כונן חיצוני לגיבוי ?

Bגוד1

New member
כונן חיצוני לגיבוי ?

איזה כונן חיצוני לצורך גיבוי הכי מומלץ במחיר סביר של עד 500 שקלים ?

Bגוד1

New member
כונן.

נראה לי ש 1T בהחלט יספיק . אני מגביל את סכום הקנייה ל 500 שקלים .
האם בחו'ל ( קנדה ) המחירים נמוכים יותר ? יש מכס על מוצרים כאלה ?

כונן חיצוני- רקע ועוד

מאז נובמבר שנה שעברה, שהיה אסון השיטפונות בתאילנד שהכה במס' מפעלים מרכזיים בתעשיית הדיסקים

המחיר קפץ לפי 2 ויותר. דיסק שהיה נמכר ב 400 ש"ח עלה לכמעט 900.

המצב היום הוא כבר יותר טוב, והמחיר התייצב מעט, בסביבות 600 ש"ח כרגע .
לכן אם עניין הדיסק החיצוני הוא לא דחוף הייצי ממליץ להמתין מעט.. כדי שהמחיר ימשיך לרדת.

ועכשיו לעניינינו,

ישנם מס' סוגים של דיקסים חיצוניים, השוני הוא בגודלם , 2.5" או 3.5" ובחיבור : ממשק שדרכם מעברים את המידע.

גודל: הדיסקים בגודל 2.5" הם ללא צורך בחיבור לחשמל- הם מקבלים את המתח הדרוש להם דרך חיבור ה USB ולכן יש להם ייתרון על ה3.5" מאחר וניתן לחברם במחוץ לבית-במטוס,רכבת. למחשב נייד ולעבוד.

החיסרון הוא שהם יקרים יותר איטיים יותר וגודלם קטן יותר-כלומר הנפח המקס' שלהם הוא 1000GB.

הדיסקים בגודל 3.5" דורשים חיבור חיצוני לחשמל כך שלא ניתן להפעלם מחוץ לבית. נפחם מגיע ל 4000GB , ומאחר והם מקבלים יותר חשמל הם גם מהירים יותר מאשר 2.5" ( לרוב ) .

ממשק חיבור:

קיימות כמה דרכים לחבר את הדיסק החיצוני את המחשב.

USB2/3 , E-SATA , FIREWIRE, LAN

ההבדל המהותי הוא מהירות החיבור.

USB2 : המהירות המקס' (ממוצע) של חיבור זה הוא 40 מגה לשנייה. כך שאם יש דיסק מהיר יותר ורוב הדיסקים הקשיחים מסוגלים ליותר מהירות הקריאה/כתיבה בעצם מוגבלת קצב מהירות החיבור.

USB3: במקרה זה המהירות המקס' ( שוב ממוצע) היא כ120 מגה לשנייה- מהירות זאת קרובה מאוד למהירות המקס' של דיסקים קשיחים (בחיבור פנימי SATA) כך שחיבור זה בהחלט מספיק לעבודה שוטפת.

לא כל לוח אם מגיע עם USB3, כך שלא יהיה אפשרי להינות ממהירות טובה יותר. במקרה שאפשרות זאת מעניינת -ניתן לרכוש כרטיס USB3 נפרד

E-SATA- חיבור זה הוא ממש כ חיבור SATA פנימי והמהירות שלו היא 250 מגה בשנייה- מספיק לדיסקים של ימינו. ( ה Eשל ESATA זה EXTERNAL )

FIREWIRE - נקרא גם IEEE 1394 - עם השנים מהירות חיבור זה גדלה עם שינוי בטכנולוגיה. FIRE 400, 800 S1600 S800T, מהירות ה FIREWIRE היא כ 400 מגה לשנייה.

כיום כמעט ולא רואים דיסקים קשיחים עם חיבור כזה מאחר ולא בכל לוח אם החיבור קיים. הבדל נוסף הוא בשיטת העברת המידע.. בניגוד ל USB FIREWIRE הוא חיבור של PEER TO PEER שמצריך שימוש מועט או כלל ללא התערבות של המעבד או הזיכרון, הכל נעשה על ה FIREWIRE BUS .

LAN - חיבור זהה לחיבור של הרשת , עם מהירות מס' ( ממוצע) של 125 מגה לשנייה , במידה וכרטיס הרשת תומך בזה (10/100/1000 )

חברות מובילות- החברות כיום שמייצרות הם כמובן WESTERN DIGITAL, SEAGATE , TOSHIBA , SAMSUNG, ועוד.

אני הייתי ממליץ על WD שלדעתי האמינים ביותר. ישנם הרבה דגמים לחברות הנ"ל , חלקם עם אפשרויות בדיסק כמו גיבוי אוטומטי ( רמת תוכנה) ואבטחה .

מחיר הדיסקים נע בין 500-700 ש"ח בהתאם לשינוי בטכנ' USB2/3 LAN וכו' ובהתאם לחברה.

WDBACW0010HBK-EESN 1TB USB3 לדוגמא נמכר בכ-600 ש"ח ומגיע עם אחריות שנתיים. - עוד דבר שהשתנה.. מאז נובמבר החברות הורידו את האחריות מ5 ו3 שנים לשנתיים ואפילו שנה, וזאת עוד סיבה שכדאי להמתין ברכישה. מקווה שעזרתי.

Bגוד1

New member
תודה רבה!

אני מחפש כונן חיצוני קבוע , כלומר 3.5 שיהיה מחובר לחשמל. בגודל של 1T או 1.5T . התקציב הוא 500 שקלים.
אני חושב שיש למחשב הנייד חיבור E-SATA , צריך לבדוק. נחכה קצת בתיקווה שהמחירים יירדו.

למעלה