כאופטימיסט גמור

Aphophis

New member
3 קילו זה לא יותר מדי...

אם לא מחזיקים אותו ביד יותר מדי זמן אלא בתיק כתף המשקל סביר. ובהנחה שעפתי מעתודה ואת זמני הקרוב (חודש החל מאוגוסט השנה) במקום עם הנייד שלי אבלה עם M16 על הכתף, אני מעדיף את הלאפ.
 

ezaton

New member
אין ספק

קל שבקלים שמקל סליחות הרבה פחות נוח מלאפטופ, והרבה פחות שימושי. אתה יכול לנסות לשבור איתו מנעולים, כמו מג"בניקים בימים עברו (טרום יח"ש), או להשתמש בו כמשוט (עוד תלמד את זה, אם טרם הספיקות), אבל הוא מאוד לא נוח, אין ספק. מצד שני, לאפטופ שאתה מסתובב איתו ברגל דרך כלשהי, ואפילו לא מסתובב ברגל, אלא נוסע ומתנייד, ככל שקל יותר, עדיף. מצד שני, לוותר על תכונות חבל. אני חושב שיחסית למידותיו הוא מאובזר נהדר (הכל, לא כולל כונן דיסקטים מובנה). זול הוא לא, אין ספק בכך, אבל... וקילו וחצי לעומת שלושה זה הבדל מהותי. אתה לומד להעריך אותו אחרי תקופה בה אתה מסתובב עם דבר כזה.
 

Aphophis

New member
נשמע נחמד :)

בנוגע למשוט ולשבור מנעולים אני בספק כי אני בן יחיד עם פרופיל 72:) אם כי לפעמים אני חושב שהלאפטופ טוב לדבר האחרון. (הוא נראה קשיח מאוד) :)
 

Aphophis

New member
אפשר לנסות ביחד

לפני כחודש התייאשתי מניסיון להפעיל את הACPI בנייד שלי(הAPM קורא את הבטריה שלי ב-0% כל הזמן), ומאז הלינוקס לא פועל עליו, אפילו כשאני עובד בחשמל. המחשב הוא Compaq EVO N800V תקופה די ארוכה לא הייתה תמיכה out of the box בכרטיס מסך שלו Radeon, אבל מנדרייק 9.2 כבר עבוד איתו מצויין. הסאונד גם עשה קצת בעיות אבל נראה לי שהוא כבר עובד. עוד בעיה שנתקלתי בה היא שכשבהתחלה הוא גילה את העכבר USB שלי, הוא לא רוצה להתייח לTOUCHPAD, וצריך בשבילו דרייבר מיוחד (שקיים ומותקן כבר) שיעלה כשאתה לא רוצה את העכבר. הבעיה היא, שהדרייבר והעכבר לא עובדים ביחד ואני עדיין לא יודע אם אפשר לגרום נזק מאי הרצת דרייבר לתאצ'פאד.
 

ezaton

New member
אני מניח שאני אגלה ../images/Emo13.gif

בינתיים, אין לי מושג. בקשר לנזק, אני מאוד בספק.
 

Aphophis

New member
ACPI

הצלחתי להסתבך כהוגן בזמן ההתקנה שלו... אם למישהו יש ניסיון וזמן להדריך אותי בIRC אני אהיה אסיר תודה.
 

דוביקס

New member
אפשר להתקין ג'נטו על הצעצוע

כמו תמיד, התנ"ך ללינוקס על לפטופים הוא האתר www.linux-on-laptops.com הרעיון הוא שכל מי שמתליח להתקין משהו על לפטופ בונה עמוד ושולח להם וכך נבנה מאגר מרשים של מדריכים. יש אפילו קישור משם למישהו שהתקין ג'נטו על ה P2120 (אם זה מה שקנית לפי הקישור שנתת). http://home.nc.rr.com/caustix/f_p2120.htm באתר המקורי יש עוד כמה שהתקינו דגמים דומים אז תוכל להתרשם. ושיהיה בהצלחה, כולנו מקנאים בך ;) נ.ב. איפה קונים דבר כזה בארץ?
 

skyhawlk

New member
לא רוצה להוציא לך ת'מיץ...

