כבר ממש מיואשת.. לא קשור לפורום

אמאלה ל1

New member
כבר ממש מיואשת.. לא קשור לפורום../images/Emo7.gif../images/Emo82.gif

החלטתי להכנס ולוהתייעץ איתכן בנות, אני כבר על סף קריסה נפשית. אני אמא ל2 בנים מקסימים , הגדול כמעט שנתיים והקטן בן 7 חודשים. אני עובדת , נעדרת מהבית משעה 07:30 ועד ל17:00 כל יום. שישי שבת אני בבית. בעלי עוזר לי המון,גם עם הילדים וגם עם הבית. העיניין הוא שבכל שנה כשפסח מגיע אני טרודה, עצבנית, פגועה ושותקת. אנחנו נשואים שלוש שנים וכל חג פסח\ראש השנה היינו עם המשפחה המורחבת. השנה החלטתי שדי, אנחנו לבד. לא רוצה ללכת לאף אחד ולא שאף אחד יבוא אליי. שכל אחד יהיה בבית שלו. לפני שנה סיננתי הבטחה לעצמי ש"בשנה הבאה אנחנו בבית מלון ולא מעניין אותי כלום!". יצא ככה, שכסף אין כל כך לבית מלון אז בסוף יצא שכן נישאר החג בבית.עכשיו,הבעיה היא לא להשאר בבית,אלא שבמקום להיות בעלי ,אני והילדים - נפל עלינו שוב לארח את אמא שלי ,אמא של בעלי וסליחה אבל ממש - ממש אין לי כוח כבר!!!!!!!!! מה שיותר מעצבן אותי הוא שבניתי על זה שבטח השנה , הפעם אמא שלי תיסע לאחותי, שהתחתנה לאחרונה, אבל אחותי היקרה בחרה את ירח הדב להעביר דווקא בפסח, כך שיצא שאמא שלי נשארת לבד, ומה, לא אגיד לה לבוא? ומה עם חמתי? גם היא אלמנה? מה, אשאיר אותה לבד? אז אוקיי, ספגתי את זה בשקט, אחותי חכמה ברחה מהכל ,עשתה בשכל. אבל אני, נתונה לכל הטרדות, הביקורות - דדוקא מצד אמא שלי שפשוט לא חודלת!!!! "ניקית כבר?" "מה קורה לך, החג עוד כמה ימים!!! את לא נורמלית!!!" אני מנסה להסביר לה שוואלה, סליחה באמת שאני גם עובדת , גם באה הביתה לילדים המקסימים שלי שאני בקושי רואה אותם, ורוצה כבר לשחק ולקפת איתם , יש לי גם ככה מטלות בית שנותר לעשות, בעלי עושה המון אבל לא הכל, מה לעשות גם הוא עובד, אבל היא בשלה! כל טלפון שלי איתה הופך להיות סבל פשוט!!!"אם הייתי קרובה אליך הייתי באה לנקות לך " אני ממש לא צריכה שתנקי לי!!! הבית שלי נקי גם בלי פסח , מה השיגעון הזה אני לא מבינה??? הכי פגע בי זה שנכון שהמצב הכלכלי שלנו לא מזהיר, אבל בעלי נחליט שהוא מפנק אותי בשבת האחרונה וקנה לי מוצר כלשהו בלמעלה מ1,000 שקל כי היה חשוב לו (זה משהו רפואי עבורי), למרות שמאוד לא רציתי שיקנה את זה, הוא אמר של מעניין אותו הכסף והכי חשוב שיהיה לי טוב. אז אמא שלי ששמעה את זהאמרה "אין לכם מה לעשות עם הכסף??" ,לקנות סירים לפסח אין לך כסף אבל לזה יש לך??!" אמרתי לה - אני לא מבינה, זה כסף שלנו !אני לקחתי ממישהו????" אני כבר מגיעה למצב שבלילות אני ישנה וחולמת חלומות זוועה שקושרים אליה, שהיא צועקת וכועסת עליי , אני ילדה גדולה כבר ,בת 26 עוד מעט, למה היא מתיחסת אליי ככה??אולי שכולם יעזבו אותי במנוחה? בעלי אומר שאם למישהו לא טוב איך שהבית נראה\ נקי\ כשר לא כשר שפשוט לא יבוא לעשות את החג. כנ"ל הוא התכוון גם לאמא שלו שאמר שאם תעיז להגיד משהו אז יהיה חבל. בעלי יודע כמה אני עובדת קשה ומקדישה המון לילדים כשאני מגיעה , ומצידו שהבית ישאר כמו שהוא - הוא לא אדם דתי. זה לא שאני לא רוצה לנקות או להכשיר או לסדר אבל רבאק זה עיניין שלי!!!!! למה כל הלחץ הזה??? הפעם אמרתי לבעלי"זאת שבועה, שנה הבאה לא מעניין אותי יש כסף אין כסף אנחנו במלון עם הילדים ולא מעניין אותי כלום". הוא אומר שאני רק דיבורים. נראה. מה אתן מייעצות לי לעשות?? אני כבר כמעט רבתי איתה עכשיו, רציתי להגיד לה פשוט"אמא, בזאת מסתיימת השיחה, תפסיקי להכניס אותי ללחצים מיותרים בגלל החג הזה!!" גם ככה אני רושמת עכשיו את הגדול לגן פעם ראשונה ואני כולי בלחצים, יש ל לחצים רבים בעבודה אני ממש לא צריכה את זה על הראש. תודבה לכל מי שהגיע עד פה וסליחה על האורך!!!

