כבר ביקרתם בתערוכה של יאיוי קוסאמה? טייק 2

צליליתה1

Well-known member
השגתם כרטיסים?
עמדתם בתור?
הצלחתם לראות משהו?

אוהבים אמנות יפנית, ולא רק את חביבי התקשורת?

המלצה על תערוכתו של יאסוהירו סוזוקי, מעצב/אמן עכשווי

בסופש הכניסה חינם, לא יודעת אם רק לתושבי העיר או בכלל
(מזמינים כרטיסים מראש, באתר, אז מן הסתם זה יתברר)
אבל מעבר לקמצנות הטבעית שלי, זו תערוכה ששמחתי לשמוע הדרכה. (הדרכות רק בסופש)

יש בעבודות המון קישורים לתרבות יפנית (ואיך לומר, איני בקיאה בתחום), לפיזיקה (טוטאל לוס) ועוד ועוד.

למרות הסופש והחינם המוזיאון לא צפוף, אפשר לראות הכל, היו כמה מיצבים מדדיטביים, הצלחתי להתמקם לגמרי לבד, לפחות לכמה דקות שקטות ומתגמלות.

ויש גם את דני קרוון, שתכלס, הסרט היה יותר מרגש לי, אבל גם בתערוכה יש בהחלט מה לראות.

סופהו 1

Well-known member
השגתם כרטיסים?
עמדתם בתור?
הצלחתם לראות משהו?

יש בעבודות המון קישורים לתרבות יפנית (ואיך לומר, איני בקיאה בתחום), לפיזיקה (טוטאל לוס) ועוד ועוד.

למרות הסופש והחינם המוזיאון לא צפוף, אפשר לראות הכל, היו כמה מיצבים מדדיטביים, הצלחתי להתמקם לגמרי לבד, לפחות לכמה דקות שקטות ומתגמלות.

ויש גם את דני קרוון, שתכלס, הסרט היה יותר מרגש לי, אבל גם בתערוכה יש בהחלט מה לראות.
כבר דברנו, קיטרנו, בקרנו, שיבחנו את התערוכה של קוסאמה. בינתיים, הספקתי לבקר שוב עם הנכדים. הביקור הזה היה הרבה יותר מעניין מהראשון, בעיקר בגלל התגובות שלהם.
ומוזיאון טיקוטין? שנים לא הייתי. סיבה טובה להגיע?

(אפרופו הסרט על ועם דני קרוון- אל היצירות שלו התוודעתי לראשונה בטקס חנוכת אנדרטת חטיבת הנגב (כבת לאיש הפלמ"ח שהיה בחטיבת הנגב). אני זוכרת שכילדה מאוד התרשמתי. אח"כ בקרתי שוב כנערה ועדיין התרשמתי מאוד. הנפילה הגיעה כשהגענו לשם עם הילדים. אבוי. המקום הפך לשירותים ציבוריים, הזנחה, גועל. בושה גדולה. (מזל שמישהו לקח לתשומת ליבו).
אין ספק שקרוון הצליח להשאיר חותם ברחבי העולם.

נערך לאחרונה ב:

mיטלמן

Well-known member
כבר דברנו, קיטרנו, בקרנו, שיבחנו את התערוכה של קוסאמה. בינתיים, הספקתי לבקר שוב עם הנכדים. הביקור הזה היה הרבה יותר מעניין מהראשון, בעיקר בגלל התגובות שלהם.

(אפרופו הסרט על ועם דני קרוון- אל היצירות שלו התוודעתי לראשונה בטקס חנוכת אנדרטת חטיבת הנגב (כבת לאיש הפלמ"ח שהיה בחטיבת הנגב). אני זוכרת שכילדה מאוד התרשמתי. אח"כ בקרתי שוב כנערה ועדיין התרשמתי מאוד. הנפילה הגיעה כשהגענו לשם עם הילדים. אבוי. המקום הפך לשירותים ציבוריים, הזנחה, גועל. בושה גדולה. מזל שמישהו לקח לתשומת ליבו).
מה שצלליתה כתבה על סוזוקי וקרוון התיחס לטיקוטין.
קשה לי לענות, די צנוע ויפה,
יש שם מבחר הרצאות כבר כמה שנים ואני מגיעה פעם בחודש.

