כדור הארץ חורים בתיאוריה

nightjar

New member
נכון שמעולם לא היית באזור בלי קליטה סלולארית?

ולכן מעולם לא ניסית להפעיל GPS באזור בלי קליטה סלולארית?
ושלא השתמשת ב GPS לפני עידן הרשתות הסלולאריות?

pozetiv

New member
? What's the point

אנטנות קיימות כבר יותר ממאה שנה עוד מתקופת טסלה שמלכתחילה יועדו להעברת זרם חשמלי ישר והומרו בסופו של דבר לצרכי תקשורת והיום גם משמשות לצרכי איכון .

GPS זו טכנולוגיה חדשה ושונה לגמרי מבחינת יישום מפני שהיא משתמשת בחומרים שעמידים בפני לחצים, הפרשי גובה וכן הלאה ולכן התדר יותר יציב והאות יותר מדויק (תחשוב לבד לשם מה הצורך במדוייקות ) . זו טכנולוגיה מאוד יקרה שרק ממשלות יכולות להרשות לעצמם. מאחר ואזרחים שחששו לפרטיותם התכוונו לחבל בה הבטיחה הממשלה להסיר מרכיב כלשהו שקשור לחשיפת זהות ורק אז שוחררה לשימוש אזרחי .
שוב פעם, אף אחד לא יקח סיכון להציב מערכת כזו על גוף שנמצא בתנועה מעגלית ונפילה חופשית .
ד"א אנטנות אלו בפריסה הנרחבת שלהם עדיין יכולות לשמש לצורך העברת חשמל אלחוטי מבריכות חומצה בשילוב מתכות, עם סליל טסלה שמבוסס על פריקת קבל דרך דיודות לסליל עם אנטנה .

BravoMan

Active member
גדול! אתה צריך ערוץ youtube דחוף!

nightjar

New member
רגע, בלבלת אותי. תנועה מעגלית או נפילה חופשית?

"בריכות חומצה בשילוב מתכות" - אתה מתכוון למצבר של רכב?

pozetiv

New member
שניהם ביחד

התיאוריה שעומדת מאחורי תנועת לווין היא שאם תחלץ גוף כלשהו מכח המשיכה הוא יכנס לתנועה מעגלית אבל כל הזמן יפול, הצבתו בכיוון מסוים תשאיר אותו מעל איזור שקבעת .
זה עדיין לא אומר שזה לווין .
אפשר להפיק חשמל לא רק מאותן מתכות וחומצות שנמצאות במצבר. אבל כן, זה הכיוון .

BravoMan

Active member
ברור, ארטור דנט למד את זה כבר מזמן:

הסוד שצריך לדעת כדי לעוף, בלי שום מכונה, הוא מאוד פשוט:
צריך ליפול, ולפספס את הקרקע...

dude101

New member
משחק חדש - על מה פוזטיב מדבר לעזאזל?

ברוכים הבאים למשחק בחדש שסוחף את בפורום בסערה - "על מה לעזאזל פוזטיב מדבר?"!
למי שלא מכיר את המשחק, הכללים הם כדלקמן: לוקחים הודעה של פוזטיב בה הוא מדבר על... משהו, ומנסים להפריד בין הדימיון למציאות.
בסבב הקודם nightjar הצליח להבין ש"בריכות חומצה בשילוב מתכות" זה מצבר של רכב.
כעת, dude101 ינסה להבין מה זה "גוף שנמצא בתנועה מעגלית ונפילה חופשית".
&nbsp
לא יודע לגבי לווינים, אבל אפשר לגרום לגוף להקיף את כדור הארץ תוך שהוא נמצא בנפילה חופשית אם נמצאים בתוך באר המשיכה של כדוה"א והגוף נע בהתאם לעקמומיות כדוה"א. כך שהגוף לא יפול לארץ, אלא יחוג סביבו.
לא יודע לגבי לויני GPS, אבל ככה תחנת החלל הבינ"ל חגה סביב כדוה"א (למעשה, כח המשיכה שם הוא כ-90% ביחס לפני השטח. אבל בגלל שהם נמצאים בנפילה הוא לא מורגש).
טכנית, אני לא בטוח מה ההבדל בין מצב כזה לכל לוין אחר שנע סביב כדוה"א, חוץ מהמרחק (ולכן עוצמת כח המשיכה).
שופטים...?

BravoMan

Active member
היות ומה שכתבת מתאים למה שראיתי בסרטון youtube של NASA

בזמנו, אני חושב שניצחת בסיבוב הזה

&nbsp
אם זה מעניין אותך, ההבדל בין לוויני GPS לתחנת החלל הוא רק איזה 18 אלף ק"מ.
תחנת החלל מאוד נמוכה (יחסית) רק 408 ק"מ מעל פני כד"א.
&nbsp
לוויני GPS נמצאים במסלול "בינוני" של 20200 ק"מ.
&nbsp
מה שכן, אני חושב שכל מי שמגיב ל-positiv בשרשור הזה (כולל את עצמי כמובן), מנסה בעצם לשחק ב-"מגרש הביתי" של סוג אנשים מסוים, אם אתה מבין את ה-reference שלי

pozetiv

New member
" המשחק " משעשע אותך?

כי אותי הוא לא.
במיוחד בזמן שברבומן מנסה להגן על הבתולות הצעירות והתמימות מפני הנוכל שמניעיו ברורים, רק בעיניו.

nightjar

New member
חנטרוש מבולבל שאפשר למצוא בו מה שרוצים

ממש כמו הנבואה בשרשור מקביל

pozetiv

New member
לא הייתה לי כוונה לשכנע שאפשרות אחת נכונה

אם תקרא שוב את ההודעה הפותחת את השרשור תראה שאני מצדד בכך ששני צדדים קיימים וכל זה נועד למטרת פיתוח המוח כי כשמישהו נעול על כיוון אחד בגלל שלא אימן את המוח שלו להיות גמיש ולקבל גם את הצד השני הוא יכול להגיע שגיאה שאולי גם תעלה לו בחייו .
בינתיים אתה רואה בזה *חנטרוש מבולבל* אבל זו רק בעיה שלך .

jamejame

New member
ברור שהארץ שטוחה

ועומדת על ארבעה פילים (החמישי נפל בטעות ושרידיו מהווים מקור טוב לשומן), העומדים על צב גדול המשייט בחלל (ותודה לטרי פראצ'ט על התאור המדויק). .
השאלה היחידה שנשארה פתוחה היא האם זה צב או צבה, ואני מציע שפוזיטיב יעמוד בראש המשלחת המדעית שתכריע בסוגיה.

shirai ryu

New member
אין פה אנשי חלל שיוכלו להגיד לך

שכדור הארץ הוא עגול או לא...

זה גם לא משנה, כי הבעיות נמצאות בהיכן שאנו חיים ולא היכן שלא.

למעלה