סה"ר - סיוע והקשבה ברשת

פורום סה"ר – סיוע והקשבה ברשת

שלום, ברוכים הבאים לפורום סה"ר – סיוע והקשבה ברשת.

עמותת סה"ר שמה לה כמטרה להיות שם עבור כל אדם שיבחר לשתף את הכאב שמציף - החל מרגעי משבר זמניים וכלה במצוקה קשה ומתמשכת עד לכדי מחשבות אובדניות. להיות עבורו אוזן קשבת וכתף תומכת בסביבה אנונימית, שאינה שיפוטית או מבקרת ומאפשרת תקשורת מלאה ומודעת באמצעים ווירטואליים.

פורום סה"ר  מהווה מקום זמין, מכיל ומכבד שבו ניתן לחלוק ולשתף. מרחב שבו משענת ותמיכה הדדית עבור א.נשים שחווים מצוקה נפשית ומרגישים בצומת של משבר. אנחנו מאמינים ששיתוף, אחווה והקשבה אמפתית יכולים לפעמים להוות מקור לשינוי ותנועה מול התמודדויות עם הצפה, תקיעות, כאב, חוסר אונים ועוד. הפורום נועד להוות קבוצת תמיכה ולהכיל דיונים בין א.נשים שנמצאים בשלבים שונים של התמודדות עם הקושי והכאב נפשי.

כלל שירותי העמותה ניתנים ללא תשלום, ע"י מתנדבים, בוגרי קורס ההכשרה של סה"ר, הפועלים תחת פיקוח וליווי של הצוות המקצועי. הכשרת המתנדבים ניתנת ע"י אנשי מקצוע בכירים ממגוון תחומי טיפול (פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ופסיכיאטרים) והמתנדבים מלווים ע"י אנשי המקצוע וצוות העמותה לכל אורך תקופת ההתנדבות.

לרשות עמותת סה"ר ערוצי סיוע נוספים וניתן לפנות לשיחה אינטימית 'אחד על אחד'  עם מתנדב.ת בצ'אט דרך אתר סה"ר (www.sahar.org.il).

כמו כן, כולל האתר רשימה של מאות ארגוני סיוע בארץ, מאמרים בעברית, וקישורים בנושאים שנועדו לקדם את ההבנה על מגוון מצוקות בתחום בריאות הנפש ודרכי התמודדות וסיוע.

אנו מקווים שהדיון באווירה תומכת ומקבלת בפורום הזה תעזור בהתמודדות עם תקופות של משבר ותאפשר גם התעוררות של תחושת המסוגלות והחוסן הפנימי.

בברכה, צוות סה"ר

חשוב לציין כי אנו מנטרים את הפורום פעם ביום והפורום אינו נועד להעניק מענה חירומי.

על מנת לשמור על אווירה של תמיכה ודיון תרבותי בפורום, קבענו מספר חוקים. אנו מעמידים את הצורך ביצירת מקום בטוח ותומך, לפני הצורך בחופש הדיבור. מי שיבחר שלא לכבד את חוקי המרחב, או יתקשה לשמור על אווירה תומכת בפורום, יתבקש שלא להשתתף בו ואנחנו מתריעים כי הודעותיו תמחקנה.

להלן חוקי הפורום

 1. אין להשתמש בשפה בוטה ופוגעת - דבר.י אל האחר כמו שהיית.ה מבקש.ת שידברו אלייך ועלייך.
 2. יש להימנע משיפוטיות וביקורת על משתתפים אחרים, ולהקפיד על כבוד הדדי וקבלה.
 3. סימון טריגר להודעות בנושאים שעלולים להציף רגשית ופיזית - מותר לשתף נושאים אלו, עם זאת, מתוך ערבות הדדית- בבקשה סמנו את ההודעות לטובת שאר הגולשים כך שיוכלו לבחור אם להיחשף לתוכן הנ"ל או לא.
 4. לא נותנים הוראות או הנחיות - לגיטימי לספר מניסיונך מה עזר לך בעבר, ולהעלות רעיונות עבור משתתפים אחרים (ההבדל בין הצעה שמותרת לעצה שאסורה!).
 5. שמירת סודיות ואי הפצה של מידע המתפרסם בפורום במקומות אחרים - אין למסור מידע אישי אודות אדם אחר בלא רשותו. אין לנקוב בשמו האמיתי של כותב בפורום אם הוא בחר לא לציינו.
 6. אין לעודד אדם לבצע את האקט האובדני, להמליץ לו על שיטות או לספק מידע שמעודד התאבדות.
 7. לא נפרסם הודעות שבהן מתוארים גרפית או קונקרטית מעשים של פציעה עצמית – לרבות תמונות וצילומים של חלקי גוף או מכשירים שקשורים לפציעה עצמית.
 8. אסור 'להאכיל את הטרולים' (פעיל בקבוצה שמטרתו להטריד, להתסיס, להתחזות ולהפריע לדיון) - אל תתפתו לענות אלא התעלמו מהם. בנוסף, בבקשה היו שותפים ודווחו להנהלת סה"ר על הופעתם.
 9. טענות ותלונות כלפי סה"ר מקומן לא בפורום - יש לפנות אלינו במסר אישי ונתייחס אליהן במלא הרצינות ובכבוד לנאמר.
 10. אין לפרסם תוכן פרסומי בפורום.
 11. הפורום של סה"ר הוא המקום עבורכם, אל תישארו לבד עם הכאב 😊

למעלה