סופהו 1

Well-known member
מה שצלליתה כתבה על סוזוקי וקרוון התיחס לטיקוטין.
קשה לי לענות, די צנוע ויפה,
יש שם מבחר הרצאות כבר כמה שנים ואני מגיעה פעם בחודש.
לכן כתבתי שבטיקוטין לא הייתי שנים.
אבל זכורות לי תערוכות על מניפות, אוריגמי, עפיפונים ובטח עוד

צליליתה1

Well-known member
לכן כתבתי שבטיקוטין לא הייתי שנים.
אבל זכורות לי תערוכות על מניפות, אוריגמי, עפיפונים ובטח עוד

יש משהו קסום במוזיאון הזה - המבנה, הגן סביב, המיקום (טיילת לואי, מקום יפהפה)
התערוכות החדשות (יש 3, לא דיברתי על ״עושים פרצוף״, שהיא הרבה יותר דומה למה שראינו שם בדרך כלל, אם כי, יש חידוש, התמונות אינן מוצגות מאחורי זכוכית, מניחה שמדובר ברפרידוקציות, מה שאומר שאפשר ממש להתקרב ולראות פרטים, מה שלא מתאפשר כשתמונות נמצאות בארגזי זכוכית) מעוצבות בצורה עכשווית ואטרקטיבית, מה שתורם מאוד לחוויות הביקור, למרות שהמוזיאון אינו חלל לאמנות עכשיוית

בתמונה המצורפת אחת העבודות, כשסוזוקי מוצא קשר בין עין לעלה, הפסל הוקטן לצורך ההצגה בטיקוטין.

כמו שאמרתי קודם, לטעמי, ממש כדאי הדרכה. יש גם בחוה״מ, בדקו באתר

1648966589051.png

צליליתה1

Well-known member

(אפרופו הסרט על ועם דני קרוון- אל היצירות שלו התוודעתי לראשונה בטקס חנוכת אנדרטת חטיבת הנגב (כבת לאיש הפלמ"ח שהיה בחטיבת הנגב). אני זוכרת שכילדה מאוד התרשמתי. אח"כ בקרתי שוב כנערה ועדיין התרשמתי מאוד. הנפילה הגיעה כשהגענו לשם עם הילדים. אבוי. המקום הפך לשירותים ציבוריים, הזנחה, גועל. בושה גדולה. (מזל שמישהו לקח לתשומת ליבו).
הייתי בחטיבת הנגב כילדה קטנה, לא זוכרת את הנסיבות, ותחושת ההוד והדר היתה בלתי נשכחת. אחרכך גם זכיתי לראות את הגועל נפש. מקווה שהדברים באמת השתנו.

סופהו 1

Well-known member
הייתי בחטיבת הנגב כילדה קטנה, לא זוכרת את הנסיבות, ותחושת ההוד והדר היתה בלתי נשכחת. אחרכך גם זכיתי לראות את הגועל נפש. מקווה שהדברים באמת השתנו.
כשדני קרוון הבין מה מצבה של האנדרטה, הוא דרש שיהרסוה.
בסופו של דבר, האתר הוכרז כגן לאומי וככזה, יש מחוייבות לתחזקו.

בעניין המפגש, אני מזמן בעד.
כדאי שנדלג על חֹול הַמּוֹעֵד המוּעָד לפורענות ואחכ, רגע, מציצה ביומן..
למעט הימים א' ב' ג' ד' ה', חיפה, הנה אני באה.:D

mיטלמן

Well-known member
כשדני קרוון הבין מה מצבה של האנדרטה, הוא דרש שיהרסוה.
בסופו של דבר, האתר הוכרז כגן לאומי וככזה, יש מחוייבות לתחזקו.

בעניין המפגש, אני מזמן בעד.
כדאי שנדלג על חֹול הַמּוֹעֵד המוּעָד לפורענות ואחכ, רגע, מציצה ביומן..
למעט הימים א' ב' ג' ד' ה', חיפה, הנה אני באה.:D
אה,
שישבת? (;

אבח"י

Well-known member

את יודעת, אני בטוח, שתושבי דרך הטייבים ברמת גן חווים אסתטיקה עילאית מדי יום, לו רק יסתכלו לכיוון הפ-ארק הציבורי והפסל העומד בראשו.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
המלצה על תערוכתו של יאסוהירו סוזוקי...
מצטרף להמלצה על סוזוקי.

