כואב

שם ים

New member
כואב

מלאה בשנאה עצמית..בראש מתנגן המשפט באלילמות..אך יודעת שאני לא רוצה למות. מלאת רגשות אשמה ולא אשמה בדבר. מפוחדת כמעה. לא יודעת איך לצאת מסבך הפחדים. סבך רגשות האשם.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
שם ים יקרה

את אומרת שאת לא אשמה אבל מלאה ברגשות אשם. איך מגשרים על הפער הזה? איך פותרים (מחסלים) את רגשות האשם על משהו שאינך אשמה בו? איך גורמים להגיון לגבור על הרגש? המחשבות האובדניות, השנאה העצמית, הפחדים -- הם הרי תוצאה של אותו רגש מכאיב ומציק, לא של העובדות, נכון? בואי נחשוב איך יוצאים מזה.

שם ים

New member
לא יודעת.

אם הייתי יודעת לא הייתי פה. אולי כן. אני חושבת שאני רואה בצורה לקוייה את המציאות. אני חושבת שאני פשוט לא יכולה לעמוד מאחורי האמת שלי. כי אני פוחדת שהיא לא תתקבל על האחר. אני חושבת שהפחד הכי גדו שלי זה שישנאו אותי. אין לי אומץ לשנו אף אחד. צריכה להרגיש רצויה. ואני אומללה. בואי נראה איך עכשיו יוצאים מזה?

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
ראיית המציאות

כולנו רואים את המציאות בצורה פחות-או-יותר "מעוותת" (או לפחות סובייקטיבית ומוטה)... השאלה היא כיצה לראות את המציאות בצורה שפחות תכאיב לך, לא? אמנם, אם ישנאו אותך זה יכאב מאד, אז צריך לחשוב ולמצוא דרך שלא לגרום לכך... שם ים, תחשבי על רעיונות בכיוון הזה... אולי תתחברי אלינו הערב לשיחה אישית ונעזור לך על-ידי זה שנחשוב ביחד?

שם ים

אני מקווה שאת מרגישה טוב יותר הבוקר... תרגישי כאן כמו בבית, לשתף , ואולי נוכל לעזור לך...
ילדה

שם ים

New member
איך עושים את זה?

כי יש לי בלאגן בראש. ואני מסוחררת מרוב מחשבות ופחדים.

שם ים

New member
יש לי יותר מידי רגשות אשמה.

אני אדם קצת נוראי. לא באשמתי. אך מיכן אשם? קראתי את מה שכתב למעלה. אולי יום אחד אני גם יוכל להגיע להישג כזה. יש לנו קצת במשותף. אני מנסה לחבק את הילדה הקטנה. לפעמים אני עושה את זה. ולפעמים אני עם סלט ירקות בבלנדר, בתוך הראש..וקשה לי לסלוח. יש מקום נחמד שגרתי בו תקופה. אך הייתי ילדה רעה וקילקלתי לי גם אותו, ועכשיו כבר לא נוח לי לגור בו. וכנראה אצטרך לברוח שוב. כי אני ילדה רעה ומגעילה. ככה זה עם רגשות אשמה. בלתי נשלט. ואמרה לי משהו שמעטים הדברים שבהם אני אשמה. ואני לא יכולה לפגוע בזבוב. אבל אולי בעצם אני כן, בעצם קיומי עלי קרקע, גרועה או טובה שהיא? תקווה. תקווה זה להיות בתוך עצמך ולא לרצות לצאת ממך. אני קצת במריבות עם כולם. עם הכולם שבי. כשאני בטיפול, אני מוצאת מנוח, כי המטפלת שלי מראה לי שאני לא אשמה. אך כשאני בבית אני חשה רעה ואשמה. שבת שלום. שם ים.

שם ים יקרה...

"אין ילדים רעים, יש ילדים שרע להם" יש התנהגויות רעות, מעשים רעים! את לא רעה!!!!!!!!!!!!!!! פשוט רע לך... והנה כבר עשית צעד, התחלת קצת לשתף...
ילדה

למעלה