אבל לקנות לפטופ באלפי שקלים ללא אפשרות לקבל תמיכה בחומרה (תיקונים ו"כאלה") זו התאבדות לשמה! לפטופים הם מטבעם מכשיר רגיש ואנשי הלפטופים כאן יעידו כמה מהר הם מתכלים ודורשים החלפה של מכלולים (אני כבר החלפתי פעם אחת לוח אם ואוטוטו מחליף פעם שנייה לוח מקשים + יציאת אוזניות בתוך תקופת האחריות של הנייד שלי...). לכן, בדוק טוב אם העיסקה ללא אחריות הזאת באמת מתאימה לך (באם אתה תלוי במערכת הזאת לעבודה היומיומית שלך). אם אתה אחד מה"Early adopters" שמשתמשים שבועיים ועוברים לצעצוע הבא אז אני לוקח את דבריי בחזרה
 

Rיקש

New member
מנסיון שלי...

יש לנו בחברה 11 ניידים (סדרת הT והR של IBM) חלקם משנת 2000 וחלקם בני כמה חודשים, לאף אחד לא הייתה שום תקלה ולא הייתי צריך להחליף שום דבר. לעומת זאת, לפני שנה בערך קנינו COMPAQ כי רצינו משהו זול (6000 ש"ח) והוא הלך לעולמו תוך חודשיים.
כמובן זה לא אומר כלום, אבל מבחינת אמינות, אני מעריץ של IBM (נכון לעכשיו) נ.ב R32 אחד עובד על SLACK 9 והדבר היחיד שלא עובד שם זה המודם.
 

skyhawlk

New member
אני הבאתי בזמנו נייד של פוג'יטסו

מארה"ב. כמובן שהיבואן בארץ לא הכיר את הדגם הספציפי וכשהלכה לי סוללה הייתי צריך להזמין אחת מהיצרן (מה שהיה אצל היבואן לא התאים). כשחלק מהמקשים הפסיקו לתפקד, חיפשתי מודול לוח מקשים ולא מצאתי - התברברתי חדשיים עד שהיצרן הואיל בטובו "לקלף" לי לוח מקשים מאיזה נייד refurbished - עבר עוד חודש עד שזה הגיע... היום יש לי DELL LATITUDE שניקנה אצל UNITECH בת"א ומטופל בבינת בנשר שגם לו לא חסרות בעיות רק שהפעם הוא באחריות ולמעבדה בנשר יש את כל החלקים המקוריים כך שתוך חצי שעת מעבדה (+10 דקות נסיעה) זה מסודר. אני כבר לא מזמין מחו"ל - חבל"ז...
 

ezaton

New member
אם אני זוכר נכון

זה או מודם softK56 או מודם IBM (ששכחתי את שמו), ואני הצלחתי להפעיל אותו תחת רדהאט 7.2 בזמנו, אם אני זוכר נכון. אגב, הבייבי הגיע, והוא נראה סקסי להחריד (שקט נדב!). קטן אך ממזר
אין צורך לציין שחלונות XP שבא איתו, בתצורה המותקנת-עם-יותר-מדי-זבל שבה הוא בא זוחל. שיניתי גודל מחיצות, ומחר יהיה לנו גם לינוקס. אני מאוד בדילמה בקשר לגירסה, ותודות לתגובות שלכם יש לי כבר כיוון טוב יותר לבחירה. המון תודה.
 
---->

מוזר שאתה אומר שהוא זוחל עם XP , אפילו עם מלאי של זבל. מותר לנחש? מחשב דנדש .... במגרה זמין RH .... מחיצות כבר הכנת .... והופ! ההתקנה החלה....
של RH9 ....
צדקתי
 

MotiAd

New member
מה זה מעבד קאראוס? של מי?...

אפשר פרטים נוספים. אני אודה לך מאוד מאוד.
 

Aphophis

New member
הACPI חי!!!!!

הצלחתי להפעיל את הACPI בהצלחה אחרי 12 שעות של קימפולי קרנל חוזרים ונשנים. בסוף הסתבר שלא שמתי לב להבדלי גרסאות בקרנל שהACPI יועד להן. היה לי patch לקרנל 2.4.21-rc3 אבל הקרנל עצמו היה רק 2.4.20 ופשוט הייתי צריך להוריד את הטלאי של הקרנל הרשמי, ואחרי זה את הטלאי של הACPI. בינתיים מלא דברים אחרים לא עובדים בקרנל, אבל זה כבר התקדמות. :)
 
למעלה