כבר יש לי שאלה[הסבר על הצלילה שלי]

כבר יש לי שאלה[הסבר על הצלילה שלי]

אז אני רוצה שתסבירו לי כצת אל זה יש לי רובה גומיות 75 ס"מ הציוד שלי:רובה גומיות 75ס"מ מסכה של 100 שקל שנורקל דפוק!!!!! וסנפירים בסדר בנונים של 115 ש"ח אין לי ניסיון ביכלל ואני צולל באשקלון במרינה לכיוון הים [ניסיון של אולי 10-15 צלילות כמה סרגוסים קטנים] עכשיו אני יספר על השיטה שלי ביגלל שאין לי ניסיוןם ביכלל אז אני מבקש מאנשים פה כי יש בפורום פה ניסיון רב השיטה שלי :אני שוחה על פניי המים למעלה ולפעמים אני עושה צלילה גדולה למעטה ורואה על מה יש ליראות אני בן 17 בלי ניסיום צלילה ביכלל בבקשה תעזרו לי בשיטה שאני צולל בא

antias

New member
תחליף סנפירים לסנפירים ארוכות

עם כל הציוד שציינת אפשר להסתדר חוץ מהסנפירים. כל הרעיון בצלילה חופשית מבוסס על מינימום ביזבוז אנרגיה ורוגע. ברגע שמשתמשים בסנפיר שאינו מתאים לצלילה חופשית הביזבוז הוא עצום. כמובן שישנם עוד הרבה דברים אחרים אבל בוא נתחיל שלב שלב. ישנם כמה סוגי סנפירים שמתאימים לדייג בצלילה חופשית , למומלצים בניהם ניתן להחליף את הלהב עי פתיחה של 2 ברגים - דבר מצויין היות והם עלולים להשבר במהלך הדייג ולהב בלבד צריך לעלות בסביבות 100 ש"ח, דבר נוסף שכדאי לבדוק הוא את קצה הלהב עדיף שהוא יהיה בצורה מלבנית ולא עגולה, מלבן נותן הרבה יותר יציבות לרגל בזמן הצלילה. ישנם כמה דרגות קושי ללהבים לפי אופי הצלילה, ליוצאים מהחוף עדיף לקחת להב רך יותר לעומת צלילה מסירה . בכל מקרה לא מומלץ להשתמש בסנפיר נעל שכונס מים כמו כוס הפוכה בדרך למעלה. אם ניסית זאת בודאי הרגשת שבעליה מהירה הסנפיר מנסה לברוח מהרגל והעליה איטית מאד למרות שאתה מתאמץ מאד. לגבי הכיס של הרגל ישנם סוגים קשיחים יותר ופחות אבל בכל מקרה צריך להשתמש בגרב ניאופרן למניעת שפשפות. הדבר החשוב ביותר בסנפיר לחופשי הוא שעם כל דחיפה שלו ההתקדמות היא עצומה דב שמאפשר להגיע לקרקעית במינימום תנועות רגלים ויותר חשוב מלרדת למטה זה לעלות למעלה בצורה בטוחה. בכל אופן נסה בפעם הבאה שאתה צולל להתחיל את הירידה ובנקודה שאתה מרגיש שהמים "לוקחים אותך" עצור כל תנועה וגלוש למטה , אם תעשה זאת נכון תרגיש הקלה בצלילה. יכול להיות שתצטרך יותר משקולות לכך אך בכל מקרה זכור תמיד לא להלחץ לרדת לאט ולעלות לאט.