תקחי נשימה עמוקה וארוכה, ואחרי זה עוד אחת...

מזדהה עם עניין המשפוחה - גם לי אין סבלנות לפעמים.. מותר בגיל שלך (גם שלי - עברתי אותך בכמעט 10 שנים) גם לריב עם אמא בטלפון וגם להגיד לה שיש עניינים שהם לא עניינה. נכון, קשה, אבל אם היחסים ביניכם טובים בדרך כלל, את יכולה להעביר לה בעדינות את המסר הזה (או פשוט לא לספר...) ואחרי כל זה - תקחי עוד נשימה עמוקה ותזכרי (אבל ממש ממש טוב) שיש לך ילדים שאת אוהבת ויש לך בעל שאוהב אותך ואפילו פסח עובר בסוף...

tomer2007

New member
זה בדיוק מה שהייתי צריכה להגיד לה

תנסי להתאמן על זה מול המראה - "אמא - אני חייה את חיי בסגנון שנראה לי ומתאים לי. ככה טוב לי. הבית שלי נקי ומסודר לשביעות רצון כל המשפחה ואני מקווה שגם את תוכלי להנות ממנו. אני עושה הכי טוב שאני רוצה ויכולה כרגע" והכי חשוב זה מה שאת חושבת בינך לבים עצמך (עד כמה שאמא תמיד יכולה לערער את הבטחון הזה...מוכר מאוד). תנסי בשיחות איתה להיות מחוץ לכל הביקורת התלונות. הרי בסופו של דבר משנה מה שהיא אומרת בין השורות וזה שהיא לבד והיא רוצה להיות יותר קרובה אליכם. פשוט יש לה דרכים משלה להראות שהיא אוהבת... והכי חשוב - אל תכנסי לפינה של הקורבן. גם אם את מרגישה לגמרי ככה. לדעתי - ובלי להיות דתיה אלא רק להשתמש במטבע לשון - זו מצווה לארח חברה לאמא בחג ולא להשאיר אותה לבד. סה"כ תחשבי שפעם גם היא היתה אמא לתינוקת קטנה ולא היתה משאירה אותך לבד גם אם היית הכי מעצבנת ומציקה בעולם (אני מקווה ככה בכל מקרה). אז באמת את לא חייבת להיות דבוקה אליה בכל יום מחייך - אבל החגים זה זמן טוב להכיר תודה ... ובעלך נשמע מלאך אמיתי. נשמע הכי תומך ומתוק ומבין.....אז גם לחמתך אולי כדאי להכיר תודה? <אני מנסה להראות את החצי כוס המלאה - בינינו אני מאוד מבינה איך משפחה לפעמים יכולה להיות מועקה>

לימיצ

New member
למה את לא אומרת לה שניקית כבר???

ולמה לספר על ההוצאה אם זה מה שזה גורר אני אישית אוהבת ליל הסדר עם כל המשפחה שלנו, לא יכולה לחשוב אחרת בכלל, אבל אם לא נח, יכולתם לומר שאתם בבית מלון ולהישאר בבית.

yulink

New member
את לא חייבת הסברים לאף אחד

תמיד יותר קל לדבר מבחוץ ולכן אני מבינה את המצוקה שלך. אני חושבת שאת לא חייבת הסברים ובטח לא צריכה להצטדק!! אני הייתי אומרת: אני לא הולכת לנקות במיוחד כי הבית שלי נקי לשביעות רצוני! אני ובעלי עושים עם הכסף שלנו מה שנכון לנו! את מוזמנת לפסח ונשמח אם תבואי, אבל תצטרכי לקבל את הבית/סירים/אוכל וכו' כמו שהוא. והכי חשוב כמו שכבר המליצו לך קחי נשימה עמוקה ותתרכזי בדברים שעושים לך טוב. הפסח זה בסך הכל ערב אחד! ושיהיה חג שמח

mevav1

New member
../images/Emo201.gifעם כל הכבוד לאמך, תאמרי לה

חד וחלק, שלא תתערב בחייך או שלא תדברי איתה. אני, עד שלמדתי לומר לאמי דברים כאלה, בלי להתחצף או להיות ברוגז, לקח לי, אולי 17 שנות נישואים ולהיות בגיל כ 35. למדתי לומר לה שהיא מאוד מלחיצה אותי באיך שהיא מדברת ושזה לא לעניין. תתחלי להבין שעם כל הכבוד, היא גם בן אדם ולא אלוהים ומותר לך לומר לה מה שמעצבן אותך כי בינינו, אם לא תאמרי לי זאת, זה יישאר לך בלב וימשיך לאכול אותך וזה לא בריא ! בהצלחה וחג שמח.

../images/Emo24.gifקראתי אתמול אבל לא יכולתי להגיב אז...

לנשום עמוק כבר הציעו לך,אז זה הזמן. מבינה מאד לליבך. יש לאמא שלך או לאמא שלו עוד משפחה שיכולה להזמין אותם לחג?אחיות שלהן?אחים? אולי כדאי לבדוק. זה בפרקטיקה. לגביי השאר,כדאי לשבת עם אמא לשיחה,אני מבינה שהיחסים בינכן טובים בדרך כלל,ולדבר על הכל בלי כעסים. לפעמים אנחנו לא מבינים את נקודת המבט של השני. בהצלחה

למעלה