כאשר האש דועכת.

light of mine

New member
כאשר האש דועכת.

בתקופה האחרונה, האש שלי הלכה לאיבוד. טבעה במים. נעלמה. שמחת החיים הלכה איתה, לטיול ארוך, walkabout, ואני לא מצליחה להחזיר אותה הביתה. הימים עוברים, ללא תכלית. לא בדיכאון... לא בשמחה. קמה בבוקר, הולכת לעבודה, די בשמחה, חוזרת הביתה. משלימה דברים לעבודה. רואה טלויזיה. הולכת לישון. קמה בבוקר... ושוב אותו דבר. אני יודעת שנדרש שינוי. אני יודעת שאני צריכה לקום בבוקר ולעשות שינוי. לעשות משהו. להנות מהחיים. אבל... אין לי כח. הכל מעורער, המצב הכלכלי שלי מערער דברים עוד יותר. לא מרגישה בטוחה בכלום, ולבטח לא בעצמי. לא מצליחה למצוא את האנרגיות לקום ולעשות שינוי. מצאתי תלם בעולם החומר, דבר שחיפשתי הרבה זמן. וכולם אומרים לי ליצור, לצייר, לפסל, לעשות... ואין לי שמחה בזה. אין לי שמחה בכלום. מרגישה תקועה בחול תובעני, ולא מסוגלת לצאת. היום בדיקור, המטפלת שלי אמרה לי - קומי ונקי את זה מעלייך. תתחילי מחדש. ואני לא מסוגלת. טובעת באין כסף - לא נהנית מכלום. איך יוצאים מזה? אני לא יודעת. אין לי מושג. כל מה שאני יודעת זה שאם אני לא אצליח לעשות איזשהו שינוי בקרוב... יהיה מאוחר מדי. כי בלי שמחת חיים - מה אני עושה כאן בכלל? light

global

New member
חדש כאן -עם תשובה!

שלום שלום לך! קודם כל אל לא צריכה להרגיש שונה- כל אחד עובר את התקופות הללו של חוסר טעם מדיי וחוסר חיוניות מדיי פעם! הטאואיזם אומר להרגיש כאילו כל יום נולדים מחדש- להתרגש מהכווול זה יראה מגוחך אבל , תרשי לעצמך להיות בשקט ולהקשיב לציפורים ( ביום השואה בצפירה שכולם היו בשקט רק אז הבנתי איזה רעש ניפלא של ציפורים האוזן שלי בוחרת לסנן!) תקומי כל בוקר בשמחה שרגלייך הולכות ויידיך הולכות ואל לא תלוייה באף אחד כדי להמשיך לחיות - ברגע שתביני שיש לך את הכוח הזה תוכלי להתחיל ליזום את שלב ב : למצוא טעם לחיים בתעסוקה מעניינת - אני הכי עצלן בעולם ובחיים לא אלך לחוג! "מה לא יהיה לי זמן...אני בטח יהיה עסוק , אני לא יכול להתחייב" הם משפטים שכולנו מכירים אותם! וההתחלה והמציאה באמת קשה - אבל תמצאי לך פעילות שאת אוהבת ותוכלי לצפות אלייה , בחוג למשל - ציור , טאיי צי' ,יוגה , קיקבוקקיסניג - וכ"ו ( כל קאנטרי ופורום בתפוז מציעים פעילויות כאלה) תסנני מבין החברים שלך מפרטנר טוב לבילויים ומי לא! תצאי איתם לעשות שטויות בכסף מועט , לאכול פיצה לשתות בבית קפה וכ"ו....תמצאי אהבה...תחייכי לעצמך במראה המממוווןןן! תקראי ספרים טובים , שמעי מוזיקה טובה ! כמו שאת לא אוכלת רק ג'אנג פוד תאכילי את הנפש בדברים בריאים , לאו דווקא וואנבי תרבותיים - דברים שעושים לך טוב! מצפה לתגובות!! שלך GLOBAL

global

New member
מודה על הברוך הבא אבל....

אשמח לקבל תגובה על הכתוב... תודה GLOBAL

light of mine

New member
תראה...

כל הדברים האלה מוכרים לי. ואני יודעת "מה צריך" לעשות. חוגים - לא באים בחשבון - אין לי כסף לאכול. חברים? מועטים כרגע, וכולם גרים בת"א (ואני לא) דברים שאני אוהבת לעשות? זאת בדיוק הבעיה. אין טעם כרגע בכלום. אני לא יודעת מה אני אוהבת לעשות. אני לא מצליחה למצוא מה שאני אוהבת לעשות. ומה שאני כן יודעת שאני אוהבת לעשות, לצערי עולה כסף רב. תמיד היה לי טעם יקר. אני יודעת להקשיב לציפורים, אבל אין לי בזה שמחה. מה שבסופו של דבר אני אומרת - זה שאני מכירה את כללללללל הדברים שכתבת. את כולם. ובסופו של דבר, אין לי אנרגיות לעשות כלום. (בקושי יש לי אנרגיות לנקות את הבית). ולצערי - אני תלויה בכמה אנשים כדי להמשיך לחיות. כי אני בת 32 כמעט, ועוד לא מצליחה לקיים את עצמי. דברים שעושים לי טוב? לא יודעת מה הם בכלל. light

Rinor

New member
להמשיך

האמת יקירה שאמרו פה דברים נכונים וכנראה אין לי מה להוסיף... פשוט תזרמי עם היקום, עם החיים, תתגברי על מכשולים בחיים תראי ממה יש לך ללמוד, מה כל דבר אומר לגביך, אני מאמין שכל דבר קורה מסיבה מסויימת ואין צירופי מיקרים, ישנה קארמה! כמו שאמרו פה לכל אחד מאיתנו יש את הימים שלא ממש ממשיכים הלאה ונראים כתקועים ועוצרים אותנו במקום, הן רוחנית והן בחיי יום יום...אבל את פשוט תריכה להמשיך לזרום... דעי מי החברים הטובים והאמיתיים שלך שאיתם את יכולה לדבר איתם, חלקי איתם את כל מה שיש לך, ראי מה יש להם להגיד, ופשוט המשיכי... מקווה שנהר החיים שלך יצוף במהרה שוב אהבה ואור זילברמן ניר...

למעלה