בשנות השמונים היה לי סוזוקי T500, שני צילינדרים, דו פעימתי שלקח אותי כל בוקר מהבית לבסיס בפחות מחצי הזמן שלקח לי להגיע עם רכב הפאר, רנו 4 שצהל ניפק לי.

באמת אחלא של יצירה.

סופהו 1

Well-known member
מצטרף להמלצה על סוזוקי.

בשנות השמונים היה לי סוזוקי T500, שני צילינדרים, דו פעימתי שלקח אותי כל בוקר מהבית לבסיס בפחות מחצי הזמן שלקח לי להגיע עם רכב הפאר, רנו 4 שצהל ניפק לי.

באמת אחלא של יצירה.
רנו 4 היה הרכב עם ידית ההילוכים שנראתה יותר כמו מיתלה ?
בשנות השמונים עדין היו רנואים כאלו?

אבח"י

Well-known member
השגתם כרטיסים?
עמדתם בתור?
הצלחתם לראות משהו?

הלכתי לתערוכה של קוסאמה [וצחקתי כמו שאר האהבלים על המשמעות של השם שלה בערבית]. סבבתי בה בדיוק 15 דקות. לא נעים, אבל לא מצאתי ענין רב בציורי הנקודות והרשתות, לא נכנסתי לחדרים הקטנים, ומצא חן בעיניי הסרט בו היא צובעת גברים אירופאיים עירומים לגמרי.
גם אני לא מבין גדול באומנות יפנית, על אף התעמקות בשירת "הייקו", בקריאת ספרות יפנית מתורגמת [ולא רק הירוקי ], ספרות היסטורית וכן ענייני בישול ועיצוב מנות.

ai27

Well-known member
השגתם כרטיסים?
עמדתם בתור?
הצלחתם לראות משהו?
היא לא נחשבת אומנות יפנית.
היא נחשבת אוונגרד - זרם בינלאומי.
כמו וורהול.
לקחה דברים אוניברסלים. נקודות, עיניים, דלעות, ועשתה מהם מטעמים.

mיטלמן

Well-known member
ראיתי את מה שבטיקוטין, ללא הדרכה כי הגעתי להרצאה,
ואפרופו דני קרוון,

mיטלמן

Well-known member
ברוכה הבאה לפורום
חיפאית?
מאד בערך,
הסבר מסובך, (בפרטי),
לצערי סגרו את בית הקפה, חבל, היה מאד נעים.
ישבנו לקפה במרכז פנורמה, לא נחמד, שום דבר רע, רק הרגשה לא של בית קפה, יותר אבודות במרחב.
תוצאות והשלכות הקורונה כנראה.

סופהו 1

Well-known member
את יודעת, אני בטוח, שתושבי דרך הטייבים ברמת גן חווים אסתטיקה עילאית מדי יום, לו רק יסתכלו לכיוון הפ-ארק הציבורי והפסל העומד בראשו.
מניחה שאתה מתכוון לעיר הלבנה ושאינך מתלהב מהמתחם.
והתושבים? או שחושבים כמוך, או שאומרים- וואלה, זכינו שיצירה של אמן בעל שם עולמי, שזכה בפרסים מטעם מוסדות ואירגונים בעלי שם ברחבי העולם, מקשטת לנו את הנוף, או שלא.

אבח"י

Well-known member
מניחה שאתה מתכוון לעיר הלבנה ושאינך מתלהב מהמתחם.
והתושבים? או שחושבים כמוך, או שאומרים- וואלה, זכינו שיצירה של אמן בעל שם עולמי, שזכה בפרסים מטעם מוסדות ואירגונים בעלי שם ברחבי העולם, מקשטת לנו את הנוף, או שלא.
מודה ומתוודה שעשיתי בתוכו סקס חפוז פעם.
למה לא מתלהב, אבל מתלהב יותר מהאגם המלאכותי.

למעלה