עוד שאלה כנס בבקשה

שמע אני חושב שהסנפירים שלי טובות כי הם מלבניות וגם איזה צוללן באשקלון אמר לי שהסנפירים שלי טובות לצלילה הבעיה שלי זה בתפיסות אני לא יודע איך ליתפוס דג רציני לפחות יותר גדול מכף היד שלי מה אני צריך לעשות בישביל ליראות את הדגים אללו קודם כי אני לא רואה אותם ביכלל שאלה :אני רואה בורי יפה שוחה מה אני צריך לעשות ?? ליראות לכינון שלו ואולי הוא יתפס או לירדוף אחרייו הוא מהיר מאוד אני לא מצליח לירדוף אחרייו בבקשה תעזרו לי תודה לכולם

antias

New member
לגבי הבורים

בורי הוא דג מהיר ברגע שהוא חש בסכנה. אם תצליח לשכב בשקט באיזור בו הבורים מסתובבים בלי לגרום להם לחשוש ממך הם ירגעו קצת ובתנועות עדינות ושקטות נסה לכוון את הרובה לכיונם . אם אתה לא בטוח ביריה או שנגמר לך האויר אל תירה כדי שישארו באיזור בירידה הבאה. מרדף אחרי דג נועד לכישלון מראש.

el monomario

New member
תתחיל בטוח וטוב

גם על ההר הכי גבוה לא מתפסים ביומיים ......... וכל הצוללנים החופשים כמעט התחילו כמוך אינטיאס צודק בקשר לסנפירים הם ישנו לך הכל גם בזמן וגם בכח שאתה תשקיע...לאט לאט יבוא הנסיון ואחריו גם הדגים והעומק עד שתוכל לקחת קורס לצלילה חופשית ואז תוכל ממש להנות

זג

New member
ציוד-הסבר

באופן כללי אם אתה צולל מעבר ל-5-6 מטר כדאי לך להחליף סנפירים. החלף שנורקל לאחד בעל קוטר גדול יותר. החלף מסכה לאחת בעלת נפח פנים קטן ככל האפשר. עם הזמן יבוא הנסיון השקט וגם תתפוס דגים. בהצלחה !

אני צולל לעומק מקסימום 4 מטר אולי 5

ואני בכול צלילה למעטה אני ליפעמיים מחפש דגים גדולים בין הסלעים

antias

New member
עדיף בשלב זה שתתמקד בטכניקה

הדגים כבר יבואו ברגע שתשתפר ותגיע לסביבות 8-10 מטרים.

עוד שאלה

היה לי מיקרה שהיה מולי דג טונה גדול משהו כמו 5-8 קילו שאכל על הסלע ועמד עם הגב אליי והוא לא ראה אותי ואז יתחלתי לחשוש מה יקרה לי עם הוא המשוך אותי למטעה ?????????ולא יריתי בו בסוף איך אתם מסתדרים עם העניין הזה

antias

New member
ציוד מתאים

ככל הנראה זו לא היתה טונה אלא משהו אחר אבל זה לא משנה. למקרה של קרב עם דג גדול ישנן 2 אפשרויות : רובה עם גלגלת - אפשרות קצת פחות מומלצת כיוון שרוב הגלגלות הקימות היום בשוק לא ממש איכותיות וגלגלת איכותית תעלה מעל 300 ש"ח. חבל צף או שחילר צף זו האופציה הטובה ביותר : קושרים חבל צף או שניתן להשיג במקום חבל צף שחילר צף לידית הרובה כאשר בצד השני מחובר מצוף עם דגל כדי שסירות לא ידרסו אותך. במקרה של מלחמה קשה עם דג חזק או סתם התקעות של חץ מתחת לסלע כל מה שצריך הוא לעזוב את הרובה . הדג ירוץ עם המצוף עד שיתעייף ואז תוכל להרימו. שחילר צף הוא פטנט מצויין לדייג של דגים קטנים יחסית - עד 2 קילו, זהו צינור דק ואטום עם חוט שידרה לכל אורכו שמחובר לידית הרובה ע"י "קליפס" לשיחרור מהיר וכאשר תופסים דג ניתן לנתק את הרובה להשחיל את הצינור מזימיו של הדג לפיו ולחבר בחזרה לרובה- הדג יחליק כל הדרך עד למצוף בצידו השני של הצינור - שיטה שחוסכת זמן ולא צריך לשחות עד למצוף כל פעם שתופשים משהו. במקרה של קרב קשה חוט השידרה של הצינור לא ייתן לו להקרע .

למעלה