..כבר מזמן רציתי לשאול אותכם

EyalPolo16V

New member
הפתוחה זה יותר גרוע ממכללה לדעתי

זה תואר לעצלנים לדעתי. עם הדגש על המילה דעתי. אה, וכן , למשל בהנדסה , מכללה זה פחות טוב מאוניברסיטה. אין מה לעשות... אולי עוד 20 שנה זה ייראה אחרת. היום יעדיפו כל מהנדס בוגר אוניברסיטה על כל מהנדס בוגר מכללה. ומהשוואה עם חברים שמפוזרים בכל המכללות שמלמדות הנדסה בארץ : הרמה במכללה נמוכה הרבה יותר מאשר באוניברסיטה... אייל.

T i k t a k i t

New member
איך בדיוק

תואר שבו יש לסטודנט את האחריות הרבה יותר לקצב התקדמותו,כמות הזמן שהוא ישקיע בלימודים וכד',מאשר בכל מקום אחר-הוא תואר לעצלנים? רוב הלימודים באו"פ הם למידה עצמית(לא שאצלי (טכניון) זה היה שונה באופן מעשי בהרבה
) ,כלומר נדרשת משמעת עצמית מאוד מאוד גבוהה כדי להצליח בהם. אז לא ממש הבנתי איך הגעת לעצלנות.

EyalPolo16V

New member
רוב מי שאני מכיר, מורח את התואר

על פי 2 זמן ממה שהיה לוקח לעשות אותו בכל אוני' / מכללה. גם באוני' דרך אגב, הכל זה למידה עצמית. רוב המרצים על הפנים. בנוסף אם אני לא טועה, אז אין בכלל דרישות קבלה לאוני' הפתוחה ככה שזה תפור על עצלנים בעבר בהווה ובעתיד....

T i k t a k i t

New member
זה שאין תנאי קבלה

זה לא אומר שאין גם תנאי סיום-שזה החלק היותר חשוב בעיניי. לדעתי אין שום בעיה בכך ש"הסמסטר הראשון באו"פ הוא הפסיכומטרי שלך",ובטח לא בזה שאפשר לסיים שם את התואר בכמה זמן שרוצים-מה שאפשרי בצורה קלה פחות או יותר גם בטכניון למשל,האם זה מה שיגרום לך להחליט שלימודי הנדסה בטכניון(למשל
)הם תואר לעצלנים בגלל זה.
יש אנשים שאין להם אפשרות כלכלית או מעשית ללמוד במשרה מלאה-בגלל עבודה לצורך פרנסה ומימון הלימודים או ילדים קטנים בטיפולם-ולכן האו"פ הנו הצורה היחידה שבה יסיימו תואר אקדמי,וכן-בקצב שלהם.כל מי שעובד בזמן לימודיו יודע עד כמה זה מקשה על הלימודים,ולא ממש ניתן לעבוד במשרה מלאה וללמוד מערכת מלאה במקום רגיל( מכירה מספיק אנשים ש"מרחוו" את התואר שלהם באונח' רגילה -שוב,הטכניון במקרה זה-כי עבדו בשליש או חצי משרה במהלכו.) אני לא רואה זאת כצעלנות-אלא כאילוץ כלכלי יש אנשים שלא רוצים /אין להם כסף או זמן להשקיע בשיפור בגרויות/סם לא טובים בפסיוכמטרי/יש להם ליקוי למידה שבעתיו לא יעזור כמה ילמדו לפסיכומטרי-אני לא רואה עצלנות בכך שיבחרו ללמוד באו"פ אלא רק שיקול כלכלי ואישי נבון. האם הטענה שלך היא שמי שלא השקיע בלימודיו בתיכון מגיע "עונש" כלכלי /של זמן בדמות מכינה עד שיהיה זכאי להנכס בכותלי האוניברסיטה? למה בעצם-רק כדי לשכנע ילדים להשקיע בלימודיהם בתיכון? וכן,אני יודעת שגם באוניברסיטה מעשית בסוף לומדים את רוב הדברים לבד.אבל האפשרות המעשית שלך לקבל סיוע בין אם מממתרגל/מרצה או מחבריך לכיתה הוא גדול יותר באוני' רגילה -שם הסטודנט והגורמים הנ"ל נמצאים על בסיס יומיומי -מאשר באו"פ שם יש מפגש פעם בשבוע או שבועיים,ולמידה עצמית והכנה עצמית של עבודות בשאר הזמן.

איזה שטויות אתה מדבר!!! ../images/Emo46.gif

א. אומנם כולם מתקבלים לאו"פ אבל ממש לא כולם מסיימים בה ב. לאנשים "לוקח זמן" לסיים את התואר הזה כי הוא קשה, בד"כ הם אנשים עובדים וכן, צריך גם כסף כדי לחיות וללמוד גם יחד ובנוסף - לא ניתן לקחת יותר מארבעה קורסים בסמסטר בפתוחה, אז כדי לסיים תואר ראשון למשל ב - 3 שנים, אנשים צריכים ללמוד 4 קורסים כל הזמן ולקחת קורסים גם בקיץ! ג. אל תזלזל באנשים שלומדים בפתוחה - אלו הם אנשים שלאו דווקא לא התקבלו למקומות אחרים אלא אנשים שכל מיני דברים אחרים גרמו להם ללכת דווקא על הפתוחה, זה לא אומר שהם או הרמה שהם לומדים בה נמוכה יותר ד. רק לידיעתך הכללית - בהרבה מ-א-ו-ד מקומות לומדים עם ספרים של הפתוחה - אל ספרים ברמה גבוהה ביותר. ה. המרצים של הפתוחה הם מרצים ברמה גבוהה מאוד (כמובן שלא כולם, תמיד יש יוצאי דופן אבל ככה זה בכל מקום) חבל שאנשים פה טורחים ישר לקום ולזלזל ולדבר על דברים שהם לא מבינים בהם!

rocket

New member
הלימודים באו"פ

דורשים המון משמעת עצמית והתמדה. מי שאין לו את זה לא יכול להצליח. אין שם מסגרת מזודרת כמו באוניברסיטה רגילה וזה הופך את הלמידה לקשה יותר, ופחות נעימה לדעתי. וזה ממש לא תואר לעצלנים. זה מתאם לאנשים שעובדים לדוגמא..

formersusan

New member
והנה תירוץ נפלא ללמוד צרפתית

כדי שתדע מה כתוב בחתימה שלי.

למעלה