כואב לי

adyeithan

New member
כואב לי

אף פעם לא האמנתי שיכול לכאוב לי כ"כ...הלב מקובץ ובכל רגע נתון הדמעות יכולות לפרוץ....אני ממש עוצרת את עצמי ליד הבן שלי. הבן שלי היה חולה השבוע וביליתי איתו בימים האחרונים ביחד וכ"כ נהניתי אבל בד בבד היה לי כ"כ קשה לראות את כל הנשים שבחופשת לידה מסתובבות בבקרים עם העגלה...כ"כ כאב לי כ"כ רציתי שגם לי זה יקרה והכי נורא זה שכמה נשים מהגינה אמרו לי "מזל טוב" ואז הייתי צריכה להסביר שזה בדיוק ההיפך....היה לי מזל מחורבן...כי הכל התחרבש לי!!!!! (כמובן שזה לא המלל המדוייק של מה שאמרתי להן...). ביום ראשון אני חוזרת לשגרה אחרי 5 שבועות וארבעה ימים שלא הייתי בעבודה. מאוד רוצה לעבור כבר את המסוכה של היום הראשון, של כל השאלות והמבטים. תכננתי לפחות להתלבש יפה כי בכל זאת זה יהיה יום שאני אהיה בו במרכז..אז אם כבר מרחמים עליי, שיקנאו גם שאני נראית טוב!!!!. ברור שזה יהיה יום שאני אהיה חייבת לאסוף את כוחותיי ולעשות הצגה אחת גדולה, למנוע מהדמעות לזלוג, לחייך בנימוס ולהגיד שיהיה בסדר.... כואב לי כ"כ, זו האמת ונורא קל לי לבכות, גם ברגעים אילו ממש....אני פשוט מתגעגעת אליה, מדמיינת אותה ומקווה שהיא סולחת לי שם למעלה....אני מדברת עם אבא שלי זכרונו לברכה ומקווה שהוא שומר עליה למעלה. יש לי כ"כ הרבה עבודה בבית ואני לא יודעת מה להתחיל, הילד נרדם לפני שעה ומטלות הבית קוראות לי לבוא וכל מה שבא לי זה לשבת לבכות וגם לרחם על עצמי...אני בהחלט חושבת שלאור הנסיבות מותר לי, לא?? זה גם מדהים איך כל החברים שבהתחלה התקשרו והתעניינו לאט לאט התאדו ואני פשוט נותרתי עם כל המחשבות והימים הקשים לבד, וכל הזמן כשמתקשרים אומרים לי "את נשמעת יותר טוב", ובאמת "הגיע הזמן שתחזרי לעבודה", חצופים משהו....אני אולי נשמעת יותר טוב כי בדיוק תפסתם אותי משחקת בגינה עם הבן שלי או לחילופין מחליפה לו חיתול שאז אני חייבת לבדר אותו כדי שהוא בכלל ירשה לי לגעת בו.... גם בעלי שרואה אותי בוכה כאילו מתעלם, שוטף כלים, רואה טלויזיה ואני יושבת לי מול המחשב ובוכה לי לבדי והכאב הזה אוי הכאב הזה, פשוט אינו מרפה....

מקוםבלב

New member
../images/Emo201.gifהיי עדי יקרה,

כל כך בא לי לבוא ולעטוף אותך בחיבוק חם ואוהב.(תדמייני שזה מה שעשיתי ברגע זה) הכאב הזה, כל כך חד ועמוק שממש מאיים לפלח את הגוף לשניים. נכן שאמרתי לך גם לפני כמה שבועות שעבר נורא מעט זמן,זה נכון גם לעכשי. 5 שבועות זה כל כך מעט זמן. לצעי, הסביבה מהר מאוד חוזרת לשיגרה ואת נשארת לבד. בדיוק כמו שקורה לאחר שיבעה. מהניסיון שלי לאנשים קשה לתמוך לאורך זמן. הם זקוקים לאנשים שמחים ובלי בעיות.יש מעט מאוד שהם לא כאלו. אני מאמינה שגם לבעלך קשה . הדרך של הרבה גברים היא אחרת .ובעצם כל מה שאנחנו רוצות זה שהם יחבקו אותנו ויתנו לנו להניח את הראש. אי זוכרת את השלב הזה מול המחשב, שומעת מוזיקה או כותבת בפורום הדמעות זולגות וזולגות ממעיין בלתי נגמר. אני בטוחה שהיא סולחת לך למרות שאין לה על מה . את הית ועודך אמא נפלאה שפשוט שיחררת אותה עם המון אהבה ודאגה. לגי החזרה לעבודה, באמת קשה לחזור. ההתחלה בעיקר. מעין חזרה לשיגרה. לחיים של לפני ובעצם הכל כבר כל כך שונה ואחר. אין ברירה. הולכים צעד צעד . לאט לאט. אם תרצי לדבר אני פה. תתקשרי.

