיר מישהי און ליין - כי זה אף פעם לא היה מוצלח עבורי.
אבל ואללה? הצליח - הכרתי מישהי, ואחרי יום כבר דיברנו בטלפון, ובאותו שבוע נפגשנו לא פחות משלוש פעמים, ובשבועות העוקבים לפחות פעמיים בכל אחד - אבל משהו עצר את הזרימה שם. ואחרי חודש בערך, היא סיימה את זה בטוענה שהיא לא מוכנה עדיין לקשר. לא התגברה על האקס שלה...
אני קצת מאמין לה - והפעם, לא זוקף את זה לרעתי.
שנינו בני אדם עסוקים מהאדם הממוצע - ולמרות זאת הצלחנו להפגש ולהתקרב.
אבל שמתי לב שהיא לא מעלה את עניין הקשר הזה כמוני בסולם סדרי העדיפויות שלה, וגם הרגשתי את הסוף לפני שהיא בישרה על בואו.
וחבל, כי היה יכול להיות מדהים - אבל 'דרושים שניים לטנגו'.
ועברו שבועיים בערך מאז, ונתתי לעצמי לשקוע שוב בשגרה שלי. ואני עדיין לא יודע מה לעשות עם עצמי.
להמשיך?
חלק בי נכנס לאוקיקיופיד לראות את מצב הפרופיל היותר-מידי מתוחזק שלי שם בתקווה לראות שביב תקווה שם.
חלק אחר מסתכל בחוסר עניין ומבטל 99% ממה שאני רואה שם.
זה כאילו אני מחפש את ה-Drive ולא מוצא את הכוחות להכניס להילוך שוב, ולחזור לשגרה של אימונים, ארוחות מסודרות או פוקוס על עבודה ולימודים.
ואני לא יכול פשוט להפסיק את השגרה הזו ולעצור ולחשוב, אז אני שוקע ודוחק את כל ההרגשה הזו - עד שהיא צפה ברגעים שקצת יש לי בהם שקט.
אז אני כותב..

ומה אני עוד יכול לשנות בעצמי כדי למצוא את מה שאני מחפש?
להיות יותר קולני? אסרטיבי? דומיננטי?
אני לא אוהב את התכונות האלה - אני מדבר מספיק חזק כדי שאלה שחשוב לי, ישמעו; אני עומד על שלי איפה שחשוב לי ולא מתעקש על שטויות; ואני מתבלט בתחומים בהם אני חזק ללא מאמץ;

אז מה הלאה?..
כרגע צועד על השביל הזה בין שדה חיטה וחמניות המואר באור שמש חם, לבין תהום עמוקה וריקה.
ליפול לא בא בחשבון, אבל המרחק לאושר, עד כמה שהוא קצר, גם לא ממש מורגש.

ELLA1992

New member
Deep

נשמע שאתה בחור נורא מוכשר ואינטליגנט,
ברשותך, ראוי לציין שהכתיבה שלך מרשימה וסוחפת..
אני אישית נהניתי מכל מילה ומילה והזדהיתי מאוד,
אני מבינה שעצם הכתיבה והידיעה שמא מישהו יקרא את דבריך כבר מקלה ומטיבה עמך..
אך יחד עם זאת, לא בדיוק הבנתי מה הבעיה, הכל לכאורה בחייך נראה "וורוד" ...
הריקנות שמציפה אותך אינה אלא תחושה שמציפה כל אדם באשר הוא בשלב כלשהו בחייו
בעיקר את המצליחנים אשר מתחילים לתהות ולשקוע במחשבות "מה הלאה מכאן?"
לגבי אותה בחורה אשר דחתה אותך, אתה נשמע בחור איכותי עד מאוד, עם איכות שכזאת מתבקש ביטחון עצמי גבוה
וברגע שיש אחד כזה, זה לא אמור להזיז לך בכלל,
במיוחד לאחר שהצהירה שהסיבה לכך היא שטרם התגברה על האקס, פשוטו כמשמעו ואין צורך לנסות לפרש ולפענח, בטח שלא לנתח.
ובנוגע לאושר, האושר האמיתי מגיע אך ורק מבפנים, אל תחפש אותו בגורמים חיצוניים, לא באנשים, לא בקריירה, לא במראה חיצוני...אלא הרבה יותר עמוק...

Shamy

New member
נשמע שאתה פשוט בעל OCD ופרפקטציוניזם

וזה גורם לך לתקוע לעצמך כדור ברגל או מקלות בגלגלים...נשמע לי שאתה מאוד מאוד רוצה להיות פחות פרפקטציוניסט ואתה לא מצליח כי אתה אובססיבי מדי לאקפסטים מסוימים בחייך,ונשמע שזה נעשה באופן די מודע לכך שאתה תוקע לעצמך כדור ברגל.
&nbsp
למה? מאיפה הבררנות יתר הזו? האם זה קשור לכל הבלאגן שמסביב לחייך שאין לך שליטה עליו אז אתה מנסה בכוח להשליט סדר יותר מדי סדר אפילו במה שיש לך שליטה עליו?..ככה זה נשמע לי צועק בחוזקה מבין השורות
&nbsp
אני חושבת שכן תמשיך לחפש בOK CUPID אני אפילו אגדיל ראש ואומר שאני מצאתי משם זוגיות
&nbsp
בנוסף אני חושבת שעברת ביחד יותר מדי דברים שקצת אולי מה שנקרא העיבו ויצרו לך סיבוך כלשהוא בחייך שגרם לדימוי עצמי נמוך , אני חושבת שיש מקום להעזר באיש מקצוע חיצוני כדי לפתור או לדבר או למצוא פתרון למה ש"לא מניע לך את הדרייב"
&nbsp
נשמע לי שאתה אפילו מעט מדוכדך ומנסה בכוח לצאת מזה אבל מבלי לדעת איך לצאת מזה ולכן התחלת לשקוע בשגרה ואני נוטה להאמין שאתה באופן אישי ככל שיותר ויותר תצמד לשגרה אתה יותר ויותר גם תשקע באובססיביות של הדברים שאתה שולט עליהם כמו משקל ואוכל ועבודה וזה דווקא יוציא אותך לחלוטין מאיזון. אולי אתה קצת בדכאון או מדוכדך וזה בסדר לאור מה שעברת אבל יש מקום לדבר על זה במסגרת מקצועית יותר בה יוכלו לעזור לך יותר

ELLA1992

New member
גם זה נכון

בנוסף , יש נגיעות של נרקיסיזם וגרנדיוזיות- משם נובע הדימוי העצמי הנמוך
אבל לפחות הוא מודע לעצמו והוא מחפש את עצמו

Shamy

New member
דווקא נרקסיזם עושה ההפך

מי שחש את עצמו יותר ממה שהוא באמת בד"כ לא יחשוב על עצמו כלא יוצלח ..

ELLA1992

New member
גם נכון

למרות שמצד שני הוא הציג עצמו כאדם מוצלח
מה שאומר שהוא מוצלח לדעתו
אבל מרגיש ריקנות

שילת281

New member
היי שיימי

אני חושבת שלאפיין מישהו כבעל פרפקציוניזם ו OCD לפי פוסט זה לא רעיון מוצלח... אפילו אם בעל מקצוע היה נותן את האבחונים האלו לא הייתי מתייחסת לזה כתורה מסיניי

כמו שאמרה שיימי

אתה נשמע פרפקציוניסט.
ולדעתי מתוסכל מהחוסר שליטה שיש לך, לנו על יחסים ומציאת זוגיות עם האדם הנכון.
זה קשה לרצות ולא לדעת איך להשיג את זה, כשאתה בררן ולא רואה המון אופציות ומצד שני כמהה לזה.
פה אתה צריך לשחרר, לא בשיגרה שעושה לך טוב.
או לקוות שתגיע הזדמנות ולהאמין שהיא תופיע, אולי במקום לפסול 99% לפחות לנסות ליזום ולדבר עם 10% גם אם זה יגמר בזה, לצבור עוד קצת ניסיון וללמוד.
אני מניחה שאתה מרגיש בודד ומנסה להתחמק מההרגשה הזאת

למעלה