MIC500

New member
היי עדי

אני 6 שבועות אחרי ההפלה והכאב - כאילו קרה אתמול. אבל תתפלאי לשמוע שדוקא השעות שאני בעבודה הם השעות הטובות שלי של היום אני מדברת עם לקוחות ואני עסוקה והזמן רץ . מאחלת לך חזרה קלה ונעימה לעבודה כמובן מאחלת ימים טובים יותר שולחת המון חיבוקים מיכל

יולי1971

New member
חיבוק גדול

אני כארבעה חודשים אחרי הפסקת ההריון שלי במרומי הזמן, קצת יותר קל, או לפחות על פני השטח יודעת לאן ואיפה אפשר לפרוק את הדברים מחבקת אותך חיבוק ענקי תזכרי שאנו תמיד פה ואם את זקוקה תמיד תהיה לך פה את התמיכה והחיבוק מחזיקה אצבעות שיהיו זמנים טובים ומאושרים

היי עדי

מבינה מאד את כל מה שאת מתארת, את הקושי שלך, את הקושי של בן הזוג ואת הקושי של הסביבה להתמודד עם מה שקרה. העצב והכאב קיימים כחלק מתהליך האבל. לכל אחד לוקח את הזמן שלו להתאבל. מציעה לך לפנות לקבלת תמיכה מקצועית דרך קופ"ח או בכל דרך אחרת, זה יכול מאד להקל. אשמח לתת מידע נוסף אם תרצי. מאחלת סופשבוע נעים וחזרה טובה לעבודה. מחבקת דנה.

סימבונת

New member
אוי, אוי !!

כמה שאני מבינה אותך!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! הכל כ"כ דומה למה שחוויתי..... הלב המכווץ, הדמעות שזולגות, החיים השגרתיים מבחוץ כשבפנים בא רק לבכות לרהתאבל ולרחם!! גם אני התעלמתי ממטלות הבית, הם יחכו להזדמנות שיעבור לי (למרות שזה נראה כאילו לעולם לא יעבור) הבעל שלא יודע מה לעשות עם עצמו, איך להגיב, מה לומר... מצב שמביא לויכוחים מיותרים... הילד שאמא צריכה להיות שמחה בשבילו, לתת לו את מלוא תשומת הלב... והאבא שנמצא אי שם....................... (אצלי כבר 25 שנה...) אוווף... אני רק מאחלת לך שיעבור מהר הסיוט הזה!!! תרגישי חופשיה לפרוק, לומר/לכתוב מה שאת מרגישה!! זה באמת עוזר (בדיוק במקום שבו עוברים חוויות דומות לשלך ואז את מקבלת את התגובות שרצית לשמוע ולא רק "יהיה בסדר!!"

יקירתי, את הרי יודעת שאני פה

את לא לבד, תתקשרי אליי.הלב שלי נחמץ כשאני קוראת את מה שכתבת. חיבוק גדול והרבה אהבה סיון

מקוםבלב

New member
../images/Emo24.gifהיי עדי,

איך עברה השבת? מקווה שהיה יותר טוב .מה שלום הבן שלך? מקווה שיותר טוב. מאחלת לך ערב ולילה רגועים.

ספרקית

New member
עדי

קודם כל רוצה לשלוח לך חיבוק גדול
מקווה שהיום הראשון בעבודה עובר לך בקלות ושאכן התלבשת יפה וגרמת לכל מי שמסתכלת בך לקנא
לגבי עבודות הבית, פשוט עיזבי אותן. הן לא יברחו לשום מקום. סביר להניח שהן פשוט יחכו לך עד שתהיי מוכנה. תני לעצמך זמן להתאבל, תני לעצמך זמן לבכות, זמן לשקוע. הכאב הזה צריך לצאת ממך. אל תצפי ליותר מדי מהסביבה. אנשים לא באמת מבינים מה את עוברת. מהאובדנים שחוויתי למדתי שמה שבעיקר מעניין את הסביבה זה לבנות כמה שיותר מהר את האשליה שהכל בסדר. עם השנים התחלתי לחשוב שאולי זה בסדר. אולי אנשים מסביב לא באמת אמורים להבין. כי לכל אחד יש את חבילת העצב שלו ואולי אם היינו מצליחים להפנים את החבילות של כל הסובבים אותנו זה פשוט היה יותר מדי. האדם היחיד ממנו הייתי מצפה להבין אותך הוא בעלך. אבל גם זה, למדתי בדרך הקשה, לא בא טבעי. זה הזמן שלך ללמד אותו. פשוט להנחות אותו. לא בזמן של סערת רגשות, אלא בין הנפילות. להגיד לו: כשאני בוכה, הייתי שמחה אם היית בא ומחבק אותי, כי אני זקוקה לך. זה הכל. אחרי שיחה כזו אני בטוחה שהוא יפסיק להתעלם ושאת תרגישי פחות לבד. קשה לי להאמין שהוא מתעלם ממך עכשיו. נראה לי הגיוני יותר שזו פשוט חוסר הבנה. אולי הוא חושב שאת צריכה ספייס או שהוא פשוט מתרחק כי הוא לא יודע איך להגיב. למדי אותו ושניכם תרגישו טוב יותר. מאחלת לך הרבה חוזק ושקט